Skocz do zawartości

Spalony amplituner - pora na zakup nowego


moonfall84

Recommended Posts

Dobry wieczór!

Szanowni Państwo - mój aktualny amplituner po 8 latach wyzionął ducha (był już 1x naprawiany 3 lata temu i więcej nie mam zamiaru go wskrzeszać). 
Posiadałem Onkyo TX-SR-507, do tego posiadam głośniki Quadral Quintass 5000 + subwoower Magnat 301A.

Jak widzicie jest to niska półka, ale z uwagi na to, że przez 8 lat się trochę pozmieniało to chciałbym, aby nowy sprzęt minimalne posiadał:

- wsparcie 4K/60p/4:4:4/24-bit
- wsparcie HDR10 i BT.2020
- LAN (ewentualnie WIFI choć niewymagane)
- 4 wejścia, 1 lub 2 wyjścia (na tę chwilę 1 wyjście wystarczy)
- sterowanie ze smartfona (włączanie muzyki zdalnie w obrębie jednej sieci internetowej)

Wpadł mi w oko - Pioneer VSX-932 - co o nim myślicie? I czym się różnią wersje B, K? Bo nie zauważyłem wg parametrów nic co by je różniło.

Może jakieś alternatywy?

Zakładany budżet to ok. 1500 zł ale jeżeli będzie coś wartego uwagi, to mogę dać troszkę więcej - grunt aby nie przesadzać, bo reszta urządzeń jak widzicie nie jest wysokich lotów :) 

Pozdrawiam,

Robert.

EDIT:

Od rana siedzę i czytam, analizuję - bo nie ukrywam standardowy dźwięk z TV to jakieś nieporozumienie, gdy człowiek od 8 lat używał zestawu głośników.

Znalazłem Onkyo TX-NR656 - co prawda wyższa cena, ale może warto dopłacić? Co na to specjaliści?

Miłej niedzieli życzę!

Edytowano przez moonfall84
korekta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakikolwiek sens zakupić nowszy model tzn. TX-NR676?
Z tego co czytam to 656 po aktualizacji firmware również obsługuje Dolby Vision, więc w zasadzie zmiany są kosmetyczne (poza min. impedancją 4 Ohm, której i tak nie potrzebuję)

Może jakieś inne sugestie?

Edytowano przez moonfall84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na bajerach typu atmos to lepiej wyjdziesz na tym jeśli kupisz porządny wysoki model używany.

A to po co Ci?:

wsparcie 4K/60p/4:4:4/24-bit
- wsparcie HDR10 i BT.2020

?

to jakieś bzdury. Nie wiem po co producenci amplitunerów takie coś wymyślają.. może ktoś mi wytłumaczy., Przecież amplituner służy do słuchania muzyki ,a nie do odtwarzania obrazu.

Ja zmieniłem stary amplituner onkyo 606 na Yamaha 683. Do tego stary popcorn hour a300, na najnowszy odtwarzacz dune soli lite i nie widzę żadnej różnicy na 110" calowym obrazie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, modelarz01 napisał:

Jeśli nie zależy Ci na bajerach typu atmos to lepiej wyjdziesz na tym jeśli kupisz porządny wysoki model używany.

A to po co Ci?:

wsparcie 4K/60p/4:4:4/24-bit
- wsparcie HDR10 i BT.2020

?

to jakieś bzdury. Nie wiem po co producenci amplitunerów takie coś wymyślają.. może ktoś mi wytłumaczy., Przecież amplituner służy do słuchania muzyki ,a nie do odtwarzania obrazu.

Ja zmieniłem stary amplituner onkyo 606 na Yamaha 683. Do tego stary popcorn hour a300, na najnowszy odtwarzacz dune soli lite i nie widzę żadnej różnicy na 110" calowym obrazie.

Koledze pomyliło się ,amplituner właśnie do tego służy (bajery typu atmos hehe) filmy 4k itd.

Edytowano przez anderg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...