Skocz do zawartości

Advance Acoustic X-i105 jakie ma brzmienie ?


Mateo89

Recommended Posts

Witam posiada ktoś ten wzmacniacz ? Jak on gra ? ciepło, twardo i sucho czy jaki nadaje dźwięk ? Zależy mi by grał cieplej od Yamahy RN803D która mi nie pasuje bo gra pięknie w średnicy i górze ale za twardo w basie nie czuć tej głębi basu .Podoba mi się bo ma wszystko czego potrzebuje z wejść i wyjść .Pytam bo mogę go kupić za bardzo dobre pieniądze, a nie chce utopić kasy a nie mam czasu na wypożyczanie nowego ze sklepu .W środku wygląda solidnie na moje oko . W sieci o nim cisza wiec może Wy pomożecie.

 

big_x-i105-inside-1.png

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance Acoustic X-i105 w swojej cenie uważamy za jeden z ciekawszych wzmacniaczy. Nie powinniśmy porównywać go do amplitunerów a raczej do wzmacniaczy w swojej grupie cenowej. 105-ka gra dynamicznie, ale nie przytłacza ciężarem. Do tego dobrze zszyta średnica z górą pasma. Jest dobra stereofonia, są szczegóły, jest plankton a przy tym jest dokładnie i precyzyjnie na środku i basie. Advance ma również bardzo dobrze rozbudowaną sekcję wejść cyfrowych. Znajdziemy tutaj USB A i B, wejścia coaxialne i optyczne. Poza tym wejście na gramofon obsługujące wkładki typu MM, wejście na subwoofer. 105-ka może również pracować jako końcówka mocy lub jako pre-amp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o 803 pisaliście :

Dzień dobry.
Najprościej amplituner ten można porównać do obecnego na naszym rynku już od dłuższego czasu wzmacniacza Yamaha A-S701 na bazie którego został zbudowany. To brzmienie mocne, dynamiczne z dobrą szczegółowością oraz wyeksponowanymi skrajami pasma, jednak połączonymi dobrym, gęstym środkiem. To amplituner uniwersalny, ale charakteryzujący się raczej dynamicznym, swobodnym, energicznym brzmieniem.
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

I teraz @Mateo89 będziesz nadal czytał opinie w internecie czy jednak wypożyczysz do domu żeby zorientować się jak u CIEBIE ten sprzet zagra ?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance Acoustic X-i105 w swojej cenie uważamy za jeden z ciekawszych wzmacniaczy. Nie powinniśmy porównywać go do amplitunerów a raczej do wzmacniaczy w swojej grupie cenowej. 105-ka gra dynamicznie, ale nie przytłacza ciężarem. Do tego dobrze zszyta średnica z górą pasma. Jest dobra stereofonia, są szczegóły, jest plankton a przy tym jest dokładnie i precyzyjnie na środku i basie. Advance ma również bardzo dobrze rozbudowaną sekcję wejść cyfrowych. Znajdziemy tutaj USB A i B, wejścia coaxialne i optyczne. Poza tym wejście na gramofon obsługujące wkładki typu MM, wejście na subwoofer. 105-ka może również pracować jako końcówka mocy lub jako pre-amp.
Szkoda, że nigdy nikt nie napisze jakie słabe strony ma dany sprzęt....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podejście to duże uproszczenie. Dzielenie sprzętu i ustawianie w szeregu co jest lepsza a co gorsze. Główny problem tkwi w tym że jeden wzmacniacz zagra lepiej z określonymi kolumnami, a z innymi gorzej.  Kolejny wzmacniacz zagra lepiej właśnie z tymi z którymi poprzedni grał źle. Do tego dochodzi kwestia gustów i oczekiwań. I bardzo ważna kwestia akustyki pomieszczenia nie jest bez znaczenia. System który w jednym pomieszczeniu grał bardzo dobrze w innym zagra inaczej. Jeśli nasze gusta i pomieszczenie są inne niżkogoś kto opisuje jakiś sprzet to będziemy słyszeli coś innego. Nigdy nie słyszałem Advance Acoustic X-i105. Jednak bardzo bym się zdziwił gdyby jego brzmienie różniło się od Yamahy RN803D tylko basem :) . Generalnie wzmacniacze Advance Acoustic to zupełnie inna szkoła brzmienia niż Yamahy. Możliwe że ten wzmacniacz byłby dobrym kierunkiem. Jednak tylko przekonanie się na własne uszy da pełna odpowiedź na pytanie czy będzie lepiej w ogólnym odbiorze, bo co z tego że bas będzie taki jak miał być jeśli reszta pasma przez to że jest inna nie przypadnie do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mateo89 napisał:

@5k7 to daj znać jak to gra bo ja dopiero za dwa tygodnie umówiony jestem i z miłą chęcią twojej opinie posłucham. A z czym będziesz porownywal? 

Na dzien dzisiejszy planuje:

Advance Acoustic  Xi-125

Cambridge CX-80

Onkyo A9070

Atoll in100se

Ale będę jeszcze zwracał sie do forumowiczow o ewentualne propozycje zarowno samych wzmacniaczy jak i głośników. Także jeżeli masz jeszcze jakis typ wzmaka do porównania to daj znać.

Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkk napisał:

Heh, a pierwsze lepszy dac IFI  ma lepsze to usb niż AA.... Nie testowałem, w ciemno piszę , ale założe się o dużą flaszkę że mam rację :D

DAC nie ma zadnego USB. USB to jest tylko interface, nic wiecej. Nie ma kompletnie znaczenia. Ale to juz sam napisałeś, że nie wiesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC nie ma zadnego USB. USB to jest tylko interface, nic wiecej. Nie ma kompletnie znaczenia.

A przynajmniej nie powinien mieć. Niestety w takim np Arcam rDAC ma

Prawdopodobnie wynika to z oprogramowania układu TAS1020B przez dCS.

 

I tak przy wejściu USB, dźwięk jest bardziej "audiofilski" - tzn. czystszy i bardziej szczegółowy.

Natomiast po S/PDIF (Wolfson WM8805) jest bardziej płynny/plastyczny - mnie się bardziej podoba

 

Sam przetwornik C/A (czyli właściwy DAC) jest ten sam - Wolfson WM8741.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 5k7 napisał:

DAC nie ma zadnego USB. USB to jest tylko interface, nic wiecej. Nie ma kompletnie znaczenia. Ale to juz sam napisałeś, że nie wiesz.

Cielawe co piszesz ...bardzo :)

I żeby nie było , mówię o streamowaniu z kompa i łączeniu się za pomocą kabla USB , a nie o graniu mp2 z pena wpiętego do wzmaka. Bo jeśli chodzi o to drugie , to fakt , dac w AA może wystarczyć

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, j23 napisał:

A przynajmniej nie powinien mieć. Niestety w takim np Arcam rDAC ma emoji20.png

Prawdopodobnie wynika to z oprogramowania układu TAS1020B przez dCS.

 

I tak przy wejściu USB, dźwięk jest bardziej "audiofilski" - tzn. czystszy i bardziej szczegółowy.

Natomiast po S/PDIF (Wolfson WM8805) jest bardziej płynny/plastyczny - mnie się bardziej podoba emoji4.png

 

Sam przetwornik C/A (czyli właściwy DAC) jest ten sam - Wolfson WM8741.

Tak jak sam napisałeś - w jednym torze masz Wolfsona 8741, w drugim przypadku 8805 - są całkowicie odmienne i do innego zastosowania. Pomijając kwestie przekształcenia - światło -> sygnał cyfrowy -> sygnał analogowy - jest jeszcze sporo w samych komponentach około układowych, które mają na to wpływ. W sumie spodziewałbym się różnicy.

1 godzinę temu, mkk napisał:

Cielawe co piszesz ...bardzo :)

I żeby nie było , mówię o streamowaniu z kompa i łączeniu się za pomocą kabla USB , a nie o graniu mp2 z pena wpiętego do wzmaka. Bo jeśli chodzi o to drugie , to fakt , dac w AA może wystarczyć

 

Ok w takim razie napiszę prościej. Chodzi o to, że USB to interface - czyli jest medium, które same w sobie nic nie wnosi - tak jak Twój poprzedni post. Jeżeli chcesz dodać coś od siebie do rozmowy to wypadałoby się nieco przyłożyć i napisać np. o którym urządzeniu mowa, jaki DAC jest w torze i dlaczego uważasz, że coś będzie lepsze od drugiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@5k7 , możemy tutaj zacząć polemikę o cyfrowych transportach i ich wpływie na dźwięk , ale po co . Weź tylko pod uwagę, że za tym USB też coś jest , i to już chyba ma wpływ na dźwięk , prawda ? :) Generalnie nie jestem fanem urządzeń all in one ( czytaj wzmak z dac , ampli z siecią itp ) , wychodzę z założenie że są one budowane na zasadzie kompromisu. Czyli do do wzmacniacza firma dokłada DACa na zasadzie "żeby był ". Natomiast systemem dzielony jest o bardziej uniwersalny. I budżet bym podzielił 3+1 ( wzmak + dac ) a nie 4 na wzmaka z dackiem . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa jednak że DAC wbudowany dobrze współgra ze wzmacniaczem. Inna sprawa ze kupując osobny DAC możemy go dobrać odpowiednio do całego systemu. Pozostaje tylko sensowny podział środków. DAC-i wbudowane we wzmacniacze zwykle nie należą do tych najbardziej wyrafinowanych i trzeba to brać pod uwagę rozkładając środki. Dlatego biorąc pod uwagę zbyt drogi DAC , może nam pozostać zbyt mało środków na dobry wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mkk napisał:

@5k7 , możemy tutaj zacząć polemikę o cyfrowych transportach i ich wpływie na dźwięk , ale po co 

Lepiej nie zaczynaj ;-) A ja w międzyczasie skocze zmienić kabel do drukarki by mi dzisiaj coś słabiej drukuje.

A teraz na trochę na poważnie i bez tych kabli od transportów cyfrowych. Generalnie akceptuje w pełni, że nie jesteś fanem wzmacniaczy all in one i nie mam z tym najmniejszego problemu. Rozumiem również pomysł dzielonego sprzętu i jest on sensowny.  Nie wiem w jakim kontekście do mnie piszesz, ale ze wzmacniaczy, ktore mnie interesują wymieniłem również Atolla, który DAC'a nie ma. Wzmacniacze chciałbym sprawdzić pod względem przede wszystkim samego wzmocnienia, a same DAC'ki traktuje jako wygodny dodatek. 

Osobiście zamiast wbudowanego DAC'a wystarczy mi streamer i takowego właśnie buduje na bazie Burr Brown'a 32 bit 384KHz - wówczas bardzo interesowałoby mnie porównanie własnej konstrukcji za kilkaset złotych do referencyjnego DAC'a za 2-3k i porównanie jakości z dokładnie tego samego źródła cyfrowego.  

Edytowano przez 5k7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...