Skocz do zawartości

R-N803D + Hi-End, czyli... katastrofa emocjonalna


steff

Recommended Posts

12 godzin temu, S4Home napisał:

Ja to mówię. Piotrek. Jeśli masz jakieś uwagi zapraszam

No to posłuchaj Piotrze, być może nie dostrzegasz tego u siebie, ale zawartość reklamy (lub kryptoreklamy) w Twoich postach jest naprawdę spora. Praktycznie każdy Twój post z propozycją wypożyczenia sprzętu to nic innego jak chwyt marketingowy i żeby nie było - nie czepiam się Ciebie o to. Jesteś z tzw. Branży, musisz z czegoś żyć, rozumiem i nie zazdroszczę. Korzystając z okazji, mam do Ciebie małą prośbę - byłoby mi bardzo miło, gdybyś wstrzymał się od dalszej działalności handlowej w moim wątku. Pozdrawiam, Stefan.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 godzin temu, steff napisał:

No to posłuchaj Piotrze, być może nie dostrzegasz tego u siebie, ale zawartość reklamy (lub kryptoreklamy) w Twoich postach jest naprawdę spora. Praktycznie każdy Twój post z propozycją wypożyczenia sprzętu to nic innego jak chwyt marketingowy i żeby nie było - nie czepiam się Ciebie o to. Jesteś z tzw. Branży, musisz z czegoś żyć, rozumiem i nie zazdroszczę. Korzystając z okazji, mam do Ciebie małą prośbę - byłoby mi bardzo miło, gdybyś wstrzymał się od dalszej działalności handlowej w moim wątku. Pozdrawiam, Stefan.    

No to kolego Stefanie bardzo cenię twoje uwagi ale uważam że są śmieszne. Tak samo jak dalem tobie się wypowiedzieć tak pozwól i mi. Jako jedyna branża forsoealidmy możliwość wypożyczenia sprzętu do odsłuchu. Marketing? Tak. Zgadza się jest to forma reklamy naszej firmy na tle konkurencji. Nie chcesz kupić nie kupuj. 

Nikomu także nigdy nic nie wciskałem i nie sugerowałem na siłę gdyż jest to sprzeczne z pierwotnym założeniem firmy. 

Nie zazdrościsz?:) A ja się cieszę że robię to co lubię. Kontakt , przeważnie z normalnymi osobami, gdzie można także oowikiejiac doświadczenia muzyczne. I czas sprzężony na słuchaniu sprzętu. 

Jeśli natomiast ty pracujesz w korporacji i zarabiasz dobre pieniądze ctrl C ctrl v to z kolei ja nie zazdroszczę. Bo wiem jak to smakuje. :)

Masz jednak rację wątek jest marketingiem ze swojej strony i masz prawo mnietu nie chcieć zatem jak sugerujesz oddałam się :)

Życzę miłego dnia.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2018 o 14:55, tomek4446 napisał:

MobyDick , nie mam ideału jeżeli chodzi o akustykę , pokój w bloku 24m2 , postarałem się jedynie o tzw. trójkąt równoboczny , fronty - miejsce odsłuchu i trochę drewnianych mebli na bocznych ścianach, dywan. Mam dwa oddzielne systemy tj. stereo i KD a więc jakaś skalę porównania dźwięku z Pure Direct i z YPAO. Fakt , że przed dodaniem końcówki mocy do amp. KD też nie mogłem uwierzyć , że można słuchać bez kalibracji, bo w Pure Direct brakowało mi wszystkiego , niskich , średnich, wysokich , dynamiki. Dopiero dodanie mocy zmieniło wszystko i teraz jest odwrotnie , porównując dźwięk z systemu stereo, a amp. KD w Pure Direct  ,nie jest już aż tak tragicznie ( choć i tak różnica jest znaczna), w trybie stereo z kalibracją i ulepszaczami po prostu aż fizycznie czuje sztuczność dźwięku. Zaznaczam oczywiście , że są to moje subiektywne wrażenia.

Co do 803 D , jasne , że dobrze iż taki sprzęt jest na rynku , funkcjonalny , różniący się mocowo od amp. KD, ale na tym koniec. Wypisywanie poematów o jego nadnaturalnych właściwościach dźwiękowych uważam za typowy w dzisiejszych czasach marketing, bardziej bym się cieszył by ktoś zamiast YPAO czy HDMI dodał lepsze trafo, kondensatory, końcówki mocy.

Aby nie być gołosłownym załączam zdjęcie systemu.

 

IMG_0845.JPG

Wystrój wnętrza u Ciebie na pewno nie był priorytetem... ;)

Takiego pier**lnika właśnie chcą uniknąć ludzie kupujący amplitunery. I dla tychże jest cały rynek urządzeń pokroju rn803d.

 

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, voytaz napisał:

Takiego pier**lnika właśnie chcą uniknąć ludzie kupujący amplitunery.

Kocham ten pier....ik , a żona się przyzwyczaiła :) , może nie pasuje do do trendu minimalizmu w wystroju wnętrz, ale Yamaha 803D raczej temu nie podskoczy :)

23 minuty temu, j23 napisał:

Jak tak patrzę, to w amplitunerze sieciowym też jest niezły pier**lnik emoji14.png

A gdzie reszta części ?

Dla porównania :

IMG_0548.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, j23 napisał:

 


No właśnie, że części to tam nie brakuje. A tu co, bida ;)

 

No fakt poszli trochę na rozmiar ,ale to jest pierwsza część ( MX-1000) ,a oto druga ( CX-1000) , razem powinno dać całość :) 

 

IMG_0569.JPG

IMG_0827.JPG

Sprostowanie .

Przepraszam nie chcę wprowadzać w błąd ,pierwsze zdjęcie to nie CX-1000 to C-70.

Powinno być:

IMG_0824.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

I żyli długo i szczęśliwie (aż do rozwodu?)… EPILOG

T+A TCI 3R… obroniły swoją pozycję i zostały w domu. Yamaha R-N803D poszła do ludzi, w sumie nie była taka zła, pobudziła apetyt i chwała jej za to. Jej miejsce zajął T+A Pulsar R 1520 R  wraz z... no nie inaczej T+A DVD 1230 R. Czas pokaże czy dobrą decyzją był powrót do (relatywnie tłustych) rozwiązań sprzed 10 lat, na razie nie narzekam. Aha, moje pierwsze Quadrale (Phonologue Korun Mk.V) w ramach serwisu przedsprzedażnego pojechały na wymianę kondensatorów (miały już 25 lat) i… nie wróciły. Pan fachowiec po skończonej robocie zatrzymał je dla siebie, brzmią jak dawniej... fantastycznie. Do wzięcia pozostają jeszcze T+A TAL 130 (dla forumowiczów z przyzwoitym rabatem) - od czasu do czasu ktoś zatelefonuje (tłumów pod drzwiami brak), a to faktycznie niezłe kolumienki są… :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, steff napisał:

Aha, moje pierwsze Quadrale (Phonologue Korun Mk.V) w ramach serwisu przedsprzedażnego pojechały na wymianę kondensatorów (miały już 25 lat) i… nie wróciły. Pan fachowiec po skończonej robocie zatrzymał je dla siebie, brzmią jak dawniej... fantastycznie

Za Twoją zgodą czy bez?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 19.04.2018 o 08:13, S4Home napisał:

Powiem ci tak. W słabym pomieszczeniu nie ma co sprawdzać wzmaka. Bo ten za 2k i za 6k grają tak samo. 

Ja sprawdzam sprzętu u siebie w domu. I wtedy wiem co o jak. 

Szału z rn803 się nie spodziewaj. To nadal nie jest czysty wzmak. Ale dac mu szansę jako uniwersalne kombo warto. Ja jestem zwolennikiem czystych wzmaków.

 

Wracam po dłużej przerwie i odsłuchach ampli Yamahy w domu i .... przyznaję Ci rację!!!!! Te yamahy rn 602 i 803 d w domu zagrały zdecydowanie lepiej. Grały na testach z dali zensor 3 i było naprawdę dużo lepiej niż w salonie. Zmieniam zdanie o tych klockach i uważam, że to naprawdę solidne produkty i dla nie wymagającego użytkownika są godne polecenia. Ale oczywiście Exposure 1010 nie pokonały i ten gra jednak wyraźnie lepiej. Gitara Mike Oldfielda z płyty Tubular Bells III ma piękną barwę i takie dociążenie. Na Yamaszce jest to takie troszkę przygaszone i bez właściwej barwy. Tak więc Yamahy raczej nie kupię, bo mam za duże wymagania, ale uważam, że jak ktoś szuka kompromisów i funkcjonalności to są to solidne produkty. Gdybym nie słuchał expo 1010 w bezpośrednim porównaniu i nie wiedział jak fajnie może być, to te Yamahy pewnie bym kupił. Po przesłuchaniu solidnego wzmaka już powrotu do ampli nie ma, bo wiem ile bym tracił.

Piszę to żeby sprostować moje wcześniejsze wypowiedzi, bo wiem, że będą to czytać inni i może się im to przyda. Konkluzja: Odsłuchy tylko w domu i dopiero zakup!!

BTW Wybór audio to naprawdę nie jest łatwa sprawa;-) Ale przyjemna:))

 

 

 

Edytowano przez Soren Lorensen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, steff napisał:

Jedyna różnica między chłopcem a mężczyzną, to cena jego zabawek. Ktoś miał rację...

Właśnie! W temacie ceny zabawek;-) Miałem wydać max 4.500 PLN, ale chyba się nie zmieszczę. Po zakupie źródła, które już mam (używana Yamaha cd-n500) i tego expo 1010 zostaje mi 1 200 na kolumny. Niewiele. Dlatego strategia jest taka, że kupuję coś na przeczekanie na powiedzmy max. rok i za rok sprzedaje bez większej straty. Przez rok dozbieram 3 000 tys. na lepsze kolumny.

Co byście doradzili na przeczekanie do pokoju 16m2 z monitorów? Akustyka jest ok, bo już słuchałem paru zestawów w domu. Wszelkie odległości zachowane zgodnie z poradnikami. Monitory na podstawkach. Muzyka każda za wyjątkiem metalu i disco i techno/house. Najwięcej leci prog. rocka, muzyki filmowej i klasycznej, trochę soul, blues, i smooth jazz. Będę oglądał też dużo filmów.

Moje typy to:

1. Nowe Elac Debut b6 w cenie około 1000 PLN

2. Używane Tannoy m2 lub m2.5.

Które najlepiej wybrać? To podobny poziom czy jednak któryś jest wyraźnie lepszy? Elaców mogę posłuchać. Tannoye to już tylko zakup w ciemno, stąd moje wątpliwości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Soren Lorensen napisał:

Właśnie! W temacie ceny zabawek;-) Miałem wydać max 4.500 PLN, ale chyba się nie zmieszczę. Po zakupie źródła, które już mam (używana Yamaha cd-n500) i tego expo 1010 zostaje mi 1 200 na kolumny. Niewiele. Dlatego strategia jest taka, że kupuję coś na przeczekanie na powiedzmy max. rok i za rok sprzedaje bez większej straty. Przez rok dozbieram 3 000 tys. na lepsze kolumny [...]

Hmm... również chciałem zamknąć się w 4.500,- ale się nie udało :D. Swoją drogą, na znanym portalu aukcyjnym znajdziesz ponad 1.000 ofert dot. używanych kolumn podstawkowych w cenie nieprzekraczającej 1.200,- zł. Nie jest powiedziane, że nowe za 4.000,- zagrają lepiej od interesującej używki za 1.000,- (para).

Edytowano przez steff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje panowie za podpowiedzi!! :)

Zrobię tak , że kupię Tannoy m2.5 bo są bardzo popularne i rzeczywiście nic na nich nie stracę przy odprzedaży. Na magnatach 673 nowych jednak bym stracił, choć niewiele ;-) Zresztą lubię lekko wypchnięte wokale, a z m2.5 mogę się tego spodziewać. Jako alternatywę rozważam też ponoć rewelacyjne kolumny z Bydgoszczy od BMN. To może być granie na lata, a za lepszy dźwięk trzeba byłoby dopłacić duuuuzo więcej.http://allegro.pl/bmn-f2-kolumny-glosnikowe-i7356467851.html?reco_id=da2091ed-6570-11e8-838e-246e9680bf28&bi_m=reco&bi_c=Product&bi_s=archiwum_allegro& .

200 zł ponad budżet, ale co tam^_^

 

pozdrawiam i dzięki za pomoc!

 

Edytowano przez Soren Lorensen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...