Skocz do zawartości

Kabel HDMI


kufel1962

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a jaki w końcu zestaw nabyłeś kolego kufel1962?

dużo pytałeś, miałeś kilka propozycji, ale nie pochwaliłeś się, na czym ostatecznie stanęło i nie podzieliłeś się wrażeniami i satysfakcją (bądź też jej brakiem) z nowego nabytku, która zawsze jest jakąś dodatkową opinią dla innych poszukujących ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kabel-hdmi-4-metry-4k-3d-monster-cable-1000ex-i6576654001.html

ja kupiłem taki by podpiąć pc-ampli , stary "chiński" kabel łapał zakłócenia z otoczenia ;) stwierdzam iż monster prezentuje dobrą jakość , kabel sam z siebie się nie wypnie bo ma takie tam zabezpieczenie i trzeba mocniej pociągnąć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Oj muszę się wtracić. 

Co oznacza "łapał zakłócenia z otoczenia? Jak to się przejawiało?

Tym iż ampli się wyłączał , i nie jest to wina amplitunera skoro na nowym kablu jak włączam światło w kibelku to muzyka nie cichnie :3_grin:

Na starym ampli i kiepskim kablu 10 lat temu było podobnie , zmieniłem wtedy kabel i było po problemie tak więc cienkie kable hdmi (30-40zł za 5m) miewają problemy ,ew. PC robi jakąś pętle dodatkowo i musi być lepszy kabel.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampli się wyłączał? Czy gasił się sygnał?

Jedno i drugie nie ma absolutnie nic wspólnego z łapaniem zakłóceń. Po prostu kabel był gówn..ny do tego stopnia że mógł mieć przebicia.

Widziałem tanie kable które nie miały pojedynczej izolacja przewodów. One się po prostu dotykaly.

Ale zakłócenia nie mają tu nic do rzeczy. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji żeby nie zaśmiecać to zapytam jaki kabel HDMI 12metrówy do projektora.

Cena normalna myślę ,że do 200zł już na przyszłość do projektora 4k. Wiem ,że są nawet i za 1000 i droższe (Ale to bez sensu. Wolałbym dozbierać i wymienić projektor na lepszy)

Obecnie korzystam z takiego na którym czasami obraz migocze. Rzadko ale jednak migocze. A muszę wymienić ponieważ przestawiać będę amplituner.

+ jakiś krótki HDMI-HDMI 0,2 do 0,7 metra 4k. Z odtwarzacza do amplitunera. Dobry do 40zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎05‎.‎04‎.‎2018 o 14:29, kufel1962 napisał:

Witam jeszcze jedna rzecz jaki konkretny kabel hdmi do podłącznia oleda z onkyo 820

każdy certyfikowany kabel HDMI ale zanim zakupisz nowy upewnij się czy obecny nie działa podłączając go w innej konfiguracji podejrzewam że podłączyłeś coś nie tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy to prawda ,że urządzenia ,które będą podłączone kablem HDMI lepiej żeby były podłączone do tej samej listwy zasilającej?

Podczas przełączenia kablem HDMI na urządzeniach ,które są podpięte pod różne listwy zasilające można spalić port HDMI w momencie oczywiście kiedy urządzenia są włączone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o sony.

Kiedyś miałem taką sytuacje jak przełączałem kablem HDMI poprzedni projektor jaki miałem OPTOMA. Przełączałem między odtwarzaczami A i B. Urządzenia były włączone. Projektor też.  Urządzenia lub projektor były podłączone do różnych listew zasilających. I w taki sposób spaliłem port HDMI w projektorze. Wysłałem do serwisu bo był na gwarancji. Wymienili mi na nowy. Sprzedawca ,albo serwisant pouczył mnie ,że nie należy kabla HDMI przełączać podczas działania urządzenia. I najlepiej po wyłączeniu urządzeń odczekać chwile i lepiej żeby urządzenia ,które będą podłączone kablem HDMI były podłączone do tej samej listwy zasilającej. To było dawno czasy projektora OPTOMA hd70

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to się zgadzam. To prawda. Czyli wpisałeś urządzenie włączone to tak! Nigdy tak nie rób. To często padają HDMI wtedy.

Z twojego pierwszego wpisu wynikało że oba urządzenia są wyłączone. A tylko w jednym listwa jest włączona. To wpływu nie ma. 

Ale do fizycznie włączonych urządzeń nie wpina i nie wypina się HDMI.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...