Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla poczatkujacego laika w tym temacie


Gość

Recommended Posts

Trochę się zgubiłem.

w tej chwili masz powierzchnie 13 metrów. W takim przypadku podstawkowe kolumny pasowałyby najbardziej.

ok 500 na standy i 2000 zostaje na kolumny

ale chcesz przenieść się do 20 metrów i tu zaczyna się już inna sytuacja bo można wstawić podłogowe ale i solidne podstawkowe też wchodzą w grę

dobrze rozumiem?

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

17 minut temu, Fafniak napisał:

W piekarniku przez dwa tygodnie przy 50 stopniach ;)

@1Ender a jakie nowe kolumny „wygrzewaleś” rok albo pół roku?

Kolumny nie, ale przewody i inne urządzenia elektroniczne. :D Jak wytłumaczysz, że niskich tonów było mało, słabo kontrolowanych, dźwięk przytłumiony jak za załoną. A po około 4-5 miesiącach grania pojawia się lepsza kontrola niskich, przestrzeń i przejrzystość? Czary mary? Czy może mam coś ze słuchem? :D

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fafniak napisał:

Trochę się zgubiłem.

w tej chwili masz powierzchnie 13 metrów. W takim przypadku podstawkowe kolumny pasowałyby najbardziej.

ok 500 na standy i 2000 zostaje na kolumny

ale chcesz przenieść się do 20 metrów i tu zaczyna się już inna sytuacja bo można wstawić podłogowe ale i solidne podstawkowe też wchodzą w grę

dobrze rozumiem?

 

Tak dobrze rozumiesz.Ale ta przeprowadzke zrobie napewno tylko pytanie czy uda mi sie w tym roku zrobic remont w tym wiekszym pokoju.Ale ponoc dobre monitory tam tez dobrze zagraja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, S4Home napisał:

Na jakim ustawieniu? Bo mi termoobieg troszkę nadwyrężył izolacje. :(

Nie nie! Żaden termoobieg , bo wysuszysz  dźwięk ! Tylko dolna i górna grzałka aby zachować wyrównanie pasma ;)

 

@T Z6

wedlug mnie podstawą byłoby wzięcie pod pachę wzmacniacz i przejście do salonu żeby znaleźć swój dźwięk, czyli najprościej rzecz ujmując, jakie kolumny podobają sie tobie w połączeniu z audiolabem.

To jest taki punkt odniesienia według którego można starać się dobierać używane kolumny.

Z mojego skromnego doświadczenia z audiolabem 8200a (czyli nowsza konstrukcja, niestety nigdy nie słyszałem twojej wersji wzmacniacza w bezpośredniej konfrontacji  z 8200a a we wszelkie opowiadania na ten temat przestałem już dawno wierzyć)

wynika że ten wzmacniacz bardzo dobrze zgrywa się z kolumnami:

focal 807v - ALE!!!! Uwaga! To jest cholernie energetyczne granie i na dłuższa metę może męczyć. Jedno jest pewne , nie pozostawia możliwości bycia obojetnym

castle knight 2 - to jakby druga strona medalu. Spokojne brzmienie, wygładzony atak bardziej w stronę klimatycznych nagrań.

Monitor audio 8 (może s4 home pomoże bo ja nigdy nie pamietam ich dokładnego symbolu kosztowały pierwotnie na poziomie chyba 5 może  6 tysięcy i staniały potem do 4,5 

te kolumny najbardziej przypominały mi granie moich obecnych kolumn. Według mnie bardzo spójne i wyrównane grania ale z gorzej kontrolowanym dołem, nie miałem już potem czasu posłuchać mniejszych 6stek( według sprzedawcy problem z basem by zniknął)

Rls Elara II -ciężkie do dostania, znakomita stereofonia, ciemniejsze kolumny, łagodzące wysokie tony. Klimat Klimat i jeszcze raz klimat. 

Rls Callisto IV - mikrusa które grają niesamowitym dźwiękiem. Tego trzeba posłuchać.

wypisalem te kolumny które jakoś mieszczą się do 2000/2500 tysiąca złotych.

Jak wpadnie mi coś do głowy to napiszę.

 

ahhh

Nie jest to rekomendacja na zasadzie „kupuj w ciemno” ale ta firma ma swoje brzmienie i może warto by wybrać się na wycieczkę?

http://allegro.pl/t-a-tmr-100-32kg-vifa-wroclaw-i7335105443.html

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 8000S juz jest.Oczywiscie brak kolumn.Podlaczylem pod kolumienki starej wiezy Phillipsa i gra to strasznie bez basu praktycznie ale na czyms takim to wiadomo :DNo chyba ze cos moze zle zrobilem :2_grimacing:.Ale napewno beda potrzebne kolumny ktore dobrze schodza nisko ale maja to jednoczesnie pod kontrola....I jakies kable bo praktycznie tez nie mam tylko od tej starej wiezy a to jest wiadomo co :D

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T Z6Gratuluję zakupu. Możesz wkleić zdjęcia? Wygląda tak jak na zdjęciach w aukcji? Jest zadbany?

Tym że gra tragicznie to się nie przejmuj.  Co pełni rolę źródła? Komputer czy odtwarzacz CD? Ważne byś dobrał teraz odpowiednie kolumny podstawkowe i standy.

Będziesz potrzebować zworki do wzmaka. Np. takie MB audio. Mam używam jestem zadowolony. Wpinasz je pomiędzy Power i Pre.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na zdjeciach.Ma porysowana gore ale tak bylo w ogloszeniu.Ale wszystko dziala i to najwazniejsze.Te zworki wlasnie mysle zainstalowac bo podobno to poprawia jakosc dzwieku.Kolumny oczywiscie teraz potrzebne porzadne.Na koncu to z czego sie przesiadam ?Zrodlo cd Technisc.

IMG_20180515_211646.jpg

IMG_20180515_211732.jpg

IMG_20180515_211726.jpg

IMG_20180515_211631.jpg

IMG_20180515_211745.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje ze problem z basem bedzie.Ludziska pisza ze ten wzmacniacz tak ma.Nawet z kolumnami za kilkanacie tys ponoc brakuje basu.Przez sluchawki jest gorzej niz na kompie z karta zintegrowana.Czyzbym popelnil blad w wyborze wzmacniacza...?Bez odsluchu faktycznie mozna sie niezle pomylic.Dla mnie taki dzwiek bez porzadnego basu to nic fajnego.No ale jak sie kupuje w ciemno to potem takie skutki....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz wykonywać rożne dziwne ruchy, przeczytaj proszę ten watek

http://www.hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/934-audiolab-8000s.html

odszukaj także na forum wątek mateo89 „sens kupowania stereo za 10tyś „

i po prostu przyjmij że są trzy podstawowe elementy które wpływają na dźwięk.

1 -kolumny w zestawieniu ze wzmacniaczem

2- ale ten „zestaw” działa w czymś takim jak pokój z którym tworzy ścisłe powiązany system wzajemnych zależności. Mateo89 nie chce tego przyjąć do wiadomości, nie popełniaj podobnego błędu

3- a na to nakłada się twoje przyzwyczajenie a tym samym preferencje

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dopiero ucze.Czy sie kiedys naucze to czas pokaze.Napewno pieknie brzmi nawet z tymi marnymi glosniczkami.Tylko basu brakuje i tez w podlaczonych kolumnach Voice Kraft.Wiem ze to nie kolumny tylko szajs jakis.Wzmacniacz jest napewno dobry tylko chyba jednak nie dla mnie....Ale zobaczymy jeszcze z porzadniejszymi kolumnami.

25 minut temu, Fafniak napisał:

Zanim zaczniesz wykonywać rożne dziwne ruchy, przeczytaj proszę ten watek

http://www.hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/934-audiolab-8000s.html

odszukaj także na forum wątek mateo89 „sens kupowania stereo za 10tyś „

i po prostu przyjmij że są trzy podstawowe elementy które wpływają na dźwięk.

1 -kolumny w zestawieniu ze wzmacniaczem

2- ale ten „zestaw” działa w czymś takim jak pokój z którym tworzy ścisłe powiązany system wzajemnych zależności. Mateo89 nie chce tego przyjąć do wiadomości, nie popełniaj podobnego błędu

3- a na to nakłada się twoje przyzwyczajenie a tym samym preferencje

Masz racje.Wczesniej czytalem ten watek.Dlatego nie pozbede sie tego audiolaba tylko poszukam dobrych kolumn i bede kombinowac z ustawieniem zeby wydobyc cos lepszego z tego pokoju.A jak na koncu tej drogi nic sie nie zmieni to wtedy go sprzedam oczywiscie nizej niz go kupilem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Klipch....

 

Najbardziej mnie martwi brak basu w sluchawkach.To oznacza ze moze z tym audiolabem nie da sie stworzyc tego o co mi chodzi.Sluchawki panasonica nie pamietam teraz modelu(jestem w pracy).Ale ogolnie zawsze dobrze sobie radzily z basem bez wzgledu na to do czego byly wpiete....To pieknie brzmiacy wzmacniacz.Ale jak ktos lubi niskie tony to moze sie okazac nietrafiony.Poczatkujacy audiofile patrzcie i uczcie sie na moich bledach?

Edytowano przez Gość
Nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ty piszesz o braku basu a ender gratulacje wyboru. I co na razie okazuje się że taki wybitny nie jest co? Jak mówił wujek Piotrek.

Gęste obfite kolumny. Zawsze z takimi zestawiam audiolab. 

 

Piotrek

Nikt nie pisał, że jest wybitny ;) To teraz Wujek Geniusz zaproponuj monitory "basigrzmoty" coś z nowych i używanych tak do 1000 - 1500 zł bo jeszcze trzeba kupić standy. Myślę, że akustyka zła, albo pokój "wycina niskie".

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj chyba nie wycina niskich bo stara wieza Phillipsa nie miala z tym problemu.Bas byl jak trzeba mimo ze to byl sprzet nijaki.Obstawiam ze to taki wzmacniacz.Tu jedynie pomoga odpowiednie kolumny ktore dadza kopa jak nalezy.Klipshe ponoc to potrafia zrobic.Ale ponoc tez potrafia draznic gora...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiesz jaką wewnętrzną korekcję miała wbudowana wieża filipsa. Jak zestrojone są w niej kolumny. Równie dobrze moze być tak że ten zestaw który jakoby nie ma problemu, ma w rzeczywistości podbity mocno zakres 60-80 Hz a tobie wydaje się że to bas ;)

Po drugie namawiam jeszcze raz do uważnego przeczytania tych wątków które ci podałem

Po trzecie - naprawdę wybierz się gdzieś do salonu i posłuchaj normalnie brzmiących zestawów - będziesz miał jakiś punkt odniesienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto nie ryzykuje ten niczego nie zyskuje....Ryzyko jest wpisane w cale nasze zycie Teraz pozostaje wypozyczyc do domu kolumny.Posluchac u siebie.To jedyna dobra droga dla mnie.Moze trafie za pierwszym razem moze za dziesiatym.Pozyjemy zobaczymy.Potrwa to troche ale skoro zaczalem to i musze skonczyc ?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, T Z6 napisał:

 

Kto nie ryzykuje ten niczego nie zyskuje....Ryzyko jest wpisane w cale nasze zycie Teraz pozostaje wypozyczyc do domu kolumny.Posluchac u siebie.To jedyna dobra droga dla mnie.Moze trafie za pierwszym razem moze za dziesiatym.Pozyjemy zobaczymy.Potrwa to troche ale skoro zaczalem to i musze skonczyc ?

Albo jednak zmobilizujesz się, zabierzesz audiolaba na wycieczke i posluchasz róznych kolumn z swoim wzmakiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...