Skocz do zawartości

Jaki zestaw stereo do sali 90m2


Daaaniel

Recommended Posts

Witam wszystkich

Potrzebuję porady. Chciałbym wyposażyć salę w nagłośnienie , a konkretnie planuję zakup amplitunera i 4 kolumn.

Amplituner będzie raczej podstawowy 5,1  z ustawieniem 4 kolumny grają jednakowo.

Z powodu ograniczonego budżetu waham się  nad Pure Acoustics PX-408 i STX F-130N

Odtwarzany głownie będzie dźwięk z filmów, nie za głosna muzyka i rozważam ew. Karaoke.

Zależy mi aby uniknąć efektu jak w kościele czyli chciałbym aby kolumny generowały w miarę przyzwoite niskie tony. Dodanie subwoofera wykluczam.

Dołączam zdjęcia sali

wymiary sali 7,5x12m wys. 3m

Czy ktoś coś doradzi?

30126473_1775270762540039_1140299642_o.jpg

30174326_1775270775873371_1222200241_o.jpg

30232868_1775270782540037_980433712_o.jpg

Edytowano przez Daaaniel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie tędy droga. 4 kolumny nie nagłośnią takiego pomieszczenia. Nawet w sposób akceptujący. Przy rozmowie ludzi będzie to wręcz przeszkadzało. Koło jednych będzie za głośno inni nie będą słyszeć nic. Rozumiem budżet nie wielki więc.... Odpuść. :(

Przykro mi ale taka prawda. Bo teraz salka jest ok na klimatyzację dałeś kilka dobrych tysięcy a tu próbujesz zrobić po kosztach. Ja bym wolał siedzieć bez muzyki niż z nią w kiepskiej jakości.

 

Jak zwiekszysz budżet ooznysliny o nagłośnieniu profesjonalnym. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tymi dwoma roletami jest kolejne pomieszczenie o podobnych wymiarach i mam jedną parę leciwych Technicsów podłączonych do leciwego amplitunera Technicsa i gra to nieźle, a wręcz dyskotekowo. Te kolumny są gabarytowo podobne do w/w STX 130N.

Rozumiem, że to jest wypowiedź audiofila. Teraz poproszę o poradę normalnych użytkowników.

Nadmieniam, iż odtwarzanie filmów czy muzyki w tle będzie odbywało się jakieś kilkanaście czy dwadzieścia parę  razy w ciągu roku po kilka godzin więc bez sensu ładować kasę w sprzęt sporadyczne użytkowany

ps. Klimatyzację kupiłem jakieś 12 lat temu..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...