Skocz do zawartości

Stereo do 3500 zł


kazkas55

Recommended Posts

Witam, założyłem nowy temat, tylko w odpowiedniej kategorii. Koledzy z grupy zaznajomili mnie trochę z tematem, przeczytałem o paru propozycjach.

Będę kupować zestaw stereo, który będzie połączony w większości do telewizora. Pokój ma powierchnię ok. 30m2. Niestety mogę pozwolić tylko na kolumny podstawkowe, w związku z brakiem miejsca na podłogowe. Sprzęt ma być nowy. Nie planuję go rozbudowywać, ma zawierać dwie kolumny i amplituner. Zestaw będę używać w 65% filmy Blu Ray i TV, 35% Muzyka Spotify, pliki MP3 i FLAC.

Wybraliśmy amplituner Yamaha Rn 602, potrzebuję do tego znaleźć najlepsze możliwe kolumny za ok. 1000 zł. Co polecacie? Czy może lepiej zmienić amplituner i znaleźć inny zestaw aby lepiej rozporządzić budżetem?

Edytowano przez kazkas55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn mam miejsce aby kolumny ustawić na szafie/komodzie. Chciałbym znaleźć coś najbardziej odpowiedniego za tą cenę, salon ma to 30m2, ale słuchać/ oglądać filmy czy TV będę z bliskiej odległości, dalsza część od miejsca ze sprzętem to coś w rodzaju jadalni. 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kazkas55 napisał:

salon ma to 30m2, ale słuchać/ oglądać filmy czy TV będę z bliskiej odległości, dalsza część od miejsca ze sprzętem to coś w rodzaju jadalni. 

Amplituner może być , ale nie tu tkwi problem. Nawet jak byś słuchał z pół metra, to i tak dźwięk się rozchodzi w 30m2 i przy małych kolumnach basu nie będzie. Owszem możesz kupić duże monitory, ale nie w tym budżecie. Dokupienie subwoofera też by pomogło, ale sam sub do kina i muzyki to wydatek rzędu 2,5K. do 3,5k. i to używany. Pomyśl nad wygospodarowaniem miejsca na kolumny podłogowe albo kup soundbar i masz problem z głowy :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego pomieszczenia zdecydowanie bardziej pasowałyby konstrukcje podłogowe, a jeśli już koniecznie musisz postawić monitory, pomyśl (teraz lub w przyszłości) o subwooferze.

Amplituner jest ok, w kwestii kolumn zwróciłbym Twoją uwagę na Magnat Shadow 203 oraz polską konstrukcję Pylon Audio Pearl Monitor. W każdym jednak przypadku pamiętaj o subwooferze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do tych zastosowañ co piszesz, czyli głównie filmy, pewnie muzyczne stacje tv i inne spotyfaje, nie ma co kupować jednego z lepszych amplitunerów sieciowych stereo. Bo żeby miało to sens, to kolumny powinny być z poziomu ceny piecyka razy dwa(w pewnym uproszczeniu). Według mnie kup tañszy i niższej klasy model serii 3##, lub 4## lub onkyo 8150 ale do tego  jak  jednak monitory ,to z drugiej ręki( lepszy model) i konieczny do filmów i tego metrażu i monitorów -subwoofer. Faktycznie stawianie monitorów na meblach może i zwykle degraduje brzmienie, a standy to duża poprawa. Tylko jak mieszczą się standy to i podlogówki zwłaszcza w 30 m kwadr.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duża różnica w jakości pomiędzy rn602 a modelami niższymi. I tu nawet przy opcji "dużo kina" będzie to słyszalne. Obstawial bym jednak inne rozwiązanie. Tańszy a konkurencyjny model Pioneer sxn30 ae. A wówczas budżet na kolumny znacznie rośnie. I już możemy iść w zwrotne podłogowe melodika bl40mkII czy większe monitory elac b6.

Zapraszam na odsłuch

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2018 o 21:53, Q21 napisał:

Do Twojego pomieszczenia zdecydowanie bardziej pasowałyby konstrukcje podłogowe, a jeśli już koniecznie musisz postawić monitory, pomyśl (teraz lub w przyszłości) o subwooferze.

Amplituner jest ok, w kwestii kolumn zwróciłbym Twoją uwagę na Magnat Shadow 203 oraz polską konstrukcję Pylon Audio Pearl Monitor. W każdym jednak przypadku pamiętaj o subwooferze.

 

15 godzin temu, S4Home napisał:

Jest duża różnica w jakości pomiędzy rn602 a modelami niższymi. I tu nawet przy opcji "dużo kina" będzie to słyszalne. Obstawial bym jednak inne rozwiązanie. Tańszy a konkurencyjny model Pioneer sxn30 ae. A wówczas budżet na kolumny znacznie rośnie. I już możemy iść w zwrotne podłogowe melodika bl40mkII czy większe monitory elac b6.

Zapraszam na odsłuch

Piotrek

A gdyby zestaw z amplitunerem Yamaha Rn 602+ Elac b6 i subwoofer? 

Ewentualnie ten Pioneer Sxn30 ae zamiast Yamahy, Magnat 203 i lepszy sub. Wtedy grałoby to? I jeśli już to jaki subwoofer do tego by pasował?

Edytowano przez kazkas55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Magnat w Twojej konfiguracji może być opcją lepszą, tym bardziej że zestaw będzie także wykorzystywany i to w dosyć sporej części do filmów. Amplituner może być Yamaha, może być także Pioneer. Jako subwoofer zastosowałbym coś z oferty Klipsch. Masz duże pomieszczenie, dobrą opcją będzie model Klipsch R-12SW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

To już lepiej pierwsza opcja. Czyli Yamaha z elaciem i sub. 

Z tym że i tak moim faworytem jest melodika z Pioneer.

Możesz u nas wypożyczyć dowolną konfigurację przed zakupem i sprawdzić w domu abyś nie kupował w ciemno.

Piotrek

Wiem, chciałbym kupić te Melodiki, lecz niestety u mnie muszą to być monitory.

15 godzin temu, Q21 napisał:

Wydaje mi się, że Magnat w Twojej konfiguracji może być opcją lepszą, tym bardziej że zestaw będzie także wykorzystywany i to w dosyć sporej części do filmów. Amplituner może być Yamaha, może być także Pioneer. Jako subwoofer zastosowałbym coś z oferty Klipsch. Masz duże pomieszczenie, dobrą opcją będzie model Klipsch R-12SW.

Eh, nawet jeśli z Pioneer i Elac już byłoby trochę za drogo, sub psuje plany co do budżetu. Nie wiem tylko co zmienić na tańszy model aby najmniej stracić. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...