Skocz do zawartości

Mały pokój - problem z doborem


Rafał Pokora

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Można napisać, że wróciłem do punktu wyjścia. Jestem bogatszy bardziej w wiedzę więc proszę was o pomoc. W sumie z góry przepraszam za moje wcześniejsze posty w temacie kina domowego. Patrząc teraz z perspektywy ostatnich 2 miesięcy wyszedłem na typowego blokowego przygłupa. 

Pokój ma rozmiar 15 m2. Podłoga jest z paneli o grubości 7 mm na podłożu korkowym (2,5 mm). W salonie na głównej ścianie o szerokości 5 m znajduje się w centralnym punkcie TV zawieszony na uchwycie. Poniżej znajduje się szafka rtv 180 cm. Od lewej strony znajduje się komoda 120 cm a po prawej stronie szafka wisząca o szerokości 60 cm. Zatem mam do dyspozycji przestrzeń około 140 cm. Wszystkie ściany są z cegły.

Sofa znajduje się na wprost TV w odległości około 2m. 

W chwili obecnej biorę pod uwagę 2 warianty w dwóch budżetach. Wysokość budżetu zależy ile mi zostanie z remontu kuchni. Wiem, że można poczekać i odłożyć kasę ale jestem na takim etapie, że co bym nie kupił to będzie to 100000 razy lepsze od tego co miałem wcześniej.

Gatunki muzyki: muzyka klasyczna, soul, muzyka alternatywna, muzyka filmowa, 

Zestaw będę używał do: Muzyka 50% / Kino 30% / TV 20%

 

Wariant nowe z sklepu ~~4000-5000 zł(zakup Nautilus Rzeszów - pozdrowienia dla Pana Adriana)

1. Audio Focal Chorus 706 + Onkyo A-9150

2. KEF Q350 + Yamaha A-S701

Wariant Ekonomiczny I ~~1500 zł (używki - najgorszy z scenariuszy ale muszę go brać pod uwagę)

1. KEF Q4 + Onkyo A-9030

2. YAMAHA NS-BP301 + Yamaha A-S500

Wariant Ekonomiczny II ~~2000 zł (używki - najgorszy z scenariuszy ale muszę go brać pod uwagę)

1. Dali Zensor 3 + Onkyo A-9030

2. Pylon Audio Pearl Monitor + Cambridge Audio 350A + Cambridge Audio CD 350C

Jeśli macie jakieś inne propozycje to będę wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem sie na temat samych zestawow ale uwazam ze nie masz racji,

Zestaw uzywany za 2-3k bedzie gral lepiej niz nowy za 4-5k.

Przemysl to, nie wszystko co jest nowe jest lepsze od starego, nawet bym byl sklonny powiedziec ze starsze konstrukcje byly o niebo lepsze, jkaos wykonania nieporownywalna z nowymi konstrukcjami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i gra lepiej taki zestaw ale na pewno nie ten zaproponowany przez autora. Z tych tu zdecydowanie najlepiej zagra as701 + kefq350. 

Więc.mozesz zwiększyć budżet na używany sprzęt do propozycji nowej i wtedy szukać już konkret sprzętu! 

Albo mieć spokój i kupić nowy właśnie ten, jest na prawdę ok. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając od kolumn, zdecydowanie najciekawszą opcją jest moim zdaniem Kef Q350, ewentualnie można jeszcze spojrzeć na System Audio Saxo 5. W bardzo dobrej cenie mamy także świetny głośnik System Audio Mantra 10 z drobnym fabrycznym uszkodzeniem jednej krawędzi, prawie niewidoczne. 

Na pewno natomiast przy Twoich preferencjach muzycznych odradzam wzmacniacz Yamaha. Lepszą opcją jest wspomniane Onkyo, chociaż ja bardziej stawiałbym na jeden z modeli wzmacniaczy Atoll, może Marantz, jest także bardzo ciekawa hybryda lampowa Yaqin VK-2100. Natomiast jeśli będziemy mogli poruszać się w górnych granicach budżetu, koniecznie spójrz na Cyrus One, Cambridge Audio CXA60 oraz Rega Brio.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salon. To tylko drobny wycinek naszych propozycji, na miejscu możesz wszystko w komfortowych warunkach porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pabianic mam 250 km w jedną stronę co nie jest dużym problemem. W chwili obecnej muszę czekać na zakończenie remontu bo wtedy będę wiedział jaką gotówką dysponuję i na co mogę sobie pozwolić. 

W formie ciekawostki dzisiaj miałem okazję podpiąć sterńki wzmacniacz firmy Technics z serii 700 (min 15-20 lat). Grał on z Audiocrystalami (wiem, wiem wiem....) i co najważniejsze zagrało to 10000000% razy lepiej niż Yamaha RX-V467. Każdy aspekt był lepszy, głośność, jakość bassu, wysokie tony. Różnica kolosalna. 

5 godzin temu, S4Home napisał:

Może i gra lepiej taki zestaw ale na pewno nie ten zaproponowany przez autora. Z tych tu zdecydowanie najlepiej zagra as701 + kefq350. 

Więc.mozesz zwiększyć budżet na używany sprzęt do propozycji nowej i wtedy szukać już konkret sprzętu! 

Albo mieć spokój i kupić nowy właśnie ten, jest na prawdę ok. 

Piotrek

Nie jestem w stanie zwiększyć budżet - przedział będzie od 1500 do 5000 zł a i to nie wiem czy jest realne aby dobić do tych 5000 zł. Codziennie z portfela ucieka kasa na remont ;/ Tak wiem to mój problem - osobiście wolałbym kupić nowe ale używane muszę również brać pod uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...