Skocz do zawartości

Słuchawki około 500zl


Recommended Posts

Wydaje mi się że lepiej sprawdziły by się niejedne tańsze słuchawki gamingowe lub po prostu inne tańsze słuchawki od tego celu jaki mają spełniać i to podejrzewam że włącznie z tymi które masz.

Do tego nie przeceniał bym za bardzo samych słuchawek. Nikogo nie dziwi podłączanie słuchawek za 500 zł do DAC/AMP-a za 4 tyś lub do wzmacniacza słuchawkowego za 2 tys podłączonego do jakiegoś źródła dźwięku typu DAC lub CD w cenie wyższej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD202 miałem na uszach wiele lat temu i niezbyt dobrze je pamiętam. Z tego co kojarzę to ich cena nominalna wynosiła około 300 zł i kosztowały w sklepie około 220 zł. Z tego pułapu cenowego pamiętam dość ciemny dźwięk okraszony pewna dozą detali i metaliczności. Zrobiły na mnie dobre wrażenie jak na ten pułap cenowy. Przy obecnej cenie sprawa wyglądałaby jeszcze lepiej w relacji jakość cena. CAL2 odbieram jako słuchawki które mogą konkurować z słuchawkami z poziomu cenowego 600 zł i to tymi najlepszymi. Pierwotnie ich cena była na takim poziomie. Jednak nie da się ukryć że w cenie około 0,5 k można kupić słuchawki z mocniejszym basem lecz gorsze pod innymi względami lub takie które będą lepsze w gatunkach muzycznych gdzie siła dźwięku i duże jego natężenie niema znaczenia. Można kupić słuchawki o większej skuteczności lecz grające gorzej w większości aspektów brzmienia. Wiem też że Sennheiser obniżając ceny HD202 zrobił z nich spory hit cenowy. Dlatego nie skreślał bym ich, jeśli mają być słuchawkami do niezbyt częstego używania. Ich zastosowanie zostało dość ściśle sprecyzowane przez producenta i nic dziwnego że nie w każdym gatunku muzycznym będą genialne i nie dla każdego będą ideałem. CAL2 to oprócz dobrego wykopu również sporo naturalności w brzmieniu i sporo mikro-detali którym towarzyszy dobra przestrzeń  w połączeniu z izolacja obustronną jaką dają słuchawki zamknięte. Do tego są ładne i z dobrej jakości padami z skóry proteinowej wypełnionej pianką z pamięcią kształtu. Tyle że to możesz wyczytać w reklamach :) . I muszę przyznać ze w kontakcie bezpośrednim zrobiły na mnie lepsze wrażenie niż na zdjęciach jeśli chodzi o ich wykonanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czekałem troche na ten sprzęt, jestem po testach SMSL M2 w połączeniu z Creative Labs Aurvana Live2. Testowałem same słuchawki jak i z podłączonym DAC i jestem mile zaskoczony. Słuchawki dają radę bez DAC'a a w porównaniu do Sennheiser HD202 dźwięk jest czystszy i wszystko jest ładnie stonowane. Z podłączonym DAC jest mega czysto i wyraźnie, większe podbicie basu ale jest to dobrze zrównoważone. Dziękuję za pomoc w doborze sprzętu. Wszystko mnie wyniosło niecałe 600zl. W tej cenie mi to pasuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...