Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla poczatkujacego laika w tym temacie


Gość

Recommended Posts

Witam.Chce kupic zestaw stereo do malego pokoju nieco ponad 13 m.Lubie sluchac dosc glosno.Muzyka to glownie klimaty rockowe czasem pop i dosc czesto takze klimaty w stylu Jean Michel Jarre.Potrafie tez posluchac i innych gatunkow muzycznych tak wiec jakiegos konkretnie sprecyzowanego nie mam.Zrodlo to glownie odtwarzacz cd ktory tez chcialbym zakupic jakis lepszy.Teraz uzywam odtwarzacza dvd Phillips z jakiegos starego kina domowego.Do tego stara wieza tej samej marki z uszkodzonym cd wiec muza leci z dvd przez aux.Mam sporo muzy na mp3(pendrive itp).Jak widac sprzetu nie mam bo to co jest trudno takim mianem okreslic.Chcialbym porzadny zestaw stereo.Wzmacniacz,cd,tuner ewentualnie moze cos do odtwarzania mp3 itp.Do tego dobrze dobrane kolumny.Czyli glownie muzyka.Do sprzetu chce tez podlaczyc tv by moc tak ogladac filmy itd.Kino domowe mnie nie intersuje tylko system stereo.Nie jestem dobry w tym temacie ale sluch mam bardzo wrazliwy i az dziwne ze dopiero teraz zdecydowalem o zakupie czegos porzadnego.Ale wczesniej bylo gorzej z kasa i trzeba bylo sluchac tego co sie posiadalo.Moj kolejny problem to miejsce zamieszkania.Szczecinek.Male miasto w zachodniopomorskiem.Nic tu nie ma jesli chodzi o sprzet audio z prawdziwego zdarzenia.Najblizszy sklep tego typu widzialem bodajze w Slupsku.Ale nie mam za bardzo mozliwosci podrozowania do innych oddalonych miast w celu odsluchu sprzetu.Wiec poprostu sprawa jest dosc trudna.Dlatego poprosze o jakies rady i ewentualna pomoc...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

 

Dnia 20 kwietnia 2018 o 11:29, mkk napisał:

Budżet,nowe czy używane.

Chyba wole uzywane bo te nowe to glownie made in china.Budzet to tak do 3-4 tys zl.Kolega jakis rok temu kupowal nowego Pioneera i juz raz byl w serwisie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
 Proponuję dwa rozwiązania. Pierwsze oparte na amplitunerze stereofonicznym Yamaha R-N402d wraz z dedykowanym odtwarzaczem cd CD-S300. To zestaw bardzo uniwersalny, o ogromnej funkcjonalności. Mamy wszelakie wejścia cyfrowe do podłączania zewnętrznych źródeł jak TV itd, radio FM, cyfrowe, internetowe wraz z serwisami internetowymi typu Spotify czy Tidal. Jest wejście usb do odczytywania plików. Do tego CD, który również ma możliwość odtwarzania takich formatów. Bardzo popularne rozwiązanie i dobry stosunek jakości do ceny. Ponadto Yamaha lubi grać głośno i dynamicznie. Drugie rozwiązanie będzie parte na klasycznym wzmacniaczu stereofonicznym (bez radia, funkcji sieciowych czy wejścia USB) ale z wejściami cyfrowymi do TV. Do tego CD analogicznie do zestawu. Myślę o Marantz PM6006 wraz z CD6006 lub ewentualnie niższym CD5005. Marantz brzmi soczyście, z głębią i dobrą rozdzielczością. Również dobrze poradzi sobie z mocniejsza muzyką i nie tylko.

Co do kolumn, proszę powiedzieć czy myślał Pan o kolumnach niewielkich podłogowych czy o kolumnach podstawkowych (monitorach)?
Czekam na Pana odpowiedź.
Pozdrawiam,
Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole kolumny podlogowe poniewaz prawdopodobnie przeniose sie do wiekszego pokoju o powierzchni okolo 20m.

Edytowano przez Gość
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolumny podłogowe, to na pewno idealnie sprawdzi się Pylon Audio Pearl 25 oraz STX Electrino 150. Pylon to gęste, lekko ocieplone, dociążone, równe i bardzo uniwersalne granie. STX to bardziej efektowny charakter z wyraźniej podbitymi skrajami pasma. 

Czekam na pytania oraz ibdywidualną wycenę dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jesli chodzi o te nowe sprzety to jakos mam malo przekonania.Bardziej mysle o zakupie czegos uzywanego.Zastanawiam sie nad Yamaha AX 700.Amplitunera nie chce.Nie zalezy mi na usb czy muzyce z internetowych serwisow. Co do kolumn to pojecia nie mam.

Edytowano przez Gość
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś wcześniej, że masz sporo muzyki w mp3 na pendrive-a teraz napisałeś że nie potrzebujesz USB.  Chcesz tuner, a nie masz ochoty na amplituner-ale przy ograniczonych funduszach na sprzęt (jeżeli jednak będziesz chciał odtwarzać z USB) warto się zastanowić nad amplitunerem.

To która wersja Twoich potrzeb jest aktualna?

TV chcesz podłączyć kablem optycznym do wzmacniacza/amplitunera?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę źle podchodzisz do tematu. Jeśli twoim źródłem ma być koło to potrzebujesz daca USB albo urządzenia które obsługuje pamięci od razu. Kolega był w serwisie już raz. A co jeśli twój używany się zepsuje po pół roku. Taka opcja też jest. Tylko pamiętaj.

Są urządzenia które używane kupować można. Są takie których się po prostu nie opłaca. Pamiętaj przed finalnym wyborem dowiedz się o ceny nowego.

Do twojego typu muzyki moim zdaniem Pioneer sxn30 ae i heco aurora 700. 

W obecnym pomieszczeniu będzie przerost basu. Ale nie da się dobrać do obydwu pomieszczeń jednocześnie. 

Ewentualnie duże monitory elac b6.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RoRo napisał:

Pisałeś wcześniej, że masz sporo muzyki w mp3 na pendrive-a teraz napisałeś że nie potrzebujesz USB.  Chcesz tuner, a nie masz ochoty na amplituner-ale przy ograniczonych funduszach na sprzęt (jeżeli jednak będziesz chciał odtwarzać z USB) warto się zastanowić nad amplitunerem.

To która wersja Twoich potrzeb jest aktualna?

TV chcesz podłączyć kablem optycznym do wzmacniacza/amplitunera?

Pozdrawiam

Mp3 mam owszem ale nie zamierzam tego brac pod uwage jako glowne zrodlo.Glowne zrodlo to bedzie cd.Tuner zamierzam dokupic osobno nieco pozniej.Radia akurat slucham najmniej wiec to jest na ta chwile malo wazna opcja.Jesli chodzi o tv to tu sprawa jest juz wazniejsza.W tej chwili mam tv podlaczony przez wejscie sluchawkowe telewizora do starej wiezyczki poprzez aux.Wiem ze to opcja slaba ale i sprzet slaby wiec znaczenia to nie ma.Podlaczenie do tv sprzetu ktory kupie bedzie juz musialo byc oczywiscie inne.Nie obrazcie sie koledzy ale widze ze faktycznie jest tak jak napisal na innym forum pewniem jegomosc....Nie ma sensu czytac pisac itd itp.Tylko pojechac gdzie trzeba posluchac wielu urzadzen w roznych opcjach i dopiero tak kupic tego typu sprzety.Przeciwnie to tylko wychodzi sieczka i czlowiek juz nie wie co ma dalej robic szczegolnie jesli nie jest fachowcem w tej dziedzinie.Dziekuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proponuję spojrzeć na Yamahe R-N402, która zaspokoi wszystkie twoje potrzeby funkcjonalne (np. podłączenie TV kablem optycznym, muzyka z sieci itd.).

Do tego nieduże kolumny podłogowe Indiana Line Nota 550

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-musiccast-r-n402d-indiana-line-nota-550.html

cały zestaw masz za 3 300, na początku możesz wykorzystać swoje DVD jako transport CD (po wyjściu coax) albo dokupić CD-S300

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-cd-sacd/cd-s300.html

Kolumny Indiana Line mają bas reflex z przodu, nie będzie więc problemu z ustawieniem ich blisko ściany. Grają miękkim, dobrze wypełnionym dźwiękiem z zadziwiającą ilością basu jak na takie małe paczki. W połączeniu z dynamicznie grającą Yamaha ten zestaw oferuje (jak na ten zakres cenowy) równy dźwięk któremu nic nie brakuje. Jest to najczęściej wybierany zestaw przez klientów po odsłuchach, którzy mają podobne oczekiwania do Ciebie.

Najlepiej przesłuchać w/w propozycję, mamy 14 salonów w kraju, może uda Ci się do któregoś dotrzeć :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Dokładnie tak.

A na miejscu ci powiedzą że źródłem dźwięku tv być nie może. Bo MP3 i tak gra lepiej. :)

Z czym oczywiście się zgodzę.

Piotrek

To nie tak.Ja tv ogladam tylko sluchajac dzwieku wzmocnionego sprzetem audio.Nie podlaczam do tv muzyki z usb czy cos takiego...

3 minuty temu, Top Hi-Fi napisał:

Witam,

Proponuję spojrzeć na Yamahe R-N402, która zaspokoi wszystkie twoje potrzeby funkcjonalne (np. podłączenie TV kablem optycznym, muzyka z sieci itd.).

Do tego nieduże kolumny podłogowe Indiana Line Nota 550

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-musiccast-r-n402d-indiana-line-nota-550.html

cały zestaw masz za 3 300, na początku możesz wykorzystać swoje DVD jako transport CD (po wyjściu coax) albo dokupić CD-S300

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-cd-sacd/cd-s300.html

Kolumny Indiana Line mają bas reflex z przodu, nie będzie więc problemu z ustawieniem ich blisko ściany. Grają miękkim, dobrze wypełnionym dźwiękiem z zadziwiającą ilością basu jak na takie małe paczki. W połączeniu z dynamicznie grającą Yamaha ten zestaw oferuje (jak na ten zakres cenowy) równy dźwięk któremu nic nie brakuje. Jest to najczęściej wybierany zestaw przez klientów po odsłuchach, którzy mają podobne oczekiwania do Ciebie.

Najlepiej przesłuchać w/w propozycję, mamy 14 salonów w kraju, może uda Ci się do któregoś dotrzeć :)

 

No mam taki plan wlasnie by dotrzec ale poprzez moja prace (piatki swiatki niedziele i noce) troche trudno jest z tym.Ale planuje niedlugi urlop w maju i wtedy chocby statkiem kosmicznym ale pojade ?.Nie mam auta.Dlatego to lekki problem.Wiem ze sa pociagi itd.Pojechac mozna.Trudniej cos takiego w ten sposob przywiesc ?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, T Z6 napisał:

To nie tak.Ja tv ogladam tylko sluchajac dzwieku wzmocnionego sprzetem audio.Nie podlaczam do tv muzyki z usb czy cos takiego...

No mam taki plan wlasnie by dotrzec ale poprzez moja prace (piatki swiatki niedziele i noce) troche trudno jest z tym.Ale planuje niedlugi urlop w maju i wtedy chocby statkiem kosmicznym ale pojade ?.Nie mam auta.Dlatego to lekki problem.Wiem ze sa pociagi itd.Pojechac mozna.Trudniej cos takiego w ten sposob przywiesc ?.

Bez żadnych dopłat z Twojej strony możemy wysłać sprzęt po wyborze do domu. Wielu klientów wybiera taką formę (bo np. jest w mieście z rodziną i nie ma gdzie upchnąć). Jest to bezpieczna opcja (wszak do sklepów towar również dostarczają kurierzy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto przed odsłuchem w domu odwiedzić salon- dlaczego? Nie zawsze najpopularniejsze konfiguracje trafiają w gust klienta. Na odsłuchu w salonie można przesłuchać sporo klocków i wybrać najbardziej odpowiadającą nam konfigurację a potem jeśli chcemy wypożyczyć sprzęt do domu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SaruSc napisał:

A co myślałeś że ktoś Ci wyśle od tak sprzęt audio warty kilka tysi :)

Wiem ze trzeba wplacic kaucje.Gdzies slyszalem o tej mozliwosci.Ale nie bralem tego dotad pod uwage.A teraz sie nad tym zastanawiam.Tylko ze w salonie mozna odsluchac wieksza ilosc sprzetu.A do domu przysla przeciez nie wiecej niz jednen zestaw czy jeden np wzmacniacz.Jakies wyjscie to jest.Ale napewno nie najlepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w dosc dobrej cenie kolumny uzywane  JBL LX 10.Sa dosyc spore i mocne.Czy to nie lepszy wybor niz te tu proponowane Indiana Line Nota 550?

 

Lubie w muzyce niskie tony.Ale reszta tez jest wazna.Jednak gdy basy bucza i jakby zakrywaja reszte pasm to juz fajnie nie jest.Chyba za duzo sie naczytalem roznych rzeczy w sieci o roznych kolumnach wzmacniaczach itd i teraz mam sieczke w glowie...:D

Edytowano przez Gość
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...