Skocz do zawartości

Dali 104 dobór wzmacniacza


Literat

Recommended Posts

Po długiej nieobecności postanowiłem znowu poprosić forumowiczów o poradę. Dawno temu bawiłem się trochę w stereo (którą przygodę z przyczyn obiektywnych musiałem zarzucić), a ponieważ zmieniły mi się warunki mieszkaniowe chciałbym wrócić „go gry”.

Mój poprzedni zestaw składał się z w/w kolumn Dali 104 oraz kompletu NAD-a (wzmacniacz bodajże 302 i CD 514). NAD był specjalnie wzięty do Dali jako polecany właśnie do nich. Osprzęt był dosyć dobry, ale oczywiście bez szaleństwa :-) Niestety w mojej opini nie grało to zbyt dobrze  (wrażenie zamulenia dźwięku i brak szczegółowości) więc zacząłem szukać. Jakiś diabeł mnie podkusił i kupiłem Nakamichi Receiver 2 oraz staruszka CD Philipsa CD614. Zaczęło to grać już lepiej ale..... Wczoraj przywiozłem od kolegi Luxmana L-190 (tak naprawdę to był właśnie mój pierwszy wzmacniacz który jemu podarowałem, a on teraz mi go oddał) i okazało się że zaczęło to wreszcie grać. W porównaniu z Nakamichi nagle okazało się, że instrumenty w orkiestrze słychać selektywnie, coś co było magmą jest poukładane itp.

Niestety ponieważ sprzęt stoi w salonie to również muszę liczyć się ze zdaniem żony (względy estetyczne) i złoty Luxman bardzo ją razi (nawet już myślałem o oddaniu panela do malowania proszkowego), a je nie chce niepotrzebnej konfrontacji (tak wiem - jestem mięczak). Forum na temat Dali, Luxmana przekopałam i niestety dalej jestem głupi. Muzyka jaka słucham to klasyka symfoniczna (najwięcej), jazz, coś pokroju Diana Krall, Cesaria Evora etc.

Co moglibyście mi polecić (wzmacniacz) grającego podobnie do Luxmana - na razie skupię się na wzmacniaczu. Na CD przyjdzie czas później. Zastanawiałem się nad Yamahą A-S500 (chwaloną) lub na czymś podobnym z nowszej lini tylko nie wiem czy zagra mi tak jak Luxman który naprawdę mi się podoba. Luxmana którego posiadam już otwierałem i wygląda, że wszystko w nim jest oryginalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo uniwersalne kolumny, wiele wzmacniaczy dobrze zagra z tymi kolumnami.

Miałem Sony F570es i wg. Mnie to udane połączenie, lekko pobity bas ale dobrze kontrolowany, średnie ocieplone i dobrze słyszalne, wysokie delikatne, lecz w granicy niższego pasma góry jest podbicie.

Bardzo duzo zależy od twojej akustyki o ktorej nic nie napisałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady kolumn przesunąć bliżej miejsca odsłuchowego ?

Te podane odległości są zbyt duże, również prawa kolumna niestety stoi w samym rogu salonu, a to psuje dobry dźwięk.

Jak możesz ustaw węziej kolumny i nieco dalej od tylnej ściany. Gwarantuje że scena się poprawi jak i stereofonia.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...