Skocz do zawartości

Używany zestaw do 5k


Tabsako

Recommended Posts

Witam, 

otóż wielkimi krokami zbliża się czas kupna pierwszego lepszego stereo, a jako że w temacie nie jestem ekspertem chcę skorzystać z wiedzy użytkowników. Na zestaw mam około 5k. Osobiście wolałbym sprzęt używany, gdyż na nowym za dużo się traci. Od siebie napiszę, że słucham głównie hip hopu/rapu oraz jego odmian jak triphop, czy downtempo. EDM też się zdarza, ale rzadziej. Odsłuch na razie w pokoju ~15m2, później może 20-25m2. Trochę poczytałem, sam też robiłem kolumny dla siebie, więc celuję raczej w podstawkowe, chyba że macie przekonywujące argumenty. Przeglądałem to i owo i mam kilku 'podejrzanych':

- Dynaudio Focus 160

- Dynaudio Audience 42/52

- Xavian Mia II (te może być ciężko znaleźć :/)

 

Ogólnie ciężko znaleźć gdzieś dostępne. Mam jeszcze parę propozycji, ale na aukcjach brak.

 

Co do wzmacniaczy, to nie mam pojęcia i liczę na waszą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej moim zdaniem lepiej idź w kolumny podłogowe. Znajdziesz tanio świetne polskie studio 16 Hz Minas anor albo audio acadeny hyperion. Dobre kolumny które zagrają i teraz i w większym pomieszczeniu. 

Dalej zwrócił bym uwagę jeśli znajdziesz na magnata serię quantum 805. Wyborne granie. Kolejne ciekawe propozycje aczkolwiek moim zdaniem nie koniecznie najlepsze to focale. Jest tego masa na rynku wtórnym. Co do wzmaka to dobierz go dopiero po wybraniu kolumn.

Skąd jesteś? Masz koło siebie jakiś komis?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie Zaraz sprawdzę Twoje propozycje oraz ich dostępność. Blisko mam do Bydgoszczy gdzie jest przynajmniej jeden komis. Do Poznania także mógłbym się wybrać.

Myślałem także, aby zrobić kolumny DIY w cenie do około 3k. Problem taki, że nie mogłem znaleźć dobrych projektów na polskich stronach. Być może zagraniczne byłyby lepsze, ale nie wiem gdzie szukać. Tutaj 'jedynym' problemem byłby odsłuch. Nie wiadomo jakby to brzmiało oraz czy taki dźwięk mi by pasował oraz ewentualna sprzedaż byłaby nie lada wyzwaniem. Co o tym sądzisz?

Edytowano przez Tabsako
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tabsako napisał:

Myślałem także, aby zrobić kolumny DIY w cenie do około 3k. Problem taki, że nie mogłem znaleźć dobrych projektów na polskich stronach. Być może zagraniczne byłyby lepsze, ale nie wiem gdzie szukać. Tutaj 'jedynym' problemem byłby odsłuch. Nie wiadomo jakby to brzmiało oraz czy taki dźwięk mi by pasował oraz ewentualna sprzedaż byłaby nie lada wyzwaniem. Co o tym sądzisz?

Odważny jesteś , znam ludzi którzy na audio " zęby zjedli" ,a po kilku próbach zrobienie samemu kolumn porzucili ten pomysł :)

Kolumna to nie tylko skrzynka z otworami na głośniki ,głośniki , zwrotnica , terminale. Prawidłowe zestrojenie całości wymaga sprzętu pomiarowego oraz sporej wiedzy.

Ale nie ma się co zniechęcać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Odważny jesteś , znam ludzi którzy na audio " zęby zjedli" ,a po kilku próbach zrobienie samemu kolumn porzucili ten pomysł :)

Dlatego też napisałem, że musiałbym mieć dobry i sprawdzony projekt. Nie pisałem nic o tym, że sam go wymyślę i będę obliczać budę, BR itd..

Edytowano przez Tabsako
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...