Skocz do zawartości

Arcam a39 czy Roksan Kandy K3


2pac01

Recommended Posts

Witajcie,

Mam dylemat czym napędzić moje Cantony ergo 695. Po wielu poszukiwaniach zawęziłem swoje poszukiwania do Arcama a39 i Roksana K3. Z uwagi na dość specyficzne kolumny chciałbym aby piecyk nie eksponował mocno góry ale jednocześnie dał odrobinę ciepła tak istotną przy moim ulubionym bluesie i reggae. Cantony mają, jeśli tylko da im się przyzwolenie, tendencję do potężnego basu. Chciałbym tego uniknąć. Bas ma być dodatkiem a nie grać pierwszych skrzypiec. Istotna jest dla mnie szeroka scena, dobra słyszalność średnicy, detaliczność, poczucie mocy zestawu ale przy tym ogłada. Do wzmacniacza będę musiał dodatkowo dopasować jakiegoś Daca.

Arcama a39 niestety nie słyszałem ale wielokrotnie odsłuchiwałem jego mniejszego brata a29. Przy Dynaaudio x36 i Tannoy XT8f zrobił na mnie naprawdę bardzo dobre wrażenie. Jest dokładnie taki jak lubię, chociaż brakuje mu odrobiny tego rozmachu i gęstości, która być może troszkę koloryzuje ale za to sprawia wiele frajdy. Nie chcę powiedzieć, że jest zimny ale raczej analogiczny. W brew powszechnej opinii nie brakuje mu basu. Co do Roksana to miałem okazję posłuchać go u chłopaków w s4studio w zestawie z jakimiś Magnatami ale dziś już nie pamiętam modelu. Pamiętam natomiast jego granie: gęstę, mocne i potężne. To mogłoby się fajnie zgrywać z Cantonami ale mam obawy czy bas nie będzie tutaj przeszkadzał. Nie chcę aby to brzmiało jak JBL Studio. Najgorsze jest to, że mimo dużych różnic oba te modele podobają mi się prawie tak samo. Niestety nie mam możliwości porównania ich przy jednej sesji odsłuchowej dlatego jestem ciekaw waszych opinii.

Edytowano przez 2pac01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z Twojego opisu wynika iż chcesz nieco utemperować dół i górę pasma podkreślając jednocześnie w delikatny sposób średnicę. W tym przypadku zasugerowałbym Arcama A39. Jest to wzmacniacz który gra gładko, jest dosyć przejrzysty na górze ale nie popada w jaskrawość. Średnica jest dobrze zszyta z resztą pasma, nie dominuje nad pozostałym zakresem. Dół jest dynamiczny i sprężysty. Ten w mojej ocenie wpisze się bardziej w to co opisałeś...
Roksan K3 dysponuje większą ekspresją, gra dynamiczniej z mocniej zaznaczonym dołem i górą. Brzmieniem przypomina trochę wzmacniacz Atoll'a IN-100 który też jest godny uwagi. W Atollu jednak tak jak i w Roksanie góra z Cantonem może się nie polubić. Zwróć jeszcze uwagę na Cyrus 8 DAC. Analogowy, nasycony dźwięk z delikatną i subtelną górą pasma, bardzo przyjemną średnicą i basem. Z Cantonem może się zgrać i utemperować jego "techniczność".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze NAD c388 ale póki co mało informacji znalazłem na jego temat. Roksan kusi rozmachem i basem a takze aptx który by posłużył do chwili dozbierania kasy na daca. I bylby to wybór idealny gdyby nie fakt, że ze względu na charakter brzmienia chowa detale. Natomiast Arcam jest naprawdę spoko a ewentualne niedostatki basu mozna by dołożyć irdac'iem. Koniec końców to jednak firmowy duet. 

Edytowano przez 2pac01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...