Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla poczatkujacego laika w tym temacie


Gość

Recommended Posts

Nie znam tego wzmacniacza i tych kolumn ale pół roku temu też przezywalem że mój zestaw za 6 tyś zł nie gra u mnie w domu... ze względu na zupełnie inna akustyke niż w salce... na szczęście udalo mi się go sprzedać w dobrej cenie i wymienić. Wymiana polegała na wypożyczeniu i testowaniu... I to Ci polecam. Obecnie w moim odczuciu mam zaje... sty sprzęt z którego jestem zadowolony mimo że mam prawie 2 razy tańsze kolumny niż pierwotnie! Zresztą na forum opisywałem swoje wrażenia. Słucham muzyki elektronicznej: trance, house Ale także w klimatach rockowych fajnie się sprawdza. 

Moja rada nie sugeruj się opiniami w necie, zapytaj branży w czym ewentualnie wybierać i słuchaj w domu!!!. To jedyne wyjście;)

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Poczekam na kolumny z salonu.Dzis gadalem w tej sprawie przez tel.Sa pewne ktore powinny dobrze zagrac z tym wzmakiem ale maja na stanie tylko jeden komplet i z jakims malym defektem.Dlatego poczekam az kolumny beda w pelni sprawne i wtedy poslucham ich wlasnie w domu.A potem zobaczymy czy to bedzie to czy sluchac nastepnych.Ale jedno jest pewne.Moj zakladany budzet na kolumny bedzie musial znaczaco wzrosnac.Nieswiadomy minusow kupilem wzmacniacz ktory z wiekszoscia glosnikow nie gra dobrze.A te z ktorymi dobrze tanczy niestety do tanich nie naleza.Ale coz.Za bledy trzeba placic?I napewno zadne monitory z tym dobrze nie zagraja.Chyba ze ktos woli malo basu to wtedy inna bajka...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T Z6Zwróć uwag, że kolumny z salonu nowe, mogą zagrać nie pełnym dźwiękiem. Zapytaj jeszcze Kolegę @Pumpurek o jakieś fajne używane monitory co będą dobrze grały z Audiolab 8000S. Skoro on sprzedał to on najlepiej wie co polecić do tego modelu. Z tego co aktualnie ma na stanie.

Znalazłem ciekawe standy , nowe są dość drogie, a tu używane, ale razem z kolumnami. Zapytaj sprzedawcę czy jest możliwość kupienia osobno standów?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis drugi dzien posiadania tego cacka.I co moge powiedziec.No jest lepiej.Oczywiscie caly czas na tym dziadostwie od starej mini wiezy Phillipsa.Na sluchawkach dalej slabo ale moze przecenilem swoje sluchawki tez.Wkoncu ponoc Audiolab od razu ujawnia to co jest slabe a co zostalo do niego podlaczone.Skoro na tych malych kolumienkach jednak potrafi sie pojawic bas jesli sie troche poprzestawia je to tu to tam to jak beda juz kolumny z prawdziwego zdarzenia i dobrze dobrane to pewnie dopiero wtedy ten wzmacniacz pokaze swoja prawdziwa nature i co tak naprawde potrafi.Poczekam na kolumny Kef od Piotrka i jego ekipy.Narazie nie moga wyslac z pewnego powodu ale za tydzien lub dwa juz to bedzie mozliwe.Lepiej poczekac i posluchac w domu.Wtedy bedzie wiadomo czy to trafny wybor czy szukac czegos innego.Ale panikowanie od samego poczatku tez madre nie jest a tak wlasnie postapilem :D.Cierpliwosc to jedna z najwazniejszych cnot...B| Nie wiem czy juz to pisalem ale przewodow sensownych tez brak.Wiec slabe glosniczki polaczone jakims drucikiem a nie konkretnym przewodem to tez moze psuc calosc w odbiorze dzwieku.....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z kim ja mam tam gadac bo juz ocipialem terazxDGadalem z jednym.Teraz gadac z drugim?:D

Edytowano przez Gość
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie z nikogo nie nasmiewam czy tam cos takiego ale fakt ze czasem niektore zachowania mnie troszke denerwuja.Ale z drugiej strony tez trzeba pomyslec czy czasem jakas firma nie jest przypadkiem tak zawalona praca ze juz przestaje nad tym panowac.I to bedzie w takiej sytuacji calkiem normalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2018 o 14:18, chemik1989 napisał:

Nie znam tego wzmacniacza i tych kolumn ale pół roku temu też przezywalem że mój zestaw za 6 tyś zł nie gra u mnie w domu... ze względu na zupełnie inna akustyke niż w salce... na szczęście udalo mi się go sprzedać w dobrej cenie i wymienić. Wymiana polegała na wypożyczeniu i testowaniu... I to Ci polecam. Obecnie w moim odczuciu mam zaje... sty sprzęt z którego jestem zadowolony mimo że mam prawie 2 razy tańsze kolumny niż pierwotnie! Zresztą na forum opisywałem swoje wrażenia. Słucham muzyki elektronicznej: trance, house Ale także w klimatach rockowych fajnie się sprawdza. 

Moja rada nie sugeruj się opiniami w necie, zapytaj branży w czym ewentualnie wybierać i słuchaj w domu!!!. To jedyne wyjście;)

Wtopilem prawdopodobnie 1500zl na niewlasciwy wzmacniacz sugerujac sie opiniami.Z kazdym dniem tylko sie to moje odczucie poteguje.Jeszcze zrobilem dodatkowa glupote i zamowilem w ciemno pewne monitory a dzis sie okazalo ze jeden jest uszkodzony bo gra bardzo przytlumionym dzwiekiem.Tez uzywane badziewie i tez sugerowalem sie opiniami.Teraz jestem do tylu na jakies prawie 2 tys zl.I mam tylko gowno a nie zaden sprzet.Jesli ktos to czyta z ludzi ktorzy tez chcieliby ale nie wiedza jak...to nie zrobcie tego co ja.Zadne opinie w necie forach czy cos takiego.Nie kupowac niczego na podstawie opinii innych ludzi czy proponowania czegos przez kogos.Rownie dobrze mozecie pieniadze wyrzucic przez okno i efekt bedzie podobny.Albo odsluch w domu poprzez wypozyczenie albo odsluch w salonie.A jesli chodzi o sprzet uzywany to tylko wtedy gdy mozna tez tego posluchac chociaz u sprzedajacego.Nigdy inaczej.....    Jak ktos ma ochote na Audiolab 8000S made in uk to sie dogadamy...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T Z6Dzwoń do @Pumpurek i wymień na inny wzmacniacz mocno grający dołem. Może się uda razem z kolumnami w cenie wzmacniacza. Za 1500 wzmacniacz i kolumny. Pumpurek powinien Ci coś skompletować. Przede wszystkim powiedz mu jakiego dźwięku oczekujesz. Będzie dobrze. :)

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1500 jedno i drugie.No tak.To bedzie chyba Technics i CreativexD

Poszukuje takiego twittera.Na poczatku jest po 1 cyfra 9.Jakos tak zdjecie slabo wyszlo.

IMG_20180519_000735[1].jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T Z6Na kilku forach chwalony jest Pan Arkadiusz Jasiński - naprawia i regeneruje uszkodzone głośniki.

Nie wiem czy to aktualne, bo wpisy sprzed kilku lat. Spróbuj się skontaktować.

Zapytaj czy lepiej wysłać dwa głośniki, czy wystarczy jeden. Wg teorii powinno się wymieniać 2 głośniki na identyczne pochodzące najlepiej z tej samej partii produkcyjnej. Jak jest w praktyce nie wiem. Mam nadzieję, że pomogłem.

 

"Naprawa głosnikow spalonych uszkodzonych mechanicznie, wymiana membran na nowe nietypowe zawieszenia i cewki Arkadiusz Jasiński tel (32) 298-83-84 kom 502898760 email; aarek236@poczta.onet.pl"

Edycja: 

Możesz zacząć od tańszego wzmacniacza tak do 600 zł i kolumn do 1000-1200 zł i też będzie dobrze. Zadzwoń do @Pumpurek i powiedz, że chcesz złożyć zastaw stereo do 1800 zł. A ten wzmacniacz chcesz oddać w rozliczeniu. Powinien się zgodzić :D Przecież u niego kupowałeś, nie rozumiem co Cię tak powstrzymuje? 

Ja zaczynałem skromniej i też było ok.

Cd kupisz później. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to ze chcialbym jednak zobaczyc pelne mozliwosci audiolaba.Nie wierze ze nie ma do niego kolumn z ktorymi nie probowalby mi rozwalic podlogi?Poprostu uwazam ze z nim zadne monitory nie zagraja dobrze nisko.Ma piekny dzwiek ale jeszcze jakby kopnal dobrym basem to wtedy bylbym happi.A z tym glosnikiem do Grundiga to szukam w necie do kupienia w calosci.Montaz przeciez dziecinnie prosty.Najlepiej dwa wlasnie.Ale kuzwa nie moge znalesc.Jakis nietypowy czy cos.Tamten facet to juz nieaktualne bo sprawdzalem.  Moze inne by pasowaly alby tylko srednica sie zgadzala i otwory montazowe.I aby byly 4 ohm.  A jakbym zamontowal w obu kolumnach inne kopulki ale 4 ohmowe o podobnej mocy to chyba nic by sie nie stalo?Nawet jesli bedzie troszke inna srednica otworow montazowych to przeciez tez nie powinno byc problemu.Aby tylko nie byly za male i aby weszly do srodka.Czy sie myle?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19 maja 2018 o 16:46, T Z6 napisał:

.A z tym glosnikiem do Grundiga to szukam w necie do kupienia w calosci.
...
Moze inne by pasowaly alby tylko srednica sie zgadzala i otwory montazowe.I aby byly 4 ohm.  A jakbym zamontowal w obu kolumnach inne kopulki ale 4 ohmowe o podobnej mocy to chyba nic by sie nie stalo?Nawet jesli bedzie troszke inna srednica otworow montazowych to przeciez tez nie powinno byc problemu.Aby tylko nie byly za male i aby weszly do srodka.Czy sie myle?

T Z6 - mylisz się i to mocno!

Wymieniasz głośniki na takie same - a jak nie możesz znaleźć to naprawiasz stare. Poza tym jeśli głośnik już grał jakiś czas to należy jednocześnie wymieniać (albo naprawiać) głośniki w obu kolumnach - czyli oba niskotonowe. (Edit: powinno być "wysokotonowe", bo niskotonowe są sprawne)
Pod konkretne głośniki jest strojona zwrotnica w kolumnie.
To nie są opony samochodowe, w których liczy się rozmiar i przód może być inny niż tył.

Parametry głośnika to nie tylko średnica i impedancja, jest wiele innych parametrów (choćby pasmo przenoszenia, skuteczność itd).

Poza tym sporo osób na Forum (głównie spośród tych, którzy mają coś do powiedzenia xD ) wyraźnie i często pisze o tym, żeby starać się przed zakupem sprawdzić i odsłuchać sprzęt.
Za co do Twojego Audiolaba -poszukaj kolumn o wysokiej skuteczności i dobrymi niskimi tonami i wtedy sprawdź jak zagrają z Twoim wzmacniaczem.

Pozdrawiam
PS. 1Ender - to nie tylko teoria, ale i praktyka by wymieniać/naprawiać głośniki w obu kolumnach jednocześnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...