Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, dopiero co zapoznaje sie z audio i mam pytanie dotyczące podłączenie potencjometru. Na płytce mam 5 pinów na potencjometr, a mam 6 pinów na potencjometrze. Czy mogłby któs powiedziec jak mniejwiecej to podlączyc zeby nie było zakłoceń ani zwarć? Mam kable którymi powinno sie dać podlączyć potencjometr.

1523034113630457809584.jpg

1523034139588241235654.jpg

15230344032321223048276.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co to za urządzenie. Trzeba znaleźć schemat urządzenia i na jego podstawie podłączyć. Bez schematu pozostaje tylko odwrócenie płytki i na podstawie ścieżek na płytce prześledzenie toru sygnału. Jesteś pewien, że wszystkie trzy przewody były wykorzystane? Zazwyczaj do tego połączenia wykorzystuje się dwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć za co odpowiada każdy z pinów po jednej i drugiej stronie. Potencjometr który masz to 2 potencjometry ze wspólną osią. Zakładam ze jest to odpowiedni potencjometr do tego celu. Istotna jest jego impedancja i zastosowanie. Każdy pojedynczy potencjometr ma przynajmniej 3 piny. 2 z nich to końce ścieżki po której porusza się suwak. W przypadku potencjometru głośności sygnał jednego kanału jest doprowadzany do końców ścieżki a wychodzi z pomiędzy jednego końca ścieżki ( zwykle tego po lewej stronie gdy oś jest skierowana do nas ) i wyprowadzenia suwaka. Początek ścieżki ( ten po lewej stronie ) zwykle podłącza się do masy która jest wspólna dla obu kanałów. Dlatego te wyprowadzenia obu potencjometrów można połączyć razem. Dlatego wystarczy 5 pinów do podłączenia 2 potencjometrów z których każdy ma 3 piny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...