Skocz do zawartości

Yamaha r n602+Yamaha CD s300. - jakie kolumny podłogowe do 3000 zł?


L P

Recommended Posts

Hej,

zacznę od tego, że jestem nowym użytkownikiem i nie bardzo znam się na kolumnach. Przeczytałem mnóstwo wątków związanych z kolumnami i na podstawie informacji zebranych na formach wybrałem się na odsłuch do salonu. Do odsłuchu wybrałem kolumny (kolumny były odsłuchiwane ze wzmacniaczem, który posiadam):

- STX electrino 250
- Tonsil maestro S
- Pylon Sapphire 30

Wnioski: Żadna z powyższych kolumn mnie nie zachwyciła, ani nie zrobiła na mnie wrażenia. Grały poprawnie, co zwróciło moją uwagę to to, że wszystkie z nich brzmiały bardzo płasko. Bass w STX i Tonsil był badzo słaby, w kontekście bass'u Pylon wypadł najlepiej.
Jeżeli miałbym wybrać faworyta odsłuchu, to wyboru padłby na Pylon Sapphire 30, natomiast nie spodobały mi się na tyle żeby mógł z czystym sercem podjąć decyzję o zakupie. Teraz jest pytanie, czy w moim budżecie jest szansa żeby kupić lepszego, czy w tych pieniądzach nie mam co na to liczyć. 
Sprzedawca powiedział, że w moim budżecie nie znajdę nic lepszego niż Pylon Sapphire 30, czy faktycznie tak jest?

Muzyka jakiej słucham to głównie trip hop, down tempo, avant pop (Fismoll), czy muzyka instrumentalna jednal zależy mi też na ładnym, wyraźnym wokalu. Pomieszczenie, w którym znajdować się będą kolumny ma pow 20m2. Od miejsca, w którym staną kolumny do przeciwległej ściany jest 3m. Jeżeli potrzebujecie dodatkowych danych proszę o informację.

Będę wdzięczny za polecenie kolumn do 3000zł. Warunek konieczny jest taki, że muszą być nowe, budżet mogę nieco naciągnąć.

Z góry dzięki za pomoc, do usłyszenia! 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam Heco Aurora 700, jak dobrze pogadasz to dostaniesz za 3000 zł ;)
Co prawda moje grają z ciemnym wzmacniaczem AA xi-60 ale i tak z dnia na dzień coraz bardziej kocham to co z nich wypływa. Są głosy że są przebasowione, ale ja tak nie uważam. Bas jest mocny i potężny ale ja takiego oczekuje. Uwielbiam tą separację dźwięków, wypełnienie, miękkość i równowagę jaką zachowują wraz z dokręcaniem gałki potencjometru.
Ostatnio w radiu Merkury leciały jakieś utwory koncertowe Anny Marii Jopek, jako że wiedziałem o niej tyle że kiedyś śpiewała chyba na Eurowizji i mama zawsze mówiła że ma piękny głos. Faktycznie mi się spodobało. Zajechałem do domu i pędem odpaliłem jej płyty z Spotify. Ahh jak to gra :) Piękny aksamitny wokal w tle ta separacja instrumentów i potężne uderzenia perkusji. Wadą jest ubytek detali i stłumione talerze perkusji ale to wina mojego wzmacniacza.    
Ja polecam, ale posłuchaj też ludzi bardziej doświadczonych, bo nie wiem czy 20m2 to nie za mało do nich.

Edytowano przez maniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu Heco aurora 700 i Pylon sapphire 31. Decyzja nie była łatwa, kolumny grają podobnie, ale jednak wybór padł na Pylona. Według mnie Pylon lepiej radzi sobie z niskimi dźwiękami, bas jest soczysty i naturalny, a środek i góra w obydwu kolumnach wypadają bardzo podobnie, nie usłyszałem tam żadnej różnicy. Podsumowując

Dziękuję wam za pomoc przy wyborze, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mam już w domu, jestem po 4 godzinnym odsłuchu. Decyzji nie żałuję, głośniki grają rewelacyjne. Jak już pisałem bas jest soczysty i potrafi zejść naprawdę nisko, przy czym nie dominuje nad pozostałymi brzmieniami. Mają bardzo dobrze "wyważony" balans. Tak więc śmiało mogę polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...