Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla poczatkujacego laika w tym temacie


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jesli w moim pokoju wszystko gra dobrze w tym stara wieza ktora poinna grac ciulowo bo jest slabej jakosci a jedna gra dobrze tylko Audiolab nie chce tak zagrac wiec wiadomo ze jest uszkodzony.A Pumpurek milczy.Napisalem wczoraj i poki co odpowiedzi brak.Wiec jesli gora 1000zl za uszkodzony to niech bedzie tysiac.Tak czy siak uzywanego juz nie kupie nigdy.

50 minut temu, Fafniak napisał:

Zapominacie że to może też być kwestia... jakby to ująć... przyzwyczajeń i oczekiwań. Na forum były już takie przypadki.

atomowy bassss niektórym się śni ;)

Nie kolego.Audiolab ma naprawde jakies uszkodzenie.Gdy podlaczyc sluchawki to niskich tonow nie ma w ogole.Wiec bardzo mozliwe ze kondensatory przy zasilaczu sa juz wyschniete.Na Technicsie czy starym Phillipsie trzeba niskie tony troche obnizac.Wiec to chyba mowi samo za siebie...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie za dobrze świadczy o @Pumpurek...

Może po prostu zadzwoń. Czasem tak lepiej.

Czasem mail może gdzieś umknąć lub brak czasu. Nie chcę nikogo usprawiedliwiać. Sytuacje są różne. 

Dzwoń do skutku, ja bym nie odpuścił.

A zmieścisz się w terminie 14 dni od zakupu? Prawo odstąpienia od umowy. Zakupy na odległość. @Pumpurek ma firmę. Więc pakuj i wysyłaj jak najszybciej. Sprawdź termin. Możesz zwrócić towar bez podania przyczyny. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisal.Ze tym razem zamienic na cos mniej audiofilskiego.A co to znaczy?O.oJak sie da to go wymienie na pioneera a30.

 Arcam Alpha 9 lub Music Hall a25.2 to mi zaproponowal.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomaz75 napisał:

Były już posty o wyższości wieży Sony nad sprzetem stereo za 10,000 wszyscy pamiętamy?Może za szybko pisać o tym ze Audiolab jest uszkodzony,że sprzedawca miga sie z uwzględnieniem reklamacji,takie posty zostają w sieci i pózniej ktoś czyta temat wybiórczo i przyjmuje mylny osąd.

Sprzedawca sie jednak nie miga.Porzadny facet jednak.Odsylam sprzet i bede sluchal dwoch innych i decydowal co dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumpurek nie odpowiada na wiadomości... proszę tu wszystkim napisać o której godzinie wysłał Pan do nas maila wczoraj na którego odpisałem dzisiaj rano. Panowie przesadzacie trochę. Audiolab gra sterylnie, nie ma zbytnio basu, jest analityczny,  klient nie docenia sceny, przestrzeni itp. tylko brakuje basu w porównaniu do taniej mini wieży, dlatego zaproponowałem wyminę Audiolaba na inny, po odsłuchu u siebie. Maila wczoraj dostałem o 21.39, a rano post że Pumpurek milczy, trochę powagi i szacunku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumpurek jest w porzadku.Ja za duzo panikuje i tyle.Tak prawde mowiac to nigdy w zyciu nie spotkalem takiego sprzedawcy jak on.Ktos inny by marudzil albo cos a Pumpurek podchodzi powaznie do sprawy i proponuje inne rozwiazania.Interesuje sie problemem klienta a to w dzisiejszych czasach rzadko spotykane zjawisko.Takze moja wina i zwracam honor.I polecam kazdemu sklep Pumpurka.A ze droga do idealnego brzmienia jak widac czasem bywa dluga to sprawa normalna i poczatkujacy musi sie z tym liczyc.Ja wciaz sie ucze popelniajac po drodze rozne bledy niestety...

Zastanawialem sie jak doszlo do tego ze postanowilem zakupic Audiolaba 8000S.Ale wroce do mojego pierwszego postu.Przeczytalem go i zauwazylem ze nie napisalem tam nic o preferencjach brzmieniowych.Moze gdybym tam wtedy napisal ze lubie nisko schodzacy bas to nie byloby tego calego obecnego problemu.Jak widac trzeba na poczatku bardzo dokladnie okreslic swoje upodobania co do dzwieku.Co to jest angielskie granie to pewnie i tak kazdy okresli inaczej.Ale wychodzi na to ze ono nie jest w moim guscie.Czy ten konkretny wzmacniacz jest sprawny czy nie do konca tego ja wiedziec nie moge.Byc moze jest calkowiecie sprawny tylko wlasnie jego brzmienie nie odpowiada mojemu gustowi.W poszukiwaniu wlasciwego brzmienia najlepsze sa odsluchy bo w przeciwnym wypadku mamy loterie.Albo sie uda albo sie nie uda.Ja i tak mam szczescie bo trafilem na porzadnego sprzedawce i moge sprzet wymienic i posluchac innego bez wychodzenia z domu.Ze maruda jestem to wiem:$Tak wiec jesli ktos tez teraz zaczyna te przygode to niech przede wszystkim odsluchuje kazdy sprzet zanim podejmie decyzje o zakupie.Kazdy czlowiek ma swoj indywidualny gust i kierowanie sie opiniami prowadzi donikad.Mozna by o tym dyskutowac godzinami a przeciez najwazniejsze jest odnalezienie tego czegos dla siebie.Zawsze moze sie okazac ze jestem kosmita i to co sie podoba wiekszosci to mi nie podchodzi ani troche.Dziekuje kolegom z tego forum za cierpliwosc:$ a Pumpurkowi za to ze mnie jeszcze nie zabil i wciaz mi pomaga w znalezieniu wlasciwego sprzetu:$

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumpurek porzadny gosc :5_smiley:.Do ciebie sie zglosze po nowe kolumny ale jednak za jakis czas.Na poczatek pomyslalem ze jednak zaczne od uzywanych i wlasnie Pumpurek mi przyslal bardzo fajne nieduze ktore w zasadzie w moim pokoju tez nie moga rozwinac pelnych skrzydel z racji wielkosci pokoju.Ale i tak swietnie graja.A czy odnajde swoj idealny wzmacniacz....mam nadzieje ze tak i ze nie bede musial jeszcze odsluchiwac 10 kolejnych ?.

Piotrek a ile kosztuje srednio odtwarzacz strumieniowy taki zeby razem z cd i byl przyzwoity?Bo mysle ze byc moze pod koniec roku pomysle tez nad czyms takim.A to akurat wole jako nowe urzadzenie.

Dlaczego slychac buczenie w kolumnach?Wzmacniacz Arcam Alpcha 9.W kazdym trybie.Najmniej w cd ale tez jest lekko slyszalny.W trybie AUX i AV to juz masakra.Na drugim Music Hall takze ale jakby ciutke mniej.Podlaczone do zwyklego przedluzacza.Bezposrednio do gniazda sieciowego to samo.Moze porzadna listwa potrzebna?A moze cos zakloca?Moze cos z przewodami laczacymi telewizor ze wzmaczniaczem.Moze sam telewizor generuje to buczenie?Moze potrzeba zrobic zworke?Co moze byc przyczyna?     Przed wyjsciem do pracy podlaczylem tylko sluchawki.Odpialem inne przewody w tym tez te od kolumn.Tylko zasilanie i podpiete sluchawki.Buczenie nie ustaje.W innym pokoju to samo.Kolumny sa sprawne bo na amplitunerze Technicsa jest wszystko w porzadku.Drugi wzmacniacz dokladnie to samo tylko jakby o polowe mniejsze to buczenie.Czyzby oba mialy jakis problem z masa?Moj brat kilka dni temu kupil gramofon i tez wystepuje podobne zjawisko.Gdy gramofon odlaczy od reszty sprzetu(amplitunera i korektora) buczenie ustaje.     Nowe okolicznosci.Audiolab u mnie pozostaje.Srednica i wysokie sa bardzo fajne w tym wzmacniaczu brakuje jedynie troche nizszych tonow.Ale do tej pory nie zagral z porzadnymi dla niego kolumnami.Znajde z czasem jakies bardziej wlasciwe kolumny do Audiolaba.W tej cenie raczej nie znajde nic lepszego.Posluchalem innych i pomijajac buczenia itd Audiolab brzmi jednak najlepiej.Tak wiec kwestia wzmacniacza jest zakonczona.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nic nie kupuje i nie testuje.Pozbieram troche kasy na porzadne kolumny ktore jak nie zagraja dobrze z audiolabem to zagraja z czyms innym.Ale mysle ze jak beda odpowiednie(tez w kwestii ceny) to ten wzmacniacz tez pokaze co tak naprawde potrafi.A poza tym jeszcze popracuje nad akustyka.Na chwile obecna tylko poprawa akustyki wchodzi w gre.Przez najblizszy rok niczego nie kupie.

Dnia 23.05.2018 o 20:48, Marek Jankowski napisał:

T Z6 - mocne. Czego spodziewałeś się po kolumnach za 600zł?

Jeśli już posiadasz Audiolaba 8000S (napisz z którego roku) to wymień dwa kondensatory w zasilaniu 10000uF/50V a zobaczysz poprawę (niekoniecznie z Mission).

Są tam zapewne Elny, które z racji wieku mogły stracić swoje parametry.

A gdzie dostac takie kondensatory?Albo jeszcze lepiej-komu zlecic wymiane?Pytam tak z ciekawosci czy to trudne dla Kowalskiego z malej miesciny.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np tutaj:

http://allegro.pl/kondensator-mundorf-mlgo-m-lytic-10000-uf-63v-i7268867579.html

Wymiana jest prosta. Ogranicza się do wylutowania i wstawienia nowych. Te nowe są nawet gabarytowo mniejsze.

Do zdemontowania jest tylko górna pokrywa i spodnia. Potrzebny klucz imbusowy. Jeśli miałeś lutownicę w ręku to do roboty :)

Jak nie, to poproś znajomego. Wysyłanie do serwisu to strata czasu, pieniędzy. Trzeba czasami wziąć sprawy w swoje ręce a nie nabijać kasę innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24 maja 2018 o 13:54, T Z6 napisał:

Pumpurek jest w porzadku.Ja za duzo panikuje i tyle.Tak prawde mowiac to nigdy w zyciu nie spotkalem takiego sprzedawcy jak on.Ktos inny by marudzil albo cos a Pumpurek podchodzi powaznie do sprawy i proponuje inne rozwiazania.Interesuje sie problemem klienta a to w dzisiejszych czasach rzadko spotykane zjawisko.Takze moja wina i zwracam honor.I polecam kazdemu sklep Pumpurka.

...Ja i tak mam szczescie bo trafilem na porzadnego sprzedawce.

...Dziekuje kolegom z tego forum za cierpliwosc:$ a Pumpurkowi za to ze mnie jeszcze nie zabil i wciaz mi pomaga w znalezieniu wlasciwego sprzetu:$

Dobrze, że to wreszcie zauważyłeś i potrafisz się do tego przyznać :-) 

Bo Twój brak cierpliwości i gwałtowność Twoich działań był już trochę męczący!

Zauważ że osoby z większym doświadczeniem wielokrotnie pusały o cierpliwości i sprawdzaniu sprzętu oraz odbiorze osobistym. Dlatego również wielokrotnie polecaliśmy Pumpurka-aTy go objechałeś za brak chwilowy kontaktu :-( 

Co do wymiany kondziów to dobry pomysł, tym bardziej że pieniądze nieduże a będziesz miał nowe doświadczenie (tylko po ew. wymianie poczekaj pare dni/kilkadziesiąt godzin grania, bo granie trochę może się jeszcze zmienić). Napisz jak wygląda obecna sytuacja: odsyłasz wzmacniacz do sprzedawcy czy wymieniasz kondensatory?

Jeśli chodzi o CD z funkcją streamera, to trzeba przygotować ok.1500zł na Yamahę lub Onkyo bo raczej nie polecam najtańszych modeli-warto zacząć od drugiego od dołu. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zjechalem Pumpurka tylko napisalem ze milczy.A to jest chyba cos innego niz zjechanie prawda?Niecierpliwy bywam to fakt.Zauwazylem ze pewnien gosc z tego forum potrafi czasem zasiac odrobine dymu i potem to tak wyglada jak wyglada.Mozna powiedziec ze czasem chyba troche nieswiadomie facet podburza innych do dziwnych dzialan.Ciekawe czy wiecie kogo mam na mysli.Chcialem zlozyc prosty zestaw stereo skladajacy sie ze wzmacniacza kolumn i zrodla typu cd.Pozniej planowalem stopniowa rozbudowe o inne elementy jak chocby odtwarzacz strumieniowy.Okazuje sie ze jest to mimo wszystko strasznie trudne zadanie.I ryzykowne.Mozliwosc utopienia pieniedzy w blocie jest jednak spora.Tak na sprzecie uzywanym jak i na nowym.Kupilem wczesniej dwa cd i okazalo sie ze obydwa w kiepskiej formie.Jeden szrot a drugi z koniecznoscia wymiany lasera.Potem zalozylem tutaj mojego posta.I dzis po czasie czuje sie chyba jeszcze bardziej w tym zagubiony niz na samym poczatku.Masa popelnionych bledow.Dzis uwazam ze warto jednak pojechac nawet i ze 300km zeby zobaczyc posluchac sprawdzic...Czasu malo ale inni ludzie tez przeciez czasu na loterii nie wygrali.A jednak sie im udaje...A mi jakos nie...Zanim powiem ze teraz jest wszystko w porzadku to pewnie liscie juz zaczna spadac z drzew......No ale skoro doswiadczeni audiofile borykaja sie z roznymi problemami rozlozonymi w czasie to ja sie moim dziwic jednak nie powinienem.

18 godzin temu, RoRo napisał:

Dobrze, że to wreszcie zauważyłeś i potrafisz się do tego przyznać :-) 

Bo Twój brak cierpliwości i gwałtowność Twoich działań był już trochę męczący!

Zauważ że osoby z większym doświadczeniem wielokrotnie pusały o cierpliwości i sprawdzaniu sprzętu oraz odbiorze osobistym. Dlatego również wielokrotnie polecaliśmy Pumpurka-aTy go objechałeś za brak chwilowy kontaktu :-( 

Co do wymiany kondziów to dobry pomysł, tym bardziej że pieniądze nieduże a będziesz miał nowe doświadczenie (tylko po ew. wymianie poczekaj pare dni/kilkadziesiąt godzin grania, bo granie trochę może się jeszcze zmienić). Napisz jak wygląda obecna sytuacja: odsyłasz wzmacniacz do sprzedawcy czy wymieniasz kondensatory?

Jeśli chodzi o CD z funkcją streamera, to trzeba przygotować ok.1500zł na Yamahę lub Onkyo bo raczej nie polecam najtańszych modeli-warto zacząć od drugiego od dołu. 

Pozdrawiam

Mialem odeslac i to zrobilem ale ze walnalem gafe z przesylka to wzmacniacz do mnie wroci.I wtedy podjalem decyzje ze jednak go zachowam sobie i zmienie te kondensatory.Byc moze faktycznie on wtedy dopiero zagra tak jak powinien.Nie wiem ile lat sobie liczy i jak byl uzytkowany.Ale pewnie troche juz ma tych latek i mozliwe ze czas najwyzszy na maly remoncik.Grzeje sie tez mocno.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze że zdecydowałeś się na wymianę kondensatorów jak proponował Kolega. 

A co do CD z funkcjami sieciowymi-to skoro były już u Ciebie problemy z używanymi CDkami, rozejrzyj się (jak już będziesz przygotowany na zakup) za sprzętem poekspozycyjnym na pełnej gwarancji (albo za używką której zostało co najmniej pół roku gwarancji).

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam nadzieje ze czegos nie popsuje bo mam zamiar sam je wymienic.Za mlodego bawilem sie troche w lutowanie ale to byly jakies drobnostki.Przewanie przewody do glosnikow.Tu sprawa powazniejsza bo chodzi jednak o prad.Teraz nawet lutownicy nie posiadam ale kupie lub pozycze od kogos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, T Z6 napisał:

Tylko mam nadzieje ze czegos nie popsuje bo mam zamiar sam je wymienic.Za mlodego bawilem sie troche w lutowanie ale to byly jakies drobnostki.Przewanie przewody do glosnikow.Tu sprawa powazniejsza bo chodzi jednak o prad.Teraz nawet lutownicy nie posiadam ale kupie lub pozycze od kogos.

5b0a8eb1b2f45_Audiolab8000S.thumb.jpg.b3a1204f057d11aa56dd1bed1f18e0bf.jpg

Te dwa duże po prawej to fabryczne Elna 10000uF/50V. Mundorfy (nowe, jeśli zdecydujesz się na nie) są na 63V ale to nawet korzystniej. Mój Audiolab ma 20 lat. kupiłem go podobnie jak Ty w komisie. Po zdjęciu obudowy przeglądnąłem całość, zwłaszcza kondensatory. Okazało się, że jeden jest wybrzuszony w sekcji zasilającej (to ta z lewej strony płyty). Dlatego zdecydowałem się wtedy na jego wymianę. Potem wymieniłem właśnie te duże 10000uF.

Polecam Ci przejrzeć, czy któryś z tych małych kondensatorów elektrolitycznych nie jest wybrzuszony co po 20 latach może być dosyć częste. Elektrolit w nich po prostu wysycha co przedkłada się na kiepskie brzmienie. Ja fabryczne miałem firmy CapXon. Powymieniałem je wlutowując piny, do których można wsadzać różnej marki kondensatory i uzyskać w ten sposób satysfakcjonujące brzmienie. No ale to już zabawa na później. Dołączam schemat. Na str. 22 jest schemat zasilania całości wzmacniacza.

audiolab_8000s_instrukcja.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo niedzieli odpowiedzial mi dzis na zapytanie facet z pewnego serwisu zajmujacego sie naprawa i tuningiem  wzmacniaczy.Zadalem mu kilka pytan.Ogolnie mowiac odpowiedzial ze ten wzmacniacz poprostu z natury nie schodzi nisko.Ze on tak poprostu ma.Wymiana kondensatorow nie sprawi poprawy niskich tonow.Jedynie konkretniejszy tuning co w sumie ty tez to potwierdziles opisujac co zrobiles, pozwoli zmienic brzmienie.Ale to juz pewien koszt.Sam tego nie zrobie napewno.Kondensatory tak ale cos wiecej to juz samemu bez szans.Czyli bez przerobek nie ma sensu probowac z potezniejszymi kolumnami bo i tak nic to nie da.      1Ender poleciles mi kupic cos co nie jest dla mnie a teraz sie musze z tym meczyc.   >:(Odkupuj teraz ode mnie go za 500zl:D.   1Ender nie bierz do glowy ja zartuje?Sam kupilem wiec mam co kupilem.Caly czas odnosze wrazenie ze dla mnie najlepszy bylby jednak zwykly Pioneer A30 a nawet A20.Klasa niska owszem ale kto powiedzial ze musi byc wysoka?Nie??.  

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...