Skocz do zawartości

doradztwo w sprawie wzmacniacza i kolumn - używane


Recommended Posts

36 minut temu, S4Home napisał:

To za dużo dla mcr + zensor. 

No nie oszukujemy się. 

Piotrek

Patrząc w ceneo na najniższe ceny nowych mcr511 za 1700zł i zensor3 za 1650zł co łącznie daje 3350zł to wydawało mi się, że cena 2000zł za stan idealny na gwarancji jest ok. Ale może się mylę. 

11 godzin temu, Agnieszka Nowak (Agnisia X.) napisał:

zmierzyłem dokładnie 29m2, poza tym 2000pln to jednak za dużo. 

Jeśli byś się jednak zdecydował to napisz do mnie na priv i możemy się potargować, jestem otwarty na propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pewności załączam zdjęcie, wolę się upewnić czy dostępne miejsce będzie wystarczające dla kolumn. Szerokość od ściany do blatu to 3m, a odległość "legowiska" od TV 5m, po prawej znajduje się kuchnia odzielona widocznym "murkiem", nie wiem czy jest to istotne w obliczeniu powierzchni odsłuchowej. Czy będzie stanowić barierę i rzeczywista powierzchnia to tylko 15m2?

IMG_20180406_201235_resized_20180406_081259951.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, cały czas czytam i czytam, i pojawił się problem...odległość od ściany, od ściany do frontu komody jest tylko 50 cm.

 

I tu pytanie, czytałem że wtedy bass reflex musi być z przodu, prawda? Dodatkowo po bokach też wąsko, więc szerokość mniej niż 20 cm, głębokość im mniej tym lepiej...

Indiana bardzo zachęcająca ale to już 1000pln.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cie smucić, ale warunki do sluchania masz bardzo słabe.

Kolumny nienawidzą gdy maja grać w rogach pokoju. W dodatku ustawione są wąsko, odległość słuchacza o wiele za duża.

Upraszczajac dobre warunki powinny spełniać sporo wolnej przestrzeni między kolumnami a ściana czy meblami.

50cm od ścian bocznych to takie minium do dobrej jakości, 60cm oddalić od ściany tylnej liczac od frontu kolumn. Stanowisko sluchajacego najlepiej aby tworzyło trójkąt rownoboczny z bazą kolumn.

W takim wypadku widzę niewielkie monitory z przednim bass reflexem.

Do tego możliwie masywne standy/podstawki - Koszt około 200-300zł.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...