Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kina domowego


Forduldus

Recommended Posts

Witam.

Pytanie jakich mnóstwo ale proszę o pomoc. Wgryzam się w temat, ale jest tego mnóstwo do ogarnięcia na początek Jestem na etapie kupna nowego sprzętu audio do domu, raczej budżetowego w przedziale 3k-3,5k . Nie jestem jeszcze audiofilem, ani nie mam słuchu absolutnego. Zależy mi na kinie domowym 5.0 ewentualnie 5.1, zestawie kolumn plus amplituner. Pokój raczej nie za duży ok 15 m2, plus otwarta kuchnia podobnej powierzchni. Smart Tv 4k (LG 49UF7787) na jednej ścianie, kanapa w odległości ok 3m na drugiej. Zestaw miał by służyć głównie do oglądania tv (netflix, cda, raczej bez dekodera sat albo kablówki), słuchania muzyki z youtuba, tidala, telefonu i laptopa (głównie rock/metal i muzyka elektroniczna), oraz gry na xbox one s. Mniej więcej po równo wszystkiego. W przyszłości myślę dodatkowym gramofonie. Zastawiałem się nad zestawem: Pioneer VSX-832/ Pioneer VSX-932/ Yamaha RX-V483 do tego zestaw głośników TAGA Harmowny TAV-606 v.3. Jakieś sugestie, pomysły? Jestem otwarty na wszelkie porady i propozycje.
Dodatkowe pytania jak to najlepiej podłączyć? Z Tv przez hdmi(musi być z arc?) do ampli (czy jak samo audio wypuścić?), z xboxa przez hdmi do ampli i z ampli przez hdmi do tv? Nie bawić się w złącza optyczne? Czy w przypadku jak wszystko będzie szło przez ampli to smart tv będzie działał normalnie wraz z magic motion pilotem, czy będę musiał przez menu ampli i pilota od ampli się poruszać? Czy jak nie będę chciał włączać całego sprzętu, to będę musiał co chwile zmieniać ustawienia ampli albo rozłączać kable od tv?

Pozdrawiam

Edytowano przez Forduldus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od połączeń, najlepiej wszystkie urządzenia podłącz do amplitunera złączami HDMI i wyjdź do telewizora jednym kablem. Pewna cechą takiego połączenia będzie potrzeba zawsze włączenia amplitunera, który stanie się centrum Teojego systemu audio-video. 

Wracając do konfiguracji, to jeśli główny nacisk kładziesz na kino domowe, konfiguracja oparta na amplitunerze Yamaha lub Pioneer i kolumnach Taga jest optymalna. To mocne, dynamiczne, raczej twarde granie. Jeśli możesz minimalnie zwiększyć budżet, spójrz koniecznie na dwa zestawy kolumn, które moim zdaniem lepiej sprawdzą się w Twoim systemie - Polk Audio T531 oraz STX Electrino 150 w pakiecie 5.0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...