Skocz do zawartości

Onkyo + Denon + Canton


eXcential

Recommended Posts

Witam

Mam możliwość zakupu poniższego sprzętu:
- Aplituner: Onkyo TX-SR304E
- DVD: Onkyo DV-SP406
- Subwoofer: Denon DSW-1312
- 4 x Głośnik: Canton Pro XL.2

Czy warto za ten zestaw zapłacić 500 zł? Na temat Aplitunera znalazłem kilka informacji natomiast reszty już trochę mniej. Czy miał ktoś do czynienia z subwooferem Denon lub głośnikami Cantona? Czy te Cantony zagrają lepiej niż Tannoy M1? Jak ma się to Onkyo względem Technics SU-VZ320 pod kątem jakości dzwięku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eXcential napisał:

Czy warto za ten zestaw zapłacić 500 zł?

kuszaca cena.

2 godziny temu, eXcential napisał:

Czy te Cantony zagrają lepiej niż Tannoy M1?

na pewno nie. Na pewno gorzej. To typowe głosniki instalacyjne. Nie domowe.

2 godziny temu, eXcential napisał:

Jak ma się to Onkyo względem Technics SU-VZ320 pod kątem jakości dzwięku?

Technics na plus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Po 2 miesiącach wracam do tematu.

Czy warto kupić za 1100 zl. poniższy zestaw?
- Sony STR-DN1020
- Tannoy F4
- Tannoy F1
- Tannoy FC

Interesuje mnie też opinia na temat tego amplitunera w porównaniu np. do proponowanego Onkyo 607. Czy ewentualnie zostawić tego Sony czy jednak celować w Onkyo.

DSC_0590a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Łowca okazji ponownie zaatakował :)

Drogą wymiany udało się nabyć za śmieszne pieniądze Onkyo TX-SR506. Jaka jest różnica między proponowanym przez Was modelem TX-SR607? Czy warto zmieniać?

Na OLX zakupiony przewód głośnikowy Melodika Purple Rain 2x2,5mm2. Musze powiedzieć, że względem zwykłego przewodu marketowego słychać sporą różnice.

Na tą chwilę subwoofer Denon DSW-1312. W piątek jadę po Tannoy mSub10 + Interconnect Melodika. Czy jest duża różnica w kolorze serii Fusion i tego mSuba? Bo to są chyba inne kolory.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 2 months later...

Na dniach będę robił mały remont salonu i chciałbym w końcu podłączyć tylne kolumny. Są to Tannoy F1 (50W). Przewód głośnikowy do nich chciałbym puścić "na stałe" sufitem i ścianą. Jeśli długość przewodu będzie około 13 metrów to czy wystarczy przekrój 2x1,5 czy lepiej 2x2,5? W grę wchodzi podstawowy model przewodu Melodika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowany)

Kolejna część układanki na pokładzie, czyli Onkyo A-8850. Na tą chwilę wygląda to tak:

- Onkyo TX-SR707
- Onkyo A-8850
- Tannoy F4
- Tannoy F1
- Tannoy FC
- Tannoy mSUB 10

Kolejnym i prawdopodobnie ostatnim elementem układanki będzie odtwarzacz CD. Proszę o propozycję, oczywiście ze stajni Onkyo

 

a7eba786472ab711e7ac5e0be3e61.jpg

Edytowano przez eXcential
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzisiaj dotarł do mnie odtwarzacz CD. Zamówiłem model Onkyo DX-7211. Głównym czynnikiem dlaczego zdecydowałem się na niego była cena. Zapłaciłem za niego uwaga 1 zł. (słownie jeden złoty) + wysyłka ;) Komplet z oryginalnym pilotem. 

Żeby nie było aż tak kolorowo to w opisie było napisane, że zacina. Pytanie techniczne. Czy takie sekundowe zacięcia 1-2 razy na utworze to kwestia zużytego lasera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...