Skocz do zawartości

Sprzęt do kina dobrej jakości do 15-17 tys zł


Toka

Recommended Posts

Cześć, mam duży dylemat, potrzebujemy kupić z żoną zestaw sprzętu z kolumnami do pomieszczenia/salonu który ma 35 m2, ale jest otwarte na jadalnię i kuchnie + klatka schodowa, co łącznie daje jakieś 80 m2. 

Odległość kolumn głównych od siebie 2,5 metra, odległość do kanapy około 5 metrów

Słuchamy dużo muzyki ale też sporo oglądamy. Wiem że stereo jest lepsze ale chciałbym kompromis. 

Zastanawiałem się nad opcjami :

Yamaha rx-a1070 + dali zensor 7 + sub e-14f

Denon AVR-X3400H + canton chrono 509.2 DC + do tego tylne głośniki i środkowy canton z jakiejś serii tylko sam nie wiem dokładnie jakiej + sub e-14f 

Denon AVR-X3400H lub Yamaha rx-a1070 + Polk audio signature s6035HCS + sub e-14f lub Rel T7i

Może jakieś kolumny elac lub KLIPSCH? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno problemem będzie akustyka salonu, wiem ze często nie mamy innych możliwości ustawienia, ale znacznie lepiej byłoby trochę przybliżyć się do kolumn z kanapą lub starać się stworzyć z punktem odsłuchu i kolumnami figurę zbliżona do trojkąta równobocznego. Teraz odstępstwa są duże - 2.5m i 5.0m.

Co do konfiguracji systemu to tak naprawdę jest mnóstwo bardzo ciekawych konfiguracji, które mogą się Wam spodobać. Już na początku zdecydowanie zapraszam na odsłuchy do salonu. W salonie w jednych warunkach i w jednym czasie skupcie się na wyborze najlepiej pod względem stereo grającego zestawu. Do takiego zestawu dobierzecie sobie pozostałe kolumny, kino zagra dobrze. Z podanych przez Ciebie amplitunerów trudno jest wybrać zwycięzcę - Yamaha jest bardziej efektowna, wyraźniej eksponuje skrajne pasma. Denon jest spokojniejszy, cieplejszy, bardziej plastyczny. Yamaha jest dobrym połączeniem z Dali, czyli kolumnami o łagodniejszej, cieplejszej charakterystyce. Denon natomiast zdecydowanie bardziej pasuje do Polk Audio czy np. Klipsch. Z Canton natomiast policzyłbym najbardziej Onkyo. To wszystko kwestia odsłuchów. Natomiast jeśli macie tak duże pomieszczenie, na pewno spojrzałbym na kolumny Klipsch serii Reference Premiere, to łatwe do wysterowania zestawy i potrafiące nagłośnić nawet bardzo duże salony. Do Klipsch dobierałbym amplituner Onkyo np. model TX-RZ820 lub Denon AVR-X4400H, ewentualnie jeśli duży nacisk kladziecie na dobre stereo, Marantz SR6012.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to naprawdę ciężki wybór.. Byłem na odsłuchu polk audio i grały pięknie ale były podłączone do wzmacniacza nieznanej mi firmy. 

Cantony na razie słuchałem tylko w sklepie, mam podjechać na odsłuch w studio wraz z dali zensor na amplitunerze onkyo o którym pisałem. 

 

KLIPSCH nie wygląda ładnie chyba że Naprawdę zrobi robotę to jakoś to przeżyję. Co do zbliżenia kanały to można to zrobić ale tylko jakieś 0,5-1 metr bliżej. ??

Może lepszym wyjściem jest faktycznie zostanie przy dali żeby nagłośnic strefę samego salonu, a do reszty dobrać soundbary ?? już głośno myślę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ampli kd - Onkyo TX-RZ820 (4400)

Central - klipsch rp-45c (2500)

tylne - klipsch rp-240s (2500)

sub - Rel T/7I (4000) / Dali E-12 F (3000)

tak więc 12400/13400 i teraz trzeba dobrać 2 kolumny frontowe na które pozostaje około 5000 , ogólnie przy takim zakupie pamiętaj o rabatach 10-20% spokojnie dostaniesz , więc można spojrzeć na kolumny w budżecie 6000 i tutaj popatrz na :

- Heco Music Style 1000 (5000)
- Focal Chorus 726 (5400)

- Kef Q750 (5500)

- Magnat Quantum 757 (5800)

- Audio Academy Hyperion IV (5900)

- Pylon Audio Diamond 25 (5900)

- Dynaudio Emit M30 (6000)

chyba każda z tych kolumn zaprezentuje inne swoiste brzmienie , i o ile reszta zestawu chyba w miarę standardowa pod KD , to wybór kolumn warto poprzedzić odsłuchami (jak są finanse warto wypożyczyć np. w s4home 2-3 kpl. i sobie sprawdzić ,tylko niestety nie mają połowy z moich propozycji) ;)

Powodzenia , budżet fajny by złożyć ciekawe KD

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne abyś znalazł kogoś kto coś takiego testował. Z zasady uważa się ze najlepiej sprawdza się pełny komplet przewidziany przez producenta kolumn razem. głośniki tylne i boczne zwykle bez większego problemu można użyć inne. Jednak głośnik centralny powinien grac spójnie z frontowymi. Dlatego najbezpieczniej jest użyć centralny KEF Q650C. Jednak bardzo prawdopodobne że centralny Canton Chrono może się sprawdzić z tymi KEF-ami. Z subwooferem sprawa wygląda trochę inaczej i z Rel T7I nie powinno być problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu temat nie jest do rozmowy na forum. Budżet jest. Wybór jest, ale już dobór do salonu nie jest taki łatwy. Druga sprawa to często polecanie sprzętu którego się nie zna. 

Nie specjalnie da ci też odsłuch w salonie. Nawet duże pomieszczenie 30 m będzie odpowiednio przygotowane pod audio. A akustyka pomieszczenia zmienia więcej niż wzmacniacz. 

Co więc zrobić. 

Wybrać set mieszczący się w budżecie. Nie mający specjalnie złych opinii. Sprawdzić go w domu. Na luzie. Badając co jest dobre a co źle. Później można na podstawie tego doradzać dalej. Teraz to studnia bez dna. I tak jest duża szansa że źle nie kupisz bo nie pozwala na to kwota. Ale możesz nie kupić tego co najlepsze dla ciebie. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Podzielę się opiniami po odsłuchach, 

 

Wszystkie kolumny odsluchiwane na Onkyo tx-rz820 + sub Rel T7i 

KEF Q950 - dla mnie chyba nr 1, ciepły ładny dźwięk, wg mnie dostosowane do każdego typu muzyki. Do tego ładny wygląd. 

KLIPSCH Rp-280F - skończyłem po drugiej piosence, wysokie tony i bardzo ostre, aż uszy bolały, zdecydowanie nie jeśli chodzi o stereo. 

Magnat signature 1109 - bardzo ładnie grały, ciepło, mocno, do tego ładny wygląd i naprawdę spora moc. 

Dali Rubicon 8 - piękne i ładne brzmienie ale wg mnie nie warte takich pieniędzy, kefy lepiej grały niz rubicon. 

Heco the New statement - kozak. Piękny dźwięk, ciepły i mocny. Potężne kolumny. 

 

I mam dylemat, KEF, MAGNAT CZY Heco. Wg mnie heco są przesadzone z ceną co do jakości. 

 

Zaproponowano mi jeszcze kolumny Focal aria 926 ale nie mam gdzie ich odsłuchać. 

 

?????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wypadną gorzej od wszystkich 3.

New statement jest najdroższy i jednak najlepszy znich. Ale to docenisz w domu z czasem. 

Magnat 1109 to najlepiej wyceniona kolumn. Świetnie wykonana i jednak cena do jakości wypada najlepiej. Kef jest bezpiecznie po środku. 

 

Sprawdź teraz w domu. I nie będziesz musiał pytać. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Podjęliśmy decyzję,  po kolejnych odsłuchach Magnata Signature, KEF Q950, Heco new Statement, wybraliśmy Heco z ampli Onkyo tx-rz830, Rel T9i. 

Sprzet już zamontowany i wygrzany 50 godzin, jesteśmy bardzo zadowoleni!! Dziękuję S4home za doradztwo, montaż i profesjonalną o obsługę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...