Skocz do zawartości

Przygotowanie akustycznie pokoju


patgre39

Recommended Posts

Witam, posiadam pokoju 11m2, który chce przygotować akustycznie do nagrań wokalnych, w linku podsyłam prawie dokładny plan pokoju, różnice mogą być w cm (2-8cm), czy ktoś jest obeznany w temacie i by mi mógł pomóc i powiedzieć jakie panele akustyczne/pianki czy inne ustrojstwa kupić oraz gdzie jezamontować w pokoju? Dodam ze cały sprzęt - komputer, odsłuchy są na biurku. A i na dodatek, sciany są gołe, kompletnie nic na nich nie ma, zadnych obrazow ani nic. Dodam, że w gre wchodzi możliwość przemeblowania 

 

MOJPOKOJZWYSOKO.thumb.png.79b0ab02cd61ce83cc78d7425b8d6071.png

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie mikrofon pod ścianą.

Możliwości przemeblowania za bardzo nie widzę bo mało miejsca - moim zdaniem najlepiej jakbyś mikrofon ustawił mniej więcej na szerokości stolika/fotela i długości okna (ale nie w osi pokoju), prostopadle do niego na ścianach i suficie zamontował panele tłumiące żeby ograniczyć wady akustyczne - przede wszystkim echo trzepoczące, bo to będzie masakra. I już powinno być znośnie, tj. będzie się dało na tym pracować. Pokój jest mały i całkiem nieźle umeblowany więc pogłosu pewnie nie ma, jeśli stwierdzisz że jednak będzie to wystarczy parę paneli więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziekuje za szybka odpowiedź!

Właśnie problem w tym ze w nagraniach slychać pogłos pomieszczenia(odbijajacy sie od sufitu mebli itp) oraz rezonanse :( jest to dosyc uciazliwe, gdyz kupilem sprzet dość profesjonalny i chciałbym osiagnac jak najlepsza jakość nagrań.

Jeszcze mam jedno pytanie, tam gdzie są drzwi, a dokładnie ta sciana. Czy jest możliwość conajmniej minimalnego wyciszenia dzwieków ktore pochodzą po za tymi scianami i drzwiami? 

Tutaj wklejam zdjecie, jak ja zrozumialem co mam zrobić. 

Czerwone to mikrofon

Niebieskie to panele

orca-image-1523012516671.jpg_1523012516796.thumb.jpeg.278ac60f04bdae61ab66d21970306c87.jpeg

 

Czy dobrze zrozumialem? Jezeli tak to moze polecisz mi jakies dobre panele ?? 

 

Pozdrawiam

 

@@edit PODSYŁAM PRÓBKE NAGRANIA WOKALNEGO JAK BRZMI AKTUALNIE POMIESZCZENIE
https://instaud.io/20lC

 

Edytowano przez patgre39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko na niebiesko powinny być jeszcze punkty "na suficie" i w osi tego okna. Jeśli chodzi o rezonanse to zawsze można dorzucić mocne pułapki basowe na pewno to ograniczą. Jeśli chodzi o ustroje to poleciłbym własne, bo sprawdzone :P wygogluj sobie Mega-Acoustic, żeby nie było że linki wrzucam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...