Skocz do zawartości

Harman/Kardon AVR161S + Quadral Quintas 6500?


skankejn

Recommended Posts

Witam. 

Zakupiłem amplituner kina domowego jak w temacie czyli Harman/Kardon AVR161S.

Pytanie czy zagra on z kolumnami Quadral Quintas 6500 w systemie 5.0 na przyzwoitym poziomie czy potrzebny jest system 5.1? Dadzą rade w Stereo przy np muzyce typu Metal, Rock lub Trance?

Pokój to 20m^2

Czy te kolumny wogule mogą współpracować z tym amplitunerem? 

W dokumentacji amplitunera jest informacja ze współpracuje z kolumnami 6/8 omów, natomiast w dokumentacji głośników że współpracują ze wzmacniaczami 4-8 omów jednak nie jest napisana nigdzie wprost ich impedancja. 

Proszę w miarę możliwości o odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Harman Kardon z Quadral będą dobrze wspolopracowaly. To stosunkowo uniwersalny zestaw, który jednak moim zdaniem najlepiej sprawdzi się w kinie domowym, przy muzyce niestety musimy liczyć się z pewnymi kompromisami. 

Jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, w podobnym budżecie poszukałbym dobrych dwóch kolumn podłogowych, a w przyszłości dokupił pozostałe głośniki. Taki sposób budowy systemu zapewni Ci docelowo porządny system stereo i kina domowego.

Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia, preferencje muzyczne i konfigurację systemu, na pewno zwróciłbym uwagę na kolumny Magnat 725, Monitor Audio Monitor 200 lub z trocgę tańszych propozycji Polak Audio T50.

Przemysl temat, zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualną wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję szanownym kolegom za podpowiedzi.

Quadrale podobają mi się wizualnie i czytałem sporo dobrych opinii na ich temat właśnie w połączeniu z Harmanem, jednak z tyłu głowy mam to niedopasowanie impedancyjne.

Taga wygląda bardzo podobnie, podobne pasmo przenoszenia przynajmniej na papierze oraz impedancja 6 omów skłaniała by mnie właśnie ku tym kolumnom.

Tym bardziej że to ta sama półka cenowa.

Aktualnie Harman gra w stereo z kolumnami Tonsil space 86 więc podejrzewam że każda nowoczesna kolumna lepiej się sprawdzi.

A pomiędzy Qudralem a Tagą jest duża różnica w odsłuchu?

 

Edytowano przez skankejn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...