Skocz do zawartości

Kupiłem NAD C326bee i myślę o Klipsch F2 ! co sądzicie?


Portimo

Recommended Posts

Witam,

szukam kolumn do NAD 326. Pomyślałem o klipsch F2 ze względu na pozytywne opinie o basie w tych kolumnach. Chcę jechać na odsłuchy tych używek ale zastanawia mnie czy to dobre połączenie?

ktoś słuchał? jak to naprawdę gra? czy te wysokie tony nie będą męczące? obecnie posiada też głośniki z USA a mianowicie DYNALAB  SDA 2.8 i jak na tak tanie kolumny jestem zaskoczony jak to ładnie gra z NADem. Ktoś ma takie porównanie?

Muzyka: techno, elektro., pop. - Pokój: 21m2 + otwarte dwie ściany z 10m2 i 11m2 Akustyka to pięta achillesowa tego domu- mam porównanie z poprzednim mieszkaniem. W obecnym bas mi po prostu ucieka i dlatego również zastanawiam się nad klipsch F3. Czy w nich będzie więcej basu i co z wysokimi bo już nie doczytałem czy to to samo co w f2 

Basu lubię bardzo dużo a wysokie lubię czyste ale nie piskliwe. Warto posłuchać tych F2 ? Pozdro

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj F3, jeśli lubisz dużo basu a akustyka nie sprzyja ekspozycji tego zakresu, będzie lepiej. Natomiast musisz się liczyć przy serii Synergy z brzmieniem efektownym z wyraźnie podkreślonymi skrajami pasma. Sopranów będzie dużo, będą bardzo wyraźne szczególnie z elektroniką NAD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć ten test synergy? Wyszukiwałem i na forum i na Google i nie mogę znaleźć. 

A miał ktoś styczność z głośnikami Dynalab SDA 2.8 ? Bo u mnie już przeżyły kilka wzmacniaczy i mnie zaskakują pozytywnie jak za tak małą cenę(270zł) a kilkakrotnie przebiły droższe kolumny i jestem ciekaw jaki to sprzęt według osób które mają większe porównanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jade na odsłuch F2 aby zobaczyć z czym się to je. 

Dostałem atrakcyjną ofertę Eltax linear responde 10.5 !!!!! co myślicie na ten temat do nada c326. Za tymi eltaxami przemawia cena prawie o połowe niższa niż w synergy f2 a wyczytałem, że to wysoka linia eltaxa oraz zauważyłem na danych że kolumna schodzi do 25 Hz (czy tam będzie mój upragniony bas) Jaki mają sopran i jak te eltaxy mają się do F2

responde 10.5 moge odsłuchać w niedziele ale mam troche km i potrzebuje jakiś informacji a w sieci mało tego

Dnia 6.04.2018 o 07:54, Q21 napisał:

Poszukaj F3, jeśli lubisz dużo basu a akustyka nie sprzyja ekspozycji tego zakresu, będzie lepiej. Natomiast musisz się liczyć przy serii Synergy z brzmieniem efektownym z wyraźnie podkreślonymi skrajami pasma. Sopranów będzie dużo, będą bardzo wyraźne szczególnie z elektroniką NAD.

po odsłuchach F2 faktycznie zostaje mi tylko F3. synergy F2 to ogólnie bardzo przyjemne kolumny zaskoczyły mnie w nieprzewidywalny sposób: spodziewałem się dużo basu a było go tylko okej. Był dość głęboki ale pojawiał się tylko na chwilę, nie czułem jego dominacji- obawiam się się że w moim pomieszczeniu było by go za mało. A soprany drodzy foruwicze były bardzo przyjemne- w ogólnie nie były natarczywe, fajnie się ich słuchało, były wyraziste i takie otaczające ale nie piskliwe tak jak w polk audi 330t(tam była tragedia z każdym wzmacniaczem aż głowa bolała od słuchania muzyki) Zawiodłem się na basie, naczytałem się jaki to on potężny a wcale taki nie był, aż musiałem podkręcać pasmo bass i dalej było mało. Owszem podobał mi się ale to nie było to co lubię. Może F3 mi bardziej podpasują bo jak będą te same soprany co w f2 to fajnie, chyba że macie jeszcze jakieś propozycję kolumn do Nad 326bee.

porównując moje dynalab SDA 2.8 do Klipsch F2 to wcale nie ma jakiegoś wielkiego skoku jakościowego, którego się spodziewałem a różnica w cenie jest duża. f2 mają dużo lepszy sopran a bas jest tylko troszeczkę lepszy a moje dynalab mają 20 centrymetrowe głośniki średnio-niskotonowe i chyba dlatego dobrze się bronią przy innych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem to na moim Nad 326bee

mp3 320kb z odtwarzacza mp4 Sony, RCA od prolink i kable głośnikowe no name 2x4mm OFC

Jak na razie słucham tego na co dzień(jak kupie kolumny to zajmę się źródłem) a zabrałem ze sobą aby te porównanie miało jakiś sens. Akustycznie pomieszczenie mniejsze od mojego ok. 18-20m ale zagracone narożnikiem na środku, ławą i fotelem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas nawet mi się podobał ale był taki z krótkim skokiem jak by się nie rozchodził. Może to być wina tamtego zagraconego pomieszczenia? I tego że stałem około 2 metry od glosnikow? I Tak zdecydowałem się na F3- teraz muszę się uzbroić w cierpliwość bo jest ich mniej na rynku niż f2

Tak nawiasem to moje zapotrzebowanie na bas jest chyba duże bo przy odsłuchach F2 w późniejszej fazie dobarwiałem podbicie pokrętłem i dopiero zaczęło mi się podobać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...