Skocz do zawartości

RCA do Dayens Ampino + ONKYO 6170


Andrzej Wierus

Recommended Posts

Cześć,

mam zestaw Dayens Ampino, do którego właśnie kupiłem streamer ONKYO NS-6170. Głośniki to Audio Academy Hyperion IV podpięte Chordami Odysey 2.
Do spięcia elektroniki użyłem RCA Melodiki, która jednak jest mało przejrzysta i trzeba ją wymienić.
Wczoraj wypożyczyłem ze sklepu RCA Black Rhodium Prelude +.
Od razu zaczęło grać dużo bardziej detalicznie, pojawiły się wątki z melodiką niesłyszalne. Pod tym względem super.
Niestety jak dla mnie jest z tym kablem nieco za dużo góry a za mało dołu. Z melodiką może i bas był słabiej kontrolowany, ale było go więcej.

Jaki RCA zasugerujecie? Lubię jak dobrze gra średnica przy obecnym dole a szeleszcząca góra mnie irytuje.

Muzyka to głównie jazz, wykonania wokalne, szczególnie urzekają mnie wokalistki o niskim, lekko ochrypłym głosie ;)

Pomożecie?

BUDŻET: powiedzmy 600zł, ale jeśli jest coś, na co zdecydowanie warto wydać 1000, to wydam. Nie musi być nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw, który posiadasz jest na prawdę dobry i dobrze dopasowany. Prezentuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny i zdecydowanie ma potencjał na dobre granie. Przewód RCA Melodiki był tutaj tzw. wąskim gardłem. Biorąc pod uwagę opis brzmienia, którego poszukujesz od siebie polecam przewód Chord Clearway oraz Albedo Blue RCA. Oba przewody prezentują bardzo dobrą rozdzielczość ale i muzykalność, zachowując naturalną barwę. Wokal jest pełny i soczysty. Nie są wyszczuplone na basie a sam bas będzie na pewno lepiej kontrolowany niż przy Melodice. To, moim zdaniem, najbardziej neutralne przewody w swojej cenie. Warto również rozważyć odsłuch tych kabli, nawet we własnym systemie. Dysponujemy takimi przewodami również do wypożyczeń.

Pozdrawiam
Michał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Q21 napisał:

Zestaw, który posiadasz jest na prawdę dobry i dobrze dopasowany. Prezentuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny i zdecydowanie ma potencjał na dobre granie. Przewód RCA Melodiki był tutaj tzw. wąskim gardłem. Biorąc pod uwagę opis brzmienia, którego poszukujesz od siebie polecam przewód Chord Clearway oraz Albedo Blue RCA. Oba przewody prezentują bardzo dobrą rozdzielczość ale i muzykalność, zachowując naturalną barwę. Wokal jest pełny i soczysty. Nie są wyszczuplone na basie a sam bas będzie na pewno lepiej kontrolowany niż przy Melodice. To, moim zdaniem, najbardziej neutralne przewody w swojej cenie. Warto również rozważyć odsłuch tych kabli, nawet we własnym systemie. Dysponujemy takimi przewodami również do wypożyczeń.

Pozdrawiam
Michał. 

Dzięki Michał za sugestię. Czy jednak nie jest tak, że Clearway jest jasny, a na eksponowaniu góry wcale mi nie zależy... Albedo nie znam zupełnie

pozdrowienia

Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord w niektórych modelach miewa tendencje do rozjaśniania (choć nadal to jest muzykalne brzmienie) lecz seria Clearway jest inna. Zarówno przewód głośnikowy jak i RCA grają analogowo i łagodnie. Mają nasycony dźwięk a góra jest idealnie zszyta ze środkiem pasma. Polecam. Albedo to przewód srebrny lecz zrywający ze stereotypem brzmienia kabli srebrnych czy posrebrzanych. Gra detalicznie, przestrzennie ale nie odchudza dźwięku ani go nie rozjaśnia. Gra spokojnie i dostojnie. Jak wspomniałem, to moi faworyci.

Pozdrawiam,
Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...