Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla poczatkujacego laika w tym temacie


Gość

Recommended Posts

Jesli mozna naprawic i sprawic ze bedzie gral jak porzadny kawal pieca to czemu nie?Zmienie kondensatory.Takie wiekowe urzadzenia chyba powinny wszystkie przejsc taka operacje.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O rany....

Co post to zmiana decyzji.

Dostałeś te wzmacniacze? Odsłuchałeś? Wnioski dotyczące niskich tonów i całej reszty masz może jakieś?

Jak zaczniesz grzebać we wzmacniaczu to raczej stracisz mozliwosc zwrotu do pumpurka? No chyba że dogadałeś się jakoś z nim na serwis?

Teraz co do „uszkodzenia” i dowodu na to w postaci słuchania na słuchawkach. Jest to conajmniej dyskusyjne. Wyjścia we wzmacniaczach też się różnią i można czasem się bardzo zdziwić jak różnie te same słuchawki grają w zależności od podłączonego sprzętu.

Wedlug mnie najrozsądniejsze wyjście to odesłanie wzmacniacza i dobranie czegoś co TOBIE będzie pasowało od razu a nie po jakiś  zabiegach „serwisowych” w których utopisz kolejną kasę a efekt wcale nie musi być satysfakcjonujący.

Przemyśl na spokojnie co zrobiłeś dotąd i gdzie teraz jesteś....

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten Audiolab by bardzo pasowal gdyby zagral nieco lepiej dolem.Wiec jesli wymiana kondensatorow moze to troche poprawic to chyba warto co?A zmiany decyzji wystepuja u ludzi takich jak ja ktorzy nie maja zadnego doswiadczenia.Odsluchalem dwa.Jeden byl calkiem porzadny ale nie do konca sprawny technicznie.Drugi slaby po calosci.Moja decyzja jest taka po przemysleniach ze zostawiam Adiolaba i bede go tuningowal.Najpierw kondensatory a potem byc moze jeszcze kolejne dzialania w celu poprawy jakosci brzmienia.Niczego innego juz nie szukam.Za rok moze dwa pomysle nad jakims nowym.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tuningiem to jest różnie. Możesz później dobrze sprzedać albo ze stratą. Zależy co tuningujesz i jak. No i kto to robi. Bo można popsuć dźwięk. 

Sam modyfikowałem kiedyś kolumny u @Audio Autonomy. Efekt był więcej niż zadowalający. Później sprzedałem. Udało się bez straty.

Pamiętam, kiedyś kupiłem nowe przewody głośnikowe. Było bardzo dobrze tylko też niskich mało. Po około miesiącu odsłuchu, kupiłem nawet kolejne przewody. I zanim dotarły... 

Niespodzianka pojawił się tzw. Bas  i przepiękna średnica oraz góra. Tak jakby zdjęto koc.. 

Piszę to bo jesteś trochę niecierpliwy. Ja też byłem. 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucze sie caly czas popelniajac bledy po drodze.Poczytalem co tu pisaliscie.Poczytalem tez troszke inne tematy.I doszedlem sam do wniosku ze jestem niecierpliwy.Myslalem wczesniej ze bedzie jak przy zakupie jakiegos nowego urzadzenia czyli bez problemow.Choc i czasem z nowymi bywaja klopoty.I po przemysleniach postanowilem juz nie szukac niczego innego tylko powoli isc z Audiolabem do przodu.Najpierw kondensatory.Potem poczekac az sie wyrobia wygrzeja czy jak to nazywacie.A dopiero potem wziasc sie za cos bardziej skomplikowanego ale juz przy pomocy kogos kto bedzie wiedzial jak to sie robi.A jak sie okaze na samym koncu ze cala robota i kasa poszly w bloto to trudno.I takie rzeczy sie w zyciu zdarzaja...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam niedrogiego amplitunera do kompletu. Mam już magnetofon Technics RS TR 333 oraz CD player Technics SL PG 460A. Zastanawiam się nad kupnem amplitunera Technics SA-GX130, ale ten amplituner ma końcówkę mocy na scalaku. Podobno przy uszkodzeniu tego elementu są duże koszty naprawy.
Jaki amplituner Technicsa możecie polecić tak do 300 zł., który będzie miał końcówkę mocy na tranzystorach. Posiadam stare, ale bardzo ładnie grające kolumny Unitra 2 x 40 W. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz jak koń pod górkę . Temu Audiolabowi żaden tuning nie pomoże w zakresie niskich tonów. Jak możesz to odeślij w cholerę . 

Masz 50 km do Wałcza 

https://www.olx.pl/oferta/rotel-ra-06-plus-sacd-sony-scd-xe-670-CID99-IDsCUs1.html#c13ff59cc1

Do tego Metesy ( o nich chyba wspominałeś w którymś poście ) 

https://www.olx.pl/oferta/heco-metas-500-CID99-IDtz8i7.html#c13ff59cc1 

I masz temat z głowy , do tego klocki nie modyfikowane i odsprzedawalne. W ogóle w budżecie +/- 1200 PLN to brałbym bardzo bezpiecznego Marantza : PM7000/7200/8000/7001/7003/7004 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej juz nie odesle.Za duzo sie namieszalo....Czytajac kolejne posty tylko zglupiec mozna jeszcze bardziej z tym wszystkim....A jesli faktycznie nie da sie poprawic tego niskiego pasma to sprzedam go za 1000zl.Jak znajdzie sie chetny to od razu.Ale pewnie takie wzmacniacze ktore nie potrafia schodzic dobrze nisko to wielkiego brania nie maja.I tak kuzwa co chwile zmiana decyzji...Zdurnieje calkiem od tego audiolaba....Tak wiec ostatecznie-sprzedaje.Cena 1000zl.I tym razem juz nie zmienie zdania wiec temat audiolaba uwazam za zamkniety.Ktos chetny do kupna to zapraszam.Tyle w tym temacie.

2 godziny temu, mkk napisał:

Kombinujesz jak koń pod górkę . Temu Audiolabowi żaden tuning nie pomoże w zakresie niskich tonów. Jak możesz to odeślij w cholerę . 

Masz 50 km do Wałcza 

https://www.olx.pl/oferta/rotel-ra-06-plus-sacd-sony-scd-xe-670-CID99-IDsCUs1.html#c13ff59cc1

Do tego Metesy ( o nich chyba wspominałeś w którymś poście ) 

https://www.olx.pl/oferta/heco-metas-500-CID99-IDtz8i7.html#c13ff59cc1 

I masz temat z głowy , do tego klocki nie modyfikowane i odsprzedawalne. W ogóle w budżecie +/- 1200 PLN to brałbym bardzo bezpiecznego Marantza : PM7000/7200/8000/7001/7003/7004 

Gadalem z facetem od tego Rotela.Mieszka zagranica.Wiec ten Walcz jest w ogloszeniu tylko dlatego ze facet ma tam jeszcze mieszkanie.Ale po rozmowie widac ze jest to audiofil.Zaproponowal wysylke wzmacniacza do mnie.Mam posluchac i zdecydowac czy chce go kupic.Jak nie to mam odwiesc do jego rodziny do Swidwina.Tez niedaleko.Ale poprosil o skan dowodu osobistego lub zdjecie chociaz zeby mial jakies zabezpieczenie.Co uwazasz?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ten dowod mnie niepokoi troche.Moze inaczej sie z nim dogadam.Rozumie ze czlowiek chce sie jakos zabezpieczyc.Ale mozna pewnie inaczej.A kwestia audiolaba zamknieta.Szukam kupca i to decyzja ostateczna.      Dziekuje kolegom za pomoc i przepraszam za moje marudzenie i stany kobiecej zmiennoscixD

Z innej beczki.Dostalem wiadomosc odnosnie glosnika.Koszt naprawy 50zl.Warto?Plus wysylka oczywiscie bo to kawalek spory ode mnie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, T Z6 napisał:

Zaproponowal wysylke wzmacniacza do mnie.Mam posluchac i zdecydowac czy chce go kupic.Jak nie to mam odwiesc do jego rodziny do Swidwina.Tez niedaleko.Ale poprosil o skan dowodu osobistego lub zdjecie chociaz zeby mial jakies zabezpieczenie.Co uwazasz?

Nie wysyłaj skanu swojego dowodu osobistego - to przegięcie i sam byś się prosił o problemy.
Jeżeli zaproponował Tobie wysyłkę - to po prostu wyraźnie to opisz (Ty oraz on) w korespondencji mailowej... i będzie miał w razie czego wyraźne potwierdzenia na to, jak się umówiliście.

Wzmacniacze Rotela często się pojawiają - również u Pumpurka, może warto zaczekać (u Niego, albo trafić coś w okolicy)?
Choć akurat model RA-06 jest w dobrej cenie - jeśli jest w tak dobrym stanie jak go opisuje sprzedający. Tak właściwie to odtwarzacz wyjdzie Tobie jako gratis do wzmacniacza (choć warto pamiętać, że nie jest to jakaś rewelacja - najtańsze SACD wśród Soniaków).

Skoro naprawa głośnika (obu???) wyniesie 50zł (plus koszt wysyłki), to wg mnie warto to zrobić.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez pomyslalem ze bezpieczniejsza opcja dla mnie to korespondencja mailowa.Dzis bede rozmawial z nim dokladniej na ten temat.Ma do sprzedazy kilka urzadzen w tym tego Rotela.A w domu ogolnie podobno posiada cala armie wzmacniaczy i innych urzadzen audio stereo.Zona poprosila by czesci z nich sie pozbyl i dlatego wystawil kilka do sprzedazy.Zaproponowal nawet ze jesli np nie mialbym teraz kasy to moge zaplacic za pol roku.Ogolnie facet wydaje sie byc porzadnym gosciem.I moge kupic tylko sam wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gora czysto bardzo.Srednica lekko wycofana ale tak powinno byc.Jedynie niskie bardzo slabe.Teraz wiem napewno ze to poprostu taki charakter tego urzadzenia.Czyli nie dla mnie.Moze gdyby podlaczyc te Kefy co proponowal twoj kolega czyli Q750 to na dole cos by sie zmienilo.Ale sory.Nie ta cena.....Zreszta w pokoju 13 m takie Kefy by pewnie tez nie zagraly dobrze.Bardziej w wiekszym salonie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie moge.Ale zrobilem maly blad.Wyslalem go do Pumpurka ale ze pierwszy raz w zyciu wysylalem cokolwiek na taka odleglosc i w ogole pierwszy raz to wypelnilem list przewozowy zle.Podajac tam pobranie za towar.I chyba Pumpurek sie zdenerwowal.Tak mi sie wydaje.Odmowil przyjecia i paczka wroci do mnie.Nie chce mu juz zawracac glowy.Do tego dwa inne wzmacniacze ktore mi wyslal do odsluchu tez mi nie odpowiadaly i mu je odeslalem wczoraj.Taki groch z kapusta sie zrobil.Jest mi poprostu glupio ze sam to wszystko popapralem....Zakonczmy temat Audiolaba.    

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten temat to nasuwa mi się tylko 1... jesteś strasznie nieporadny życiowo... ja jak miałem problem ze sprzętem to go wymieniłem i tyle. A ten temat ciągnie się jak flaki z olejem A z tego bezsensownego pisania nic nie wynika. Zrób porządek ze swoją głową A potem zabierz się za sprzęt. 

Bez urazy. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chemik1989 napisał:

Jak czytam ten temat to nasuwa mi się tylko 1... jesteś strasznie nieporadny życiowo... ja jak miałem problem ze sprzętem to go wymieniłem i tyle. A ten temat ciągnie się jak flaki z olejem A z tego bezsensownego pisania nic nie wynika. Zrób porządek ze swoją głową A potem zabierz się za sprzęt. 

Bez urazy. Pozdrawiam

Przesadziles i to bardzo...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem glosniki do Sianowa kolo Koszalina.Jak wroca to powiem czy dobry serwis.

Pewnie niewielu juz to interesuje ale mimo to napisze.Posluchalem audiolaba nieco dluzej.Rozne plyty rozne gatunki muzyczne.Podlaczone te missiony od Pumpurka.I coz.Zdaje sie ze sie niezle pomylilem.Ten wzmacniacz ma jednak dobrego kopa.Basu jest jeszcze troszke jakby malo ale juz wiem skad to sie bierze.Jednak zaznaczam ze to co jest teraz i tak juz jest wystarczajace.Cale zycie sluchalem muzyki na sprzetach typu sony phillips panasonic i temu podobne.Jakies male wieze itp.A to gra zupelnie inaczej niz nawet najtanszy wzmacniacz.Niby basy wala ale zero kontroli nad nimi.Najlepiej na czyms takim wlaczyc np IN THE CAGE Genesis z albumu THE LAMB LIES DOWN ON BROADWAY i zobaczyc jak te wiezyczki sie pogubia z niskimi tonami w tym utworze.Audiolab z tym problemu nie ma mimo iz zrodlo cd slabiutkie u mnie.Gdyby tak podlaczyc dobry cd byloby jeszcze lepiej.Do tego porzadne przewody laczace cd ze wzmacniaczem i lepszy przewod zasilajacy zrodlo.A najlepiej by bylo gdybym zdobyl jednak Kefy.Te male Missiony sa fajne ale jak mowil Piotrek z audiolabem najlepiej laczyc Kefy.I jestem pewny na 100% ze wtedy byloby juz poprostu idealnie.Choc pozostaje jeszcze mala niewiadoma w postaci wielkosci pokoju i tego czy Kef nie okazalby sie za duzy za mocny...Ale reasumujac.Slucham na Mission M73i takich maluszkach i z dnia na dzien jest coraz lepiej.Cierpliwosc to cnota ktorej mi bardzo brakowalo.Przepraszam kolegow za moje marudzenie.Jednak z tym co napisal chemik1989 nie zgadzam sie i uwazam ze facet grubo przesadzil.Ale niewazne.Slucham audiolaba z coraz wieksza przyjemnoscia i mam nadzieje ze ten stan bedzie sie juz tylko zmienial w dobra pozytywna strone.Jeszcze postaram sie z czasem o lepsze przewody i dobry odtwarzacz cd.A za jakis czas wymienie kolumny.Z kondensatorami poczekam.Moze to poki co czynnosc zbedna.Choc rozumie ze wiekowym wzmacniaczom by to zawsze dobrze zrobilo.To tyle......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem warto jeszcze sprawdzić instalacje, wzmacniacze do mnie wróciły i nie ma najmniejszego problemu z buczeniem więc problem z jakością dźwięku może być po stronie przewodów zasilających lub instalacji, np. przez pralkę czy lodówkę. Jeżeli jest ktoś na forum z okolicy Myślenic to zapraszam, pokażę jak działają te wzmacniacze o których kolega pisał że wysłałem uszkodzone. Pozdrawiam Mariusz Blak 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest nowa w mieszkaniu i calym budynku.A sprawdzal pan wszystkie wejscia i wyjscia wzmacniacza Arcam?Mam tez nowy sprzet agd.Najstarsza jest kuchenka gazowa ktora ma 4 lata.Reszta ponizej 3 lat.Pralka ma osobna linie zasilajaca.Ciekawe ze wzacniacz ten tez buczal u kolegi w bloku obok.Bo poszedlem tam tez to sprawdzic.Tylko w polaczeniu z samym cd wszystko bylo ok.Audiolab nie buczy ani troszeczke.Przeciez to naturalne ze czasem w uzywanym urzadzeniu cos moze nie byc do konca sprawne.Wiec dla mnie to troche dziwne ze Arcam burczal a Audiolab czysciutko gra na tych samych przewodach itd itd.Trzeba poprostu tego Arcama dokladniej sprawdzic.Jego wszystkie wejscia i wyjscia.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody nowe jak się trochę wygrzały to zauważyłeś zmianę. Wszystko co nowe musi się ułożyć. Daj sobie i elektronice jeszcze trochę czasu i powinno być jeszcze lepiej. 

A jak zostawisz wzmacniacz pod prądem na przynajmniej 2 doby to może... 

Ja trzymam audiolaba non stop pod prądem. Na noc na skręconym na zero potencjometrze. Nie mam czasu by włączać i czekać kilka godzin na "właściwy" dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, T Z6 napisał:

Instalacja jest nowa w mieszkaniu i calym budynku.A sprawdzal pan wszystkie wejscia i wyjscia wzmacniacza Arcam?Mam tez nowy sprzet agd.Najstarsza jest kuchenka gazowa ktora ma 4 lata.Reszta ponizej 3 lat.Pralka ma osobna linie zasilajaca.Ciekawe ze wzacniacz ten tez buczal u kolegi w bloku obok.Bo poszedlem tam tez to sprawdzic.Tylko w polaczeniu z samym cd wszystko bylo ok.Audiolab nie buczy ani troszeczke.Przeciez to naturalne ze czasem w uzywanym urzadzeniu cos moze nie byc do konca sprawne.Wiec dla mnie to troche dziwne ze Arcam burczal a Audiolab czysciutko gra na tych samych przewodach itd itd.Trzeba poprostu tego Arcama dokladniej sprawdzic.Jego wszystkie wejscia i wyjscia.

A co Ci tam buczało ?

Transformator we wzmacniaczu czy coś w głośnikach?

Jeżeli transformator to może być kilka powodów a najczęstszym jest problem ze składową stałą sieci elektrycznej (tak , tak - nawet przy nowej instalacji w całym budynku).

Jeżeli w głośnikach coś Ci buczało to mogła się utworzyć pętla masy.

Ani jedno ani drugie nie świadczy o wadliwym wzmacniaczu więc przed wydaniem wyroku wszem i wobec , że wzmacniacz jest popsuty najpierw lepiej się trochę doedukować w tej dziedzinie.

Pozdrawiam i życzę więcej ogłady i nie wyciągania na szybko pochopnych wniosków.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...