Skocz do zawartości

Sonus Faber Concertino + Densen Beat B100 + DAC + Chromecast?


000loki

Recommended Posts

Cześć,

mam 2 głośniki Sonus Faber Concertino i do tego wzmaka Densen Beat B100. Chcę podpiąć pod to chromecast i teraz zastanawiam się - jeśli z DAC, to najlepiej jaki? Nie mam chyba aż tak czułego ucha - cały czas teraz muzki słucham na kinie domowym - Yamaha RX 481 + Quadral Quintas 6650 i było OK, no ale skoro mam głośniki to głupio żeby się kurzyły (do tego mam też gramofon i chciałbym też zacząć go używać).

Druga sprawa - czy te głośniki można jakoś dopiąć, żeby grały razem z frontami przy kinie domowym? tj. dorzucić do wyjścia na amplitunerze (Quadral front + Concertino na jednym kanale lewy i na drugim prawy)? 

Dzięki!

Edytowano przez 000loki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RX 481 nie posiada wyjść do podłączenia końcówek mocy. Ostatnimi czasy można było takie wyjścia spotkać w serii 700 tego producenta. Nie posiada on również żadnego wyjścia analogowego pozwalającego na podłączenie go do wzmacniacza jako źródło dźwięku. Jeśli chcesz kupić DAC to istotne jest co ma wnieść do dźwięku i z jakiego ma być pułapu cenowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączanie Sonus Faber Concertino do amplitunera kd dla wielu ludzi może wydać się mezaliansem :) . Niema powodu aby nie można je było podłączyć pod kanały frontowe. Może wtedy wystąpić problem z integracją z głośnikiem centralnym kd. Warto spróbować. Jednak większy sens ma używanie tych kolumn z wzmacniaczem stereo. Sądzę ze na DAC do Sonus Faber Concertino i Densen Beat B100 warto wydać więcej niż 600 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu jest też kwestia jak to można rozwiązać. Bo najchętniej używałbym je i do kina i do stereo. Jeśli bez zabawy z kablami (przepinania za każdym razem) nie da się tego sensownie rozwiązać, to kino pozostanie kinem, a stereo .. stereo. 

co do DAC - teraz jest dość fajna oferta na to: https://www.ceneo.pl/16862260

Optykiem z Chromecasta ma to sens?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...