Skocz do zawartości

Jakie słuchawki do PC zamiast Steelseries Arctis 7


Recommended Posts

Witajcie! Chciałbym przedstawić Wam moją sytuację. Otóż poszukuję słuchawek bezprzewodowych, których będę używał głownie przy PC do gier i komunikacji, ale także do słuchania muzyki (zarówno pod PC jak i smartfonem). Ogólnie nie jestem wielkim audiofilem, aktualnie posiadam HyperX Cloud II i jestem zadowolony z jakości odtwarzanego dźwięku, co pewnie dla niektórych jest dużą profanacją :D Nastawiłem się na zakup Steelseries Arctis 7, bo moje założenia spełnia świetnie, ale naczytałem się sporo recenzji o audio średniej jakości, a szczerze mówiąc, nie chciałbym schodzić poniżej tego, co aktualnie zapewniają mi HyperX.

Arctisy 7 kosztują 600 zł, czy polecilibyście mi jakieś rozwiązanie typu słuchawki bezprzewodowe + mikrofon, które zmieściłoby się w granicach ceny Arctisów lub maks 700 zł? Ogólnie nie jestem fanem koncepcji osobnego mikrofonu, ale może istnieje jakieś rozsądne rozwiązanie (wydaje mi się, że do 150 zł chyba już można kupić w miarę sensowny mikrofon zewnętrzny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grach wymagających szybkości najlepiej sprawdzają się słuchawki przewodowe. Słuchawki bluetooth dyskwalifikuje praktycznie zawsze występujące opóźnienie czasowe. Do tego w trybie z mikrofonem jakość dźwięku pogarsza się na słuchawkach, bo jest to tryb przeznaczony do rozmowy przez telefon lub komunikator. Dlatego do grania pozostał bym przy HyperX Cloud II, a do muzyki szukał bym innych słuchawek. Ewentualnie warto rozglądać się za słuchawkami bezprzewodowymi przewidzianymi dla graczy. Dlatego te Arctisy 7 mogą okazać się dobrym rozwiązaniem. Jednak ich wersję pasywną przewodową można kupić za niespełna 200 zł i obawiam się ze nie będą to lepsze słuchawki od tych które masz jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mikrofony to jest pewien przeskok cenowy. Niezły mikrofon elektretowy można kupić taki jak ZALMAN ZM-MIC1 . Używa się go do słuchawek przewodowych bez mikrofonu w zastępstwie mikrofonów takich jakie się wbudowuje w słuchawki gamingowe. Za dobry i niedrogi mikrofon do tego celu użyteczny można uznać SUPERLUX E205U . Rozwiązaniem pośrednim może być składany mikrofon pojemnościowy USB Samson GO .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...