Skocz do zawartości

Aranżacja dźwięku w salonie - proszę o pomoc


Damczan

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

Przymierzam się do zaaranżowania mojego kącika RTV i proszę Was forumowiczów o pomoc. W poście przesyłam 2 grafiki: rzut na salonokuchnię oraz zdjęcie ściany z TV oraz sprzętem audio.

Zastanawiam się jeszcze, czy skierować wymianę sprzętu audio w kierunku 5.0, 5.1, czy może klasycznie stereo (choć bardziej mnie chyba jednak przekonuje rozwiązanie surround w 5.0(1)), ale chciałbym usłyszeć również Wasze opinie i sugestie na przykładzie tego co oferuje moje pomieszczenie.

Obecnie na ścianie RTV wisi TV 32", docelowo myślę nad TV 49-50" (około 1,10m szerokości). Patrząc na ścianę, na której planuję cały sprzęt RTV trudno o ustawienie głośników podłogowych, zastanawiałem się raczej w takim razie nad głośnikami podstawkowymi. W związku z planowanym TV 50" pozostaje mi jedynie po ok. 20cm po obu stronach TV na kolumny. Moje pytanie do Was, czy potrafilibyście doradzić w jaki sposób (może jakie konkretnie kolumny polecacie, na jakich podstawkach/stojakach/może na ścianie) zamontować kolumny przy telewizorze? Może podsuniecie jeszcze inne rozwiązanie.

Kolumny surround myślałem ustawić również na stojakach. Z prawą stroną sofy nie ma problemu, bo jest tam miejsce, natomiast po lewej okno i kaloryfer komplikują nieco sprawę. Może również coś podpowiecie.

Pod TV planuję pozostawić tam stojący gramofon, w przypadku zestawu 5.0 czy 5.1 zmieścić jeszcze głośnik centralny, a we wnęki w szafce RTV wrzucić wzmacniacz/amplituner itp.

Dziękuję z góry za wszelkie sugestie.

salon.jpg

sciana.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...