Skocz do zawartości

Advance Acoustic X-i105 jakie ma brzmienie ?


Mateo89

Recommended Posts

Tak jak sam napisałeś - w jednym torze masz Wolfsona 8741, w drugim przypadku 8805 - są całkowicie odmienne i do innego zastosowania.


Moment, WM8741 jest w każdym torze :)

WM8805 w S/PDIF, a TAS1020B w USB.
Weź tylko pod uwagę, że za tym USB też coś jest , i to już chyba ma wpływ na dźwięk , prawda ?


Przełącznik I2S? Nie sądzę aby miał wpływ na dźwięk :)
A ja w międzyczasie skocze zmienić kabel do drukarki by mi dzisiaj coś słabiej drukuje.


Się śmiej, a ja miałem taką sytuację:
Przetarł mi się kabel USB od skanera, to wziąłem kabel z drukarki, a że drukować też potrzebowałem, to podłączyłem drukarkę audiofilskim kablem USB...

I teraz - no, nie uwierzysz - zamiast dokumentów Worda, na starej czarno-białej laserówce, drukują mi się kolorowe laski w fotograficznej rozdzielczości ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, j23 napisał:

Moment, WM8741 jest w każdym torze :)

WM8805 w S/PDIF, a TAS1020B w USB.
 

 

Jak w kazdym torze? Z tego co ja wiem to w tej konfiguracji WM8741 własnie odpowiada za tor USB.

Drugi 8805 odpowiada za tor spdif.

TAS1020B jest tylko interfacem usb pod audio - chodzi o asynchroniczność.

Ale chętnie sie douczę, jeżeli moje pojmowanie jest nieprawidłowe. Prosiłbym o wyjaśnienie:)

1 godzinę temu, j23 napisał:

Się śmiej, a ja miałem taką sytuację:
Przetarł mi się kabel USB od skanera, to wziąłem kabel z drukarki, a że drukować też potrzebowałem, to podłączyłem drukarkę audiofilskim kablem USB...

I teraz - no, nie uwierzysz - zamiast dokumentów Worda, na starej czarno-białej laserówce, drukują mi się kolorowe laski w fotograficznej rozdzielczości ;)

 

Zajebisty tekst. Uśmiałem sie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w kazdym torze? Z tego co ja wiem to w tej konfiguracji WM8741 własnie odpowiada za tor USB.

Drugi 8805 odpowiada za tor spdif.

TAS1020B jest tylko interfacem usb pod audio - chodzi o asynchroniczność.

Ale chętnie sie douczę, jeżeli moje pojmowanie jest nieprawidłowe. Prosiłbym o wyjaśnienie:)

 

Przecież WM8741 to DAC

 

A sygnał cyfrowy z TAS1020B idzie na przełącznik I2S.

 

WM8805 są faktycznie dwa (i stąd pewnie zamieszanie), z tym że jeden odpowiada za S/PDIF, ale drugi jest tylko w oscylatorze do USB.

 

http://www.arcam.co.uk/ugc/tor/rdac/Service%20Manual/rDac%20Service%20manual%20issue%201d.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, j23 napisał:

 

Przecież WM8741 to DAC emoji4.png

 

A sygnał cyfrowy z TAS1020B idzie na przełącznik I2S.

 

WM8805 są faktycznie dwa (i stąd pewnie zamieszanie), z tym że jeden odpowiada za S/PDIF, ale drugi jest tylko w oscylatorze do USB.

 

http://www.arcam.co.uk/ugc/tor/rdac/Service%20Manual/rDac%20Service%20manual%20issue%201d.pdf

Musze sie temu porzadnie przyjrzeć. 

Edytowano przez 5k7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...