Skocz do zawartości

Wymiana zestawu kina domowego na nowszy + stereo


Przemek66

Recommended Posts

Witam,

posiadam zestaw kolumny Monitor Audio BR6+BRLCR+BR1+BRW10 i do tego amplituner HK AVR 255 i odtwarzacz HK dmc250.

Niestety odtwarzacz przestał czytać płyty CD. Mam jeszcze stary nieużywany zestaw Pioneer ze wzmacniaczem 607R (120W)  i CD PD-S507. Podłączyłem CD do amplitunera i na razie tak gra. Próbowałem podłączyć CD do wzmacniacza stereo i gra jeszcze lepiej (co nie jest zaskoczeniem)

Wzmacniacza boję się podłączyć do amplitunera po nie posiada wejścia main-n (direct-in) i boję się że przez przypadek mogę spalić kolumny.

Zestaw stereo gra lepiej dlatego zastanawiam się nad wymianą, co raz więcej słuchamy muzyki. Wydaję mi się że mam trzy opcje:

1. Dokupić wzmacniacz z wejściem main-in (i nowy CD - też tej firmy, żona chce żeby ładnie wyglądało) i podłączyć do obecnego amplitunera

2. Kupić lepszy amplituner kina domowego (i nowy CD - też tej firmy, żona chce żeby ładnie wyglądało) żeby w miarę dobrze grał stereo

3. Kupić w miarę tani amplituner kina domowego (ale żeby był sieciowy z Spotify, Tidal) z wyjściem pre-out  i wzmacniacz z wejście main-in  i nowy CD (również najlepiej wszystko było tej samej firmy) 

Pomieszczenie około 30m2 ale wysokie (poddasze), filmy, gry 50% muzyka 50% (ale rośnie)  rock, jazz. Budżet nie za bardzo określony, może być 3-4 tysiące ale jak będzie warto (pytanie czy głośniki nie będą wąskim gardłem) to około lub trochę ponad 6 tysięcy też może być.

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam,

Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku,

myślę, że najlepszą opcją będzie zakup dobrego amolitunera wielokanałowego i cd. Jeśli budżet pozwoli, sugerowałbym system Onkyo TX-RZ820 i do tego odtwarzacz C-7030. To mocny, bardzo dynamicznie grający set, który równie dobrze sprawdzi się w muzyce, jak i kinie domowym. Alternatywą może być Marantz SR5012 z odtwarzaczem CD6006. To zestaw z naciskiem na dobre stereo.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi. Nad zestawem Marantza już wcześniej się zastanawiałem. Myślałem o sr6011 (jest droższy ale czy na tyle lepszy?) ale żonie średnio się podoba wygląd.

Onkyo jakoś nie brałem pod uwagę ale bardzo fajnie wygląda (podobają mi (i żonie) się proste fronty, najbardziej Cambridge Audio ) i ma również dobre recenzje jeśli chodzi o stereo.

Niestety mieszkam trochę daleko żeby od razu podjechać na odsłuchy, choć może się trzeba się wybrać szczególnie żeby pokazać żonie że warto zrobić taki zakup i wygląd nie ma znaczenie tylko jak gra. Który z zaproponowanych amplitunerów lepiej skalibruje głośniki w pomieszczeniu? 

Pozdrawiam,

Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz seria 6 ma najlepszą kalibrację. Ale fakt faktem to brzydale. Mi też to oczko się nie podoba. Co nie zmienia faktu że urządzenie jest po prostu dobre. 

Onkyo ma wystarczającą kalibrację.

Cambridge nie ma jej wcale. Jak coś to polecam Nad. Chociaż z tym ich obecnym modułowym budowaniem ampli jest zagwozdke. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...