Skocz do zawartości

Stereo / mini system \/ amplituner + podstawkowe kolumny


Adam7_87

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Poszukuje mini systemowo lub amp z kolumnami podstawkowymi

Mam pokój 5x5 m

Kolumny będą leżały na komodzie (wys 83cm) szeroka 270cm

Miałem wczesniej zestaw 5.1 yamaha 481 itd.. lecz brakło na nie miejsca jak i później przyszła chęć tylko na.stereo

Miał byc amp +  heco 900 lecz jak na załączonym zdjęciu nie ma miejsca

Słucham muzyki każdej lecz lubie wyczowalny bass :-D wiec , w późniejszym czasie dokupic bede musiał Suba

 

Myślałem nad gotowcami np

Yamaha mcr-n670d

Pioneer X-HM86D

Lub np

Yamaha 303D z glosnikami

klipsch rp-150

Heco Aleva GT 202

 elac b6

 

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam Adam

Znalazlem tak opcje 

Dali Spektor 2 + yamaha RN602

 

IMG_20180413_145102.jpg

Edytowano przez Adam7_87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ustawienie kolumn na komodzie nie jest najlepszą opcją, ale rzeczywiście u Ciebie nie ma innej opcji.

Jeśli główny nacisk kładziesz na jakość dżwieku, zestaw zbudowałbym na klasycznym amplitunerze sieciowym. W rachubę wchodzą Yamaha R-N402D lub Pioneer SX-N30AE. Pioneer jest trochę równiejszy, dokładniejszy, spokojniejszy. Yamaha natomiast bardziej eksponuje skraje pasma.

Kwestia kolumn - dosyć duże pomieszczenie jak na podstawki, dlatego sugerowałbym zwrócić uwagę na Magnat Quantum 753, Heco Aurora 300 lub Klipsch RP-160M. Magnat to mocne, szybkie twarde granie. Heco jest przeciwieństwem, stawia na dobre wypełnienie, gęsty dźwięk, spójność. Klipsch natomiast jest najbardziej ofensywne, wyraźnie eksponuje skraje pasma. W przypadku kolumn Klipsch nie jest dobrą opcją elektronika Yamaha.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyczerpującą odpowiedź

Prawdzie myślałem o yamaha 602 + klipsch 160 bo takie zestawy widziałem w sprzedaży

Hmm....

 

A co myslicie i takim zestawieniu

Pioneer XC-HM86D + JBL Arena 130 

Pioneer XC-HM86D + Wharfedale Diamond 11.2 

Pioneer XC-HM86D + Indiana Line Tesi 262

Pioneer XC-HM86D + JBL Arena 130 

YAMAHA RN602 + KLIPSCH RP-160CH

                              +  KLIPSCH RP-150CH

YAMAHA R-N602 + DALI ZENSOR 3 

Yamaha R-N602 + Indiana Line DJ 310

YAMAHA R-N602 + MAGNAT SHADOW 203

Yamaha MusicCast R-N602 + ELAC Debut B6

Marantz MCR611 + Dali Zensor 3 

 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój poprzedni zestaw to Marantz mcr511 + dali zensor 3 które stały na szafce rtv i jak na tą cenę wg mnie gra to bardzo dobrze. Jak lubisz mocny bas to wystarczy włączyć dynamic bas i dodać basu na + 4 i potrafi zatrząść meblami. Basu było na pewno więcej i lepszej jakości niż z głośników 2.1 logitech x230 a można było jeszcze do +10 bas dodać ale to już było przegięcie więc nie widziałem sensu dokupywać suba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie amplitunera Yamaha z kolumnami Klipsch oczywiście jest oferowane i są osoby, którym taki dźwięk podoba się, natomiast musimy liczyć się z charakterem bardzo jasnym, ostrym, bardziej suchym. Znacznie lepiej Klipsch zagra jednak z amplitunerem trochę spokojniejszym, nie tak wyraźnie eksponującym górę pasma jak Yamaha. Jeśli amplituner Yamaha, to raczej spokojniejsze, bardziej gęste, dopełnione dźwiękowo kolumny.

Co do propozycji powyżej, to systemy midi czyli Pineer XC-HM86D i Marantz MCR611 są ciekawymi opcjami, jednak pod względem jakości dźwięku wyraźnie odstającymi od klasycznych amplitunerów. Tak więc jeśli jest miejsce żeby postawić klasyczny segment, namawiam na takie rozwiązanie. Jest jeszcze amplituner all-in-one Pioneer NC-50DAB, który jest lepszy od swoich mniejszych braci i już zbliża się jakością do klasycznych amplitunerów. Z XC-HM86D na pewno polecałbym kolumny Indiana Line, na pewno Heco, natomiast z amplitunerem Yamaha namawiałbym na Heco Aurora 300 (to naprawdę świetne połączenie) lub Dali Zensor 3.

Nie patrz co jest proponowane w konkretnych zestawach, bardziej skup się na doborze możliwie najlepszej dla Ciebie dźwiękowo konfiguracji, a wtedy przygotujemy Ci konkretną wycenę dobrego zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego kolumny mają leżeć na regale? Podstawkowe mogą chyba na nim stać, a na takiej powierzchni pokoju jak Twój to warto poszukać większych modeli podstawkowych kolumn-no i patrzeć też na używane modele (również na trochę wyższych serii).

Jaki masz budżet na to wszystko? Bo zaczynałeś od lepszych zestawów mini, a potem pojawiły się stereofoniczne amplitunery sieciowe i odpowiednie kolumny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie, będą stały na komodzie 

Tez myślałem o większych kolumnach

Zacząłem od mini tj yamaha.670 bo znajomy ja ma w jadalni i spodobało mi się jak gra, mam od niego pożyczyć sobie i zobaczyć jak będzie u mnie

Lecz jak zacząłem pisać tego posta, a,dalej szperając po necie i po tym forum pomyślałem właśnie że może amp plus kolumny podstawkowe

Budżet jak na razie to 3000zl bo tyle kosztuje właśnie mcr-n670d ale myślę ze uda mi się wygrzebać  z 1000-1500zl

Wiec maxxx 4,5 tys zł 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Biorąc pod uwagę Twoje potrzeby to tylko RN602 i ELAC B6.

Podnosząc budżet możesz iść w RN803. Kolumny z większym dynamiczniejszym, mocniejszym basem od ELAC B6 to już znacznie wyższa cena.

Zapraszam do wypożyczenia.

Piotrek

Super dzięki wielkie za informacje

Na dniach napisze do Ciebie w kwestii wypożyczenia takiego zestawienia

Na priv mogę Ciebie.prosić o wycene takiego zestawu yamaha 602 + b6

Z góry dzięki wielkie

Pozdrawiam Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...