Skocz do zawartości

Edukacja przyszłych audiofilów


marcinsikorski

Recommended Posts

Witam, wszystkich Forumowiczów.

Mam takie pytania:

Pytanie 1:
czy istnieją warsztaty, szkolenia, itp. na których można (spróbować) wejść w świat audio?
Niedawno zmieniałem amplituner i swoją wiedzą opierałem wyłącznie na tym, co przeczytałem na forach, blogach itp.
Ponieważ mój zestaw jest bardzo tani (w porównaniu z tym, jakie sprzęt audio potrafi osiągać i jakie widuje się w salonach) - szczerze mówiąc głupio mi było prosić kogoś w salonie audio, żeby mi robił
odsłuchy, szkolenia, itp. 
Natomiast wielu kwestii poruszanych na forach nie rozumiałem ;) 

Zastanawiam się, czy np. jakiś sklep prowadzi takie "szkolenia", gdzie tacy leszcze jak ja, mogliby posłuchać
co to znaczy, że sprzęt gra twardo albo miękko, jakie znaczenie mają kable, a jaka jest różnica między graniem
przez bluetooth vs spotify free vs spotify premium vs tidal flac vs inne, jeszcze wyższe opcje, jak ma się konkretny sprzęt
do rodzaju konkretnej muzyki, jak ustawiać sprzęt w domu?

A nade wszystko czy potencjalny audiofil może być w ogóle audiofilem - bo może się okazać, że
nie słyszy różnicy i nie ma sensu żeby wydawał na sprzęt kupę pieniędzy, bo może wystarczy mu opcja total basic.

Pytanie 2:
Czy istnieje opcja, aby "zamówić" eksperta do domu, żeby sprawdził czy sprzęt w mieszkaniu jest dobrze ustawiony, 
czy ściany, podłogi nie wymagają jakiegoś wytłumienia itp.? (mieszkam w Krakowie) 


Mój sprzęt:
Amplituner: YAMAHA RN402D
Kolumny: Melodica BL30
Kable: Melodica
Źródło muzyki: Spotify Premium + TUNER 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

marcin 

Edytowano przez marcinsikorski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Pytanie 2. Tak. Myślę że i my i nie jeden salon świadczy takie usługi. 

Pytanie 1. Nie. Czemu? Bo szkoła to przekazywanie wiedzy sprawdzonej. Potwierdzonej naukowo. Z kolei audio to taka dziedzina gdzie wiedzą to 30 procent. Pozostała część to Voodoo, wymyślanie, spekulacje i ściganie się z konkurencją. No przepraszam ale taka prawda. Oczywiście trafisz na zapaleńców. Tak jak ja. Gdzie możesz przyjść pogadać napić się kawy a na wejściu powiedzieć "Piotrek nic u was nie kupię, przyszedłem tylko pogadać". Ale to zadkosc. Gazetki i internet także nie są dobrym źródłem wiedzy w tym temacie. 

Więc moja rada. Ciesz się z tego co masz:) 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...