Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla poczatkujacego laika w tym temacie


Gość

Recommended Posts

Przeciez wiem ze dwa.W jednej i drugiej kolumnie.Az taki glupi nie jestem.Tylko zrozumialem go tak ze niskotonowe tez trzeba.Czyli trzeba poszukac serwisu chocby w Przemyslu i wyslac ten glosnik do naprawy.Jak znacie kogos dobrego w te sprawy to dajcie namiar to wysle glosnik do naprawy.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Postaram się to prościej opisać

Konstruktor kolumny tworząc dany produkt (pomijając już walory brzmieniowe, choć one są tu najważniejsze) musi zdecydować przy jakiej częstotliwości "przestaje pracować" głośnik wysokotonowy a tym samym zaczyna pracować niskotonowy. Ten podział realizuje zwrotnica wbudowana w kolumny. Czasem są to konstrukcje bardzo rozbudowane a czasem minimalistyczne.

Co z tego wynika? Ano to że jeżeli częstotliwość podziału została ustalona np. na 3000Hz (to tylko przykłady !) To ten wysokotonowy pracuje w zakresie od 20000 do 3000Hz a niskotonowy w zakresie 3000Hz do 40Hz. To uproszczenie ale dla wytłumaczenia potrzebne

Teraz zarówno wysokotonowy jak i niskotonowy pracują w swoich optymalnych zakresach. ALE jeżeli wymienisz przykładowo ten wysokotonowy i znajdziesz taki który ma "dołek" przy częstotliwości np. 4000Hz to zaburzysz sobie dość mocno naturalność przekazu bo tej częstotliwości nie odtworzy ten niskotonowy.  Albo wręcz najdziesz taki który "kończy swoją pracę przy 5000Hz" to w efekcie wytniesz sobie zakres 5000-3000 ;) (chociaż taki przypadek to chyba mało prawdopodobny?)

I to jest aspekt "techniczny" ale ważny dla całości brzmienia (cżęstotliwości wzięte z głowy czyli z niczego ;) )

Myśle że niczego nie pomieszałem, upraszczajac zagadnienie

Druga sprawa to kwestia strojenia danej kolumny która jest związana z powyżej opisanym problemem ale związana też jest z samym brzmieniem konkretnych głośników użytych przez konstruktora. Jak poczytasz trochę o różnicach w brzmieniu różnych kopułek wysokotonowych to zrozumiesz o czym piszę.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnik wysokotonowy.Od kolumny Grundig BX1000. Chcialbym to naprawic zeby z tego pozniej zrobic maly system do telewizora.Glosnik chce tylko wyslac bo montaz w kolumnie prosty.Tam jest do zrobienie cewka.Tylko polaczyc druciki lub zrobic nowe uzwojenie.Znalazlem goscia w Lodzi poprosil o zdjecia calosci z tablczka kolumny itd.Czekam co odpisze.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz miał naprawione głośniki to podziel się tą informacją oraz nadmiarem na wykonawcę (jest specjalny wątek dotyczący napraw głośników-warto by Koledzy wpisali sprawdzone firmy z których korzystali i są zadowoleni).

Faktycznie najwygodniej jest gdy wysyłasz same głośniki, jak wrócą do Ciebie po naprawie to sam je sobie podłączysz.

Pozdrawiam

PS. Rzeczywiście w moim poprzednim poście wkradł się błąd i powinno być "wysokotonowe" (bo oczywiście sprawnych niskotonowych nie musisz ruszać), co już zauważyli inni Koledzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie.Wybaczcie chlopaki ale zmiana nastapila.Dotyczaca kolumn.Nie biore od was ale moze jeszcze kiedys wezme.A glosnika chyba tez nie zrobicie bo to jakies dziwne malo spotykane gowno chyba.

Jak ktos zna dobry serwis glosnikowy to prosze o namiary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge juz napisac cos o Audiolab 8000S.Bardzo slaby wzmacniacz.Moim zdaniem nadajacy sie do muzyki powaznej i byc moze do jazzu.Do rocka wcale.Zero kopa a przeciez to w rocku tez potrzebne.Gdyby ktos chcial do muzyki tanecznej to bedzie tragiczna pomylka.Bas praktycznie wystepuje w malej pigulce.Lubie gdy sluchajac muzyki ona we mnie uderza i w serce i w cialo.Tu uderza tylko w serce w cialo w ogole.Gora piekna i jest fajna srednica.Ale dol slaby slaby slaby.Byc moze jakies drogie kolumny schodzace bardzo nisko by to troche poprawily ale nie kazdego stac na taki biznes.Nie ma co sluchac nikogo.Tak zwane opinie prowadza tylko do wydania kasy na cos czego nawet w najgorszych snach bysmy nie chcieli.Moj blad.Trudno sie mowi.Kolumny Mission M73i.Kable Cordial.Owszem cd slaby bo tylko Technics SL PG3.Ale to jednak nie dla mnie...Chetnie bym sie tego gownaO.o pozbyl...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno wymienie szczegolnie ze sie na tym znam jak pies na pilotowaniu F18:DA te Mission podlaczylem do amplitunera Technisc mojego brata i bez korektora graja pieknie a z korektorem juz bajka.Basu tyle co trzeba i reszta pasma tez bardzo w porzadku.Jak na te powierzchnie (max 18m) to te kolumny sa wystarczajace.Tylko niestety dalem ciala ze wzmacniaczem.Powinienem byl kupic nowy a nie uzywany i teraz bawic sie w wymiany kondensatorow czy cos tam jeszcze.Nie znam sie na tym i w kwestii wzmacniacza utopilem 1500zl w blocie....Poczatkujacy czytajcie i uczcie sie jak sie tego NIE ROBI...   A z ktorego roku jest to pojecia nie mam.....

Reasumujac.Nie wyszlo mi poprostu.Pewnie gdybym zaczal od kupienia kolumn i to w miare jak najlepszych na moje mozliwosci a mysle ze moglbym wtedy kupic za mniej wiecej 2500-3000zl(a byc moze nawet i za troszke wiecej) to sprawy potoczylyby sie zupelnie inaczej.Ale coz.Spora czesc ludzi proponowala wzmacniacz na poczatek.Posluchalem.Zebym jeszcze trafil w jakis naprawde przyzwoity lub chociaz nie zuzuty(jesli faktycznie w Audiolabie kondensatory sa juz mocno wyschniete) to jeszcze pol biedy.Napewno nie uda mi sie sprzedac Audiolaba.Chyba ze za 500zl:D.Dalej isc juz nie moge.Mieszkam w pierdziszewie z dala od cywilizacji.Ludzie tu twierdza ze to piekne miasto itd.Moze i ladne ale zyc tu takim jak ja osobom jest jednak trudno.Wiec nie widze innej opcji jak tylko zakonczyc te przygode.Czasem w zyciu tak bywa ze sie przegrywa.I trzeba to przyjac na klate.Szkoda bo kocham muzyke i chcialbym wkoncu jej sluchac na czyms co moglo by brzmiec jakos lepiej piekniej wyrazniej od tego co dotychczas w zyciu posiadalem.Mozecie mnie dopisac do listy tych osob ktorzy utopili kase w szrocie czy jak tam to nazywacie.Ja sie poddaje.     Jeszcze cos dopisze.Te kolumny Mission podlaczylem pod stara wieze Phillips FW850C.I gra to PIEKNIE.Tak jak powinno.Wiec do kolumn sie nie ma co czepiac ze tanie czy cos.Audiolab zuzyty.Kupilem szrota i tyle....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Marek Jankowski napisał:

Jak to leciało w pewnej polskiej komedii? "Nic się nie martw. Jesteśmy z Tobą" :)

Zrób jeszcze zdjęcie tyłu wzmacniacza i nr fabryczny to będziemy wiedzieli który to rok.

 

Nie wiem czy dobrze widac.

IMG_20180523_225249[1].jpg

IMG_20180523_225239[1].jpg

IMG_20180523_225230[1].jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest z nim coś nie tak. Zapewniam Cię, że "kopa" ma i to dobrze kontrolowanego. Zasilanie całkiem przyzwoite, rozbudowana konstrukcja wewnętrzna. Nowy kosztował ponad 4 tys. więc nie był to byle "wzmacniaczyk". Czy jest sprawny technicznie mógłbyś go sprawdzić wykorzystując go jako końcówkę mocy podł. do niego wyjście z przedwzmacniacza z innego wzmacniacza.

Ranking_sprzętu.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem pewny ze nie jest do konca sprawny.Jak mowiles prawdopodbnie ma te kondensatory wyschniete zuzyte czy cos.Nie znam sie na tym kompletnie wiec nie bede sie bawil w wymiane.Nie mam tez tu nikogo kto by sie na tym znal.Oddawac komus nieznanemu do naprawy to tez lotto.Jak uda mi sie sprzedac za 1300zl bede happy.Jak nie to trudno.Pojdzie na smietnik.Tyle moge powiedziec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro @Pumpureksprzedał, to niech zabiera :D Tarabań do niego pisz, dzwoń. Ja bym tak zrobił, niech odda pieniądze. Sprzęt uszkodzony. Jak jest poważnym sprzedawcą to nie powinno być problemu.

Dlaczego masz być stratny? 

On ma jeszcze starszą wersję Audiolaba 8000a . Z wymianą nie powinno być problemu. Ten model gra, że się tak wyrażę dużym "basem" i tu powinno być dobrze nawet z tymi małymi kolumnami. 

Napisz mu by dołożył zworki w cenie. Wiesz czego się nie robi dla klienta :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...