Skocz do zawartości

Jakie kolumny do HK980


K0K0S T

Recommended Posts

Witam, ostatnio trafiła mi się okazja zakupu HK980 + CD HD980. Jednak teraz potrzebuję dobrać do nich odpowiednie kolumny lub monitory.

Mój pokój ma 16m2. 

Słucham różnej muzyki, czyli house /dance, ale także rock czy metal. Krótko mówiąc co mi wpadnie w ucho. 

Muzyki zamierzam słuchać głownie z CD, ale również podłączyć kompa pod wzmaka.

Trochę czytałem i widziałem że często ludzie polecali kolumny Roth Oli 40. Czy są one warte uwagi, czy może lepiej wybrać jakieś inne.

EDIT: Budżet to około 1500zł.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam życząc miłych i spokojnych Świąt Wielkanocnych. 

Edytowano przez K0K0S T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak jesteś skłonny wydawać grube tysiące na kolumny może napiszesz dokładnie gdzie będą stały kolumny, jak daleko od ścian i mebli. Możesz narysować rysunek pokoju od góry w paincie  ?

Często bywa że wydajemy dużo na sprzęt a on gra średnio czy nawet słabo, wiele to zasługa kiepskiej akustyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie wyglądało rozmieszczenie kolumn. Kolumny będą stały w odległości około 30-50cm od ścian. 

Co do kolumn, czy przeskok pomiędzy takimi za 1500-2000zł, a 3000zł jest odczuwalny? Lubię posłuchać dobrej muzyki, ale przyznam nie mam słuchu jak niektórzy audiofile co słyszą trzepot motylich skrzydeł przy akompaniamencie 100 osobowej orkiestry . 

Dziękuje Piotrek za odpowiedź, te klipsche reference 62 II całkiem ładnie się prezentują i widzę, że mają pozytywne opinie.

Dzisiaj wybieram się do Katowic na odsłuch, jak się uda to może zajadę także do Oświęcimia :) 

K0K0S.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w dwóch salonach i przesłuchałem kilka modeli kolumn pod swoim wzmacniaczem, w tym :

- ROTH AUDIO OLI RA4

- Magnat Quantum 675

- MAGNAT QUANTUM 725

- Pylon Pearl 25 

oraz parę innych, lecz te które mnie najbardziej urzekły to MELODIKA BL40 MKII. 

Bardzo dobrze poradziły sobie z każdym rodzajem muzyki od jazzu przez metal po elektro/house. Bass był miły dla ucha nie przytłaczający. 

Kolumny już zamówione :) . Jednak trzeba to wszystko słyszeć na własne uszy, ponieważ prawie zamówiłem w domu Magnaty 675, gdzie dzisiaj po odsłuchaniu ich dotarło do mnie, że byłby to strzał w kolano albo raczej w ucho.

P.S Serdecznie polecam salon S4Home w Oświęcimiu, bardzo miła obsługa i świetne ceny. 

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w dobrze kolumn.

Pozdrawiam,

Łukasz

Edytowano przez K0K0S T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

A tak z ciekawości zapytam. Co nie zagrało w połączeniu Magnat Quantum 675 z HK ?

Jak dla mnie tony wysokie były zbyt "piskliwe", nie odpiszę ci tu też profesjonalnie bo jestem początkujący I  zaczynam dopiero z systemami audio, ale tak prosto mówiąc, przy melodikach muzyka mnie porwała I wciągnęła, czułem po prostu że to jest to, a przy magnatach dźwięk też był ok, ale jakby taki "zwykły" bez tego czegoś, może equalizer by to zmienił, ale aktualnie żadnego nie posiadam, więc nie chciałem w to wnikać. 

 

P. S Żeby nie otwierać nowego tematu to zapytam tutaj, jak  wygląda sprawa kabli, jakie kupić? Potrzebne mi będą kable kolumny - wzmacniacz, CD - wzmacniacz oraz PC - wzmacniacz. Pozdrawiam i prosze o rady. Piotrku jakbyś mógł coś zaproponować z waszego asortymentu to odrazu by przyszło jedną przesyłką od was ☺️. 

Pozdrawiam 

Łukasz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, K0K0S T napisał:

P. S Żeby nie otwierać nowego tematu to zapytam tutaj, jak  wygląda sprawa kabli, jakie kupić? Potrzebne mi będą kable kolumny - wzmacniacz, CD - wzmacniacz oraz PC - wzmacniacz. Pozdrawiam i prosze o rady. Piotrku jakbyś mógł coś zaproponować z waszego asortymentu to odrazu by przyszło jedną przesyłką od was ☺️. 

Pozdrawiam 

Łukasz 

Chcesz popełnić podstawowy błąd jaki popełnia wielu początkujących. Na początek potrzebujesz dokupić tylko zwykłe ( tanie i miedziane ) kable których nie masz. Lepsze przewody dobierasz dopiero kiedy już nowy sprzęt pogra przez jakiś czas i się z nim osłuchasz i kolumny się wygrzeją. Dopiero potem dobierasz przewody aby doszlifować brzmienie w kierunku który będziesz potrzebował. Wtedy to ma sens. Możesz kupić bardzo drogie przewody które mogą okazać się zupełnie nietrafione.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...