Skocz do zawartości

Szukam kina domowego, iście kinowego! ;) Proszę doświadczone osoby o pomoc!


Nua uhsjs

Recommended Posts

Dzień dobry.

Szukam kina domowego UŻYWANEGO DO GIER - do podłączenia do komputera (będę też oglądał youtube - muzyka, jupiterzy, ale to nie bierzmy pod uwagę, bo muzyka na youtube i materiały tam wrzucone nie będą lepiej brzmieć itd z tym kinem domowym przez jakość youtube, tak? Tak audiofili jacyś się wypowiadali).

 

Zamiar jest taki, by biurko z komputerem było przyciśnięte do ściany, ale że chcę iście kinowych i realistycznych wrażeń to przed biurkiem będzie musiała stać część kina domowego chyba?

 

Chcę najlepszej jakości dźwięku.

Najlepszej.

Chcę poczuć się jakbym był w grze, chcę usłyszeć każdy najcichszy krok przeciwnika, każdy oddany strzał przez niego, chcę każdy szczegół z gry słyszeć i odczuć, realistyczny dźwięk, czysty...

Czysta gra.

,,Podkreślony''

jak jest niższy dźwięk to niech to będzie niski dźwięk.

Jak jest wysoki to niech będzie słychać, że jest to wysoki dźwięk.

Kino ,,na zawsze :P ''.

Do wszystkich gier.

Chcę otaczającego dźwięku i każdego szczegółu.

Nie mam pojęcia czym się różni 5.1 od 7.1 (czy w 7.1 to realistyczne odczucie jest większe? mhm... gry są na 5.1 w obecnych czasach? bo artykuły sprzed kilkunastu lat mówią, że jak gry to tylko 5.1)

Kino domowe a akustyka pomieszczenia? Jeśli zadbam o wyciszenie pokoju? Akustykę? to uzyskam jeszcze lepsze doznania brzmieniowe?

Budżet - 4- 5-6  tys?  UŻYWANE ;)

 

 

Nie sugerujcie się zbytnio budżetem.

Chcę naprawdę spełnić swoje marzenie.

A teraz już - cel.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Przypominam, że sprzęt do komputera, ale wysokiej jakości i na lata.

 

Dodatkowo jeśli kupię jakąś kartę dźwiękową z najwyższej półki to jakość tego wszystkiego i odczucia  jeszcze bardziej wzrośnie?

Z tego co wiem to kino domowe ,,idzie'' przez kartę dźwiękową w komputerze.

 

Proszę doświadczone osoby o pomoc :)

Edytowano przez Nua uhsjs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, S4Home napisał:

A gdzie na tym biurku postawisz 2 głośniki boczne i centralny?

Zresztą to twoja sprawa. Moim zdaniem stereo wystarczy. Wspomóż je subem i już. 

Kino, proszę. Onkyo 656,676 + set magnat quantum 673. Będzie aż nad to. 

Piotrek

Jeśli będę grając rozmawiał np. z kolegą przez mikrofon to on będzie zbierał dźwięki z kina domowego.

Da się kino domowe i mikrofon jakoś od siebie odseparować?

Chciałbym cieszyć się przestrzennym dźwiękiem, słuchać muzyki i gadać z kolegą jednocześnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo chciałem napisać co PullUp i również polecam lepiej słuchawki jakieś porządne. Gry są bardziej robione pod słuchawki lub pod zestawy komputerowe 5.1/7.1 nie wiem czy atmos 5.2.2.

Do filmów amplituner. Na yotube nie masz dekoderów DTS itp. to nie wykorzystasz w pełni amplitunera. (a jak jest to mało i pewnie o jakość dobrą ciężko znaleźć)

Akustykę super sam nie zrobisz. Musisz zatrudnić fachowca. Poprzestawia Ci meble i będziesz musiał kupić panele akustyczne. Wyjdzie z tego pokój przeznaczony do słuchania - nie wiem czy możesz pozwolić sobie na coś takiego. Koszt wizyty fachowca będzie na pewni nie tani. Do tego panele akustyczne i wyjdzie ,że 50% wydasz na akustykę.

Dobre amplitunery też Ci dobrze skalibrują akustykę ale nie wiem czy na tyle żebyś był zadowolony.

W dobrych słuchawkach będziesz zadowolony ale po kilku godzinach możesz się zmęczyć nimi.

Możesz kupić kartę dźwiękowa dobrą, amplituner + głośniki i sam się przekonasz. Jak będzie coś nie tak to powinno starczyć na akustykę pokoju + a z czasem dla urozmaicenia żeby nie straszyc sąsiadów dokupisz dodatkowo dobre słuchawki

S4Home lub Q21 lub Rms super fachowcy poradzą ci jaki amplituner i głośniki. Ale koniecznie 5.1 / 7.1 /5.2.2  ,a nie stereo

Coś na początek amplituner z dobrą kalibracją. jak ma całość stać wszystko obok biurka to nie musi być rażąco drogie.

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam grywam od czasu do czasu i widze dwa wyjscia, ktore u mnie sie sprawdzaja.

 

Nr. 1

Jezeli gramy na kompie przed monitorem (biurkiem) to tylko iwylacznie sluchawki. Kup jakies sluchawki do muzyki (nie komputerowe shity z mikrofonem) np. Akg k550 mysle ze to taki minimalny model.

 

Nr. 2 Kompa czy Xboxa podlaczamu do projektora, podlaczamy pada, siadamy przed 120" ekranem, zalaczamy Battlefilda, NFS-a czy cos innego i wtedy jak najbardziej kino domowe. Jest rozpierducha, jest duzy ekran, pad w lapie i mozna grac.

 

Coraz wiecej gierek ma Atmosa, wiec tworcy chca isc w tym kierunku, tylko problemem jest i narazie bedzie Mikrofon i tryb multiplayer.

 

Te gierki maja bodajze atmosa:

Assassin’s Creed Origins

Crackdown 3 (now releasing in 2018)

Gears of War 4

Final Fantasy XV

Rise Of The Tomb Raider

Super Lucky’s Tale

For Honor

Insects

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...