Skocz do zawartości
SaruSc

Cambridge Audio Azur 851N jako przedwzmacniacz

Recommended Posts

Jest taka opcja, jednak nie jest to przedwzmacniacz klasy dobrego oddzielnego segmentu, bardziej jest to funkcja dodatkowa. Jeśli masz końcówkę mocy wysokiej klasy, pomyśl o dedykowanym przedwzmacniaczu.

CA 851N to bardzo dobre urządzenie (sam posiadam) ale jako streamer i dac ,to pre jest tam niejako przy okazji żeby

poziom sygnału wyjściowego mógł być regulowany .

Jest mało poziomów bo 30 i regulacja odbywa się chyba w domenie cyfrowej ,w każdym razie ja jak używam CA jako

dac-a to mam zawsze ustawione na full bo mam wrażenie ,że jak jest mniej to spada dynamika i rozdzielczość .

Oczywiście nie omieszkałem sterować Cambridge końcówka mocy Atoll ,której używam w KD ale efekt niespecjalny .

O wiele lepiej jako pre wypadł Audiolab M-DAC ,choć też bez rewelacji (regulacja też w domenie cyfrowej) ale miał większy

zakres regulacji i można było ustawić wzmocnienie bardziej precyzyjnie .

Teraz do tego celu używam Questyle CMA600i (wzmacniacz słuchawkowy,dac) ,regulacja głośności w domenie analogowej

i to już naprawdę wypada dobrze.

Przy używaniu takich "kombajnów" jako przedwzmacniaczy trzeba wziąć pod uwagę jakiej jakości zastosowany jest w nich

dac bo to przez niego "obrabiany" jest sygnał oraz to jak realizowane jest wzmocnienie sygnału .