Skocz do zawartości

Otrzeżenie przed TV SONY


Jamato

Recommended Posts

 

Witajcie!

Jakiś czas temu napisałem post, który poniżej zacytuję. Cyt." Kupiłem Yamahę RX A 1070. Mam z nią pewien problem. Mianowicie jak amplituner jest podłączony do TV, a TV jest w stanie czuwania i chce puścić płytę to niestety odtwarzana muzyka jest przerywana. Wówczas zanika ikonka HDMI out na wyświetlaczu. Problem znika w momencie odłączenia kabla od TV, ewentualnie po włączeniu TV. Próbowałem różnych ustawień niestety problem nie znika. Jeśli możecie pomóc to będę wdzięczny w przeciwnym razie będę go musiał zareklamować".
Po wnikliwym przetestowaniu amplitunera i odtwarzacza BD, w tym przez przedstawiciela Yamahy okazało się, że sprzęt jest jest sprawny. Problemem natomiast okazał się telewizor SONY, w moim przypadku model KD-55 XE8596. Otóż telewizor ten podobnie jak i inne modele tej marki podczas stanu czuwania wysyła do amplitunera impulsy, które następnie zakłócają pracę odtwarzacza, co skutkuje tym, że muzyka z płyty jest przerywana. Co ciekawe problem ten nie dotyczy tylko sprzętu Yamahy, ale został również dokładnie opisany przez przedstawicieli firmy OPPO w tym oto artykule
https://www.oppodigital.pl/przerywanie_dzwieku_-_telewizory_sony.html . Po zgłoszeniu problemu do Sony support i działu technicznego, z jednej strony stwierdzono, że nie jest to usterka telewizorów Sony, a z drugiej dodano, że cyt. "  Omawiany defekt jest związany z usługami Google, które pracują również w trybie stand by. Jest to kwestia kompatybilności urządzeń. Jedyne, co może zostać zalecone, to odłączanie TV z prądu podczas korzystania z zestawu". Co ważne usługi Google są zainstalowane na TV. Generalnie Sony dodało, że zarówno oni jak i każda inna firma nie może zagwarantować poprawności działania kina domowego w przypadku połączenia TV z kinem innego producenta. Na taką odpowiedź to w zasadzie ręce opadają i nawet trudno ją komentować. W związku z tym chciałem przestrzec Was przed parowaniem kin domowych z TV Sony, ponieważ może mieć podobne co ja problemy. Jeśli ktoś z Was miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać to proszę o kontakt.    

Marcin.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam

rowniez i ja nabylem niedawno taka yamahe tytan robi wrazenie jak i optyczne kawał gnata tak i audio mały minus ale dotyczy to się wszystkich firm brak z tyłu urządzenia wyjsc na 230 v aby mozna było podpiać coś z zewnatrz przez amplituner .moja wczesniejsza yamaha rx-v800 ma takich wyjśc 2 i sie przydawało chociażby pod suba

a pytanie kolego mam do Ciebie takie      czy bawiłeś sie radyjkami internetowymi i np jesli tak to jak podpiąłeś ampli z netem czy przez wifi czy lan

ja do niego oprócz słuchania muzy z neta mam podpiętego przez optyka dzwiek z satelitki a muzyki w audio nie mp3 to słucham z dysku

pozdrawiam Tadek

Edytowano przez Tadzio
błąd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Jeśli chodzi o połączenie amplitunera z netem to zrobiłem to przez wi-fi. Generalnie działa bez zastrzeżeń, choć ostatnio zdarzyła mi się utrata połączenia. Jak sytuacja będzie się powtarzała to zmienię połączenie na lan. Radio internetowe ustawiłem przy pomocy aplikacji yamaha musiccast i av controller. Następnie dodałem do ulubionych wybrane stacje. Niestety poprzez te aplikacje nie udało mi się do neta podłączyć odtwarzacza yamahy. Aplikacja nakazuje użycie w tym celu użycia przycisku connect, który jest w amplitunerze, ale brak go w odtwarzaczu i nie można w ten sposób sparować podłączonych do siebie urządzeń. Co więcej po zaktualizowaniu aplikacji nie mogę odtwarzać tidala. Wcześniej działał bez zarzutu. Można wybrać artystę z katalogu i niby wszytko jest ok, ale tak jakby sam dźwięk był gdzieś wyciszony. Sprawdzałem w ustawieniach, ale bezskutecznie. 

Marcin.

         

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam dzieki za odzew

jak pisałem wczesniej to tez mam podpieta yamahe przez wifi i dzila ok i mozna laczyc sie i sterowac smartfonem ale wolalbym i moge podpiac i podpialem przez lan ale trace wtedy sterowanie smartfonem.pytalem w warszawie i mowili ze tak zapewne ma byc ze sterowanie przez smartwona to po wifi.

a co do parowania connectem to tylko ustawialem telefon i zapewne jak u Ciebie poszlo ok.inne zewnetrzne urzadzenia to tylko tuner sat ale tam zanego parowania nie zrobi sie

i musze przysiasc i poustawiac wszystko ale to trzeba ciut czasu.

a pytalem o radia internetowe bo niby mozna ale nie mozna szukac edytowac i wrzucac z laptopa tzn kompa serwisem v tuner bo ja szukalem albo pilotem przez tv albo przez telefon av controllerem....ale zadnego programu do tego nie ma yamahe nic nie wspiera

tak ze u mnie etap wzajemnego poznawiania sie ze sprzetem

jakby co to kontakt mile widziany zawsze warto zapytac mamy w koncu te same amplitunerki

pozdrawiam Tadek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie stacji radiowych to rzeczywiście może tylko zaprogramować stacje internetowe dostępne z poziomu aplikacji innych niestety dodać nie można, a przynajmniej mnie się nie udało. Odnośnie zaś parowania to jeśli chodzi o odtwarzacz to z jednej strony jest podłączony do sieci za pomocą wi-fi, teoretycznie można go sparować z poziomu aplikacji poprzez opcję dodaj nowe urządzenie, ale z drugiej strony to mi się nie udało. Może będzie jakaś aktualizacja. Tak czy inaczej dobrze jest wymienić uwagi. Ogólnie jednak jest zadowolony ze sprzętu.

pozdrawiam Marcin.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...