Skocz do zawartości

Słuchawki&DAC/AMP do 8k


Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do zakupu słuchawek dokładnie dwóch par.

Dlaczego dwóch par?

Jedno brzmienie chciałbym ciemne, gęste, masywne gdzie dominuje bas oraz bliska średnica.

Drugie brzmienie odmienne, skupiające się na scenie oraz górze, jednak nadal wszystko muzykalnie bez ostrości.

Na obecną chwilę chciałbym skupić się na pierwszym brzmieniu, a drugie słuchawki stojące po jasnej stronie mocy kupić później, lecz piszę o nich, aby może zgrać w miarę system pod obie słuchawki.

Słuchałem Audeze LCD-2 z Coplandem DAC 215 oraz Nordost N2 Heimdall2 i powiem szczerze, to brzmienie mnie urzekło i moje poszukiwania tego brzmienia chciałbym zacząć od Audeze tylko nie wiem czy LCD 2F czy może nowe LCD 2C, które z tego co czytałem są bardziej muzykalne, a do tego wygodniejsze, co ma mimo wszystko też znaczenie.

Słuchałem jeszcze Dharm D1000 oraz HiFiMAN Edition X, obie słuchawki mi się podobały, choć Dharm D1000 bardziej, jednakże to nie te ceny, szczególnie Dharm D1000, a obie były słuchane na Audio GD Master 11 poprzez FAW Noir Hybrid.

Pytanie czy do ceny 3k biorąc pod uwagę LCD 2C znajdzie się coś równie godnego uwagii?

Lub może do 4k biorąc pod uwagę wersje z Fazorem.

Co do wzmacniaczy z tego co czytałem przewijają się:

Aune s6+s7

Questyle CMA600i( o tym słyszałem woele dobre biorąc pod uwagę niewysoki budżet, i możliwości upgradu o lepszy DAC po koaksjalnym). Tutaj plusem byłby balans.

Little dot mk vi+ choć to lampa to wydaje mi się, że do jeszcze ciemniejszych lcd 2c raczej nie będzie dobry, prędzej wydaje mi się, że do lcd 2F będzie lepszy. No plus jakiś DAC.

Mytek Liberty DAC tutaj polecony przez recenzenta.

 

 

Co do drugich słuchawek myślałem o STAX SRS 3100. Choć jak wspomniałem nie wchodzi to w obecny budżet.

Edytowano przez Nehero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wypowiem się co do zestawu Audeze i Copland. Dla mnie to super połączenie i tak klienci najczęściej wybierają. Jak sam napisałeś różnica między LCD-2 a LCD2 Classic to brzmienie. Classici nawiązują brzmieniowo do starszych, cieplejszych konstrukcji Audeze. Wykończenie wersji Classic jest też bardziej budżetowe. Pałąk w Classicach jest moim zdaniem wygodniejszy. Lepiej rozkłada na głowie masę słuchawek co nie pozostaje bez znaczenia przy długich odsłuchach. Zapraszam jeszcze raz na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz pod uwagę brzmienie Edition X ale chciałbyś więcej mięsa i ciepła to świetnym wyborem będzie Sundara. Ja wiem, skromnie 2000zł, ale sam red nacz Audio-Video napisał, że grają prawie jak LCD-4. Wg mnie to jest mega baza do budowania total hiendowego systemu słuchawkowego. Te nauszniki odwdzięczą się każdą zmianą kabla na lepszy, każdym podbiciem systemu lepszym źródłem czy lepszym wzmakiem. Po prostu warto posłuchać i wiedzieć z czego się rezygnuje, nawet jeśli jesteś zdecydowany na coś innego

https://sklep.rms.pl/hifiman-sundara-sluchawki-planarne-magnetostatyczne-audiofilskie-nauszne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...