Skocz do zawarto艣ci
T Z6

Zestaw stereo dla poczatkujacego laika w tym temacie

Recommended Posts

Nie znam tego wzmacniacza i tych kolumn ale p贸艂 roku temu te偶 przezywalem 偶e m贸j zestaw za 6 ty艣 z艂 nie gra u mnie w domu... ze wzgl臋du na zupe艂nie inna akustyke ni偶 w salce...聽na szcz臋艣cie udalo mi si臋 go sprzeda膰 w dobrej cenie i wymieni膰. Wymiana polega艂a na wypo偶yczeniu i testowaniu... I to Ci polecam. Obecnie w moim odczuciu mam zaje... sty sprz臋t z kt贸rego jestem zadowolony mimo 偶e mam prawie 2 razy ta艅sze kolumny ni偶 pierwotnie! Zreszt膮 na forum opisywa艂em swoje wra偶enia. S艂ucham muzyki elektronicznej: trance, house Ale tak偶e w klimatach rockowych fajnie si臋 sprawdza.聽

Moja rada nie sugeruj si臋 opiniami w necie, zapytaj bran偶y w czym ewentualnie wybiera膰 i s艂uchaj w domu!!!. To jedyne wyj艣cie;)

Edytowano przez chemik1989

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach

Poczekam na kolumny z salonu.Dzis gadalem w tej sprawie przez tel.Sa pewne ktore powinny dobrze zagrac z tym wzmakiem ale maja na stanie tylko jeden komplet i z jakims malym defektem.Dlatego poczekam az kolumny beda w pelni sprawne i wtedy poslucham ich wlasnie w domu.A potem zobaczymy czy to bedzie to czy sluchac nastepnych.Ale jedno jest pewne.Moj zakladany budzet na kolumny bedzie musial znaczaco wzrosnac.Nieswiadomy minusow kupilem wzmacniacz ktory z wiekszoscia glosnikow nie gra dobrze.A te z ktorymi dobrze tanczy niestety do tanich nie naleza.Ale coz.Za bledy trzeba placic馃槈I napewno zadne monitory z tym dobrze nie zagraja.Chyba ze ktos woli malo basu to wtedy inna bajka...

Edytowano przez T Z6

Udost臋pnij ten post

@T Z6Zwr贸膰 uwag, 偶e kolumny z salonu nowe, mog膮 zagra膰 nie pe艂nym d藕wi臋kiem. Zapytaj jeszcze Koleg臋 @Pumpurek o jakie艣 fajne u偶ywane monitory co b臋d膮 dobrze gra艂y z Audiolab 8000S. Skoro on sprzeda艂 to on najlepiej wie co poleci膰 do tego modelu. Z tego co aktualnie ma na stanie.

Znalaz艂em ciekawe standy , nowe s膮 do艣膰 drogie, a tu u偶ywane, ale razem z kolumnami. Zapytaj sprzedawc臋 czy jest mo偶liwo艣膰 kupienia osobno stand贸w?

Edytowano przez 1Ender

Udost臋pnij ten post

Pumpurek raczej chyba nie wie co dobrze zagra z tym wszystkim co on tam posiada 馃槈Ma tego za duzo.Czlowiek az tyle chyba nie ogarnie 馃槈

Edytowano przez T Z6

Udost臋pnij ten post

Dzis drugi dzien posiadania tego cacka.I co moge powiedziec.No jest lepiej.Oczywiscie caly czas na tym dziadostwie od starej mini wiezy Phillipsa.Na sluchawkach dalej slabo ale moze przecenilem swoje sluchawki tez.Wkoncu ponoc Audiolab od razu ujawnia to co jest slabe a co zostalo do niego podlaczone.Skoro na tych malych kolumienkach jednak potrafi sie pojawic bas jesli sie troche poprzestawia je to tu to tam to jak beda juz kolumny z prawdziwego zdarzenia i dobrze dobrane to pewnie dopiero wtedy ten wzmacniacz pokaze swoja prawdziwa nature i co tak naprawde potrafi.Poczekam na kolumny Kef od Piotrka i jego ekipy.Narazie nie moga wyslac z pewnego powodu ale za tydzien lub dwa juz to bedzie mozliwe.Lepiej poczekac i posluchac w domu.Wtedy bedzie wiadomo czy to trafny wybor czy szukac czegos innego.Ale panikowanie od samego poczatku tez madre nie jest a tak wlasnie postapilem聽:D.Cierpliwosc to jedna z najwazniejszych cnot...B|聽Nie wiem czy juz to pisalem ale przewodow sensownych tez brak.Wiec slabe glosniczki polaczone jakims drucikiem a nie konkretnym przewodem to tez moze psuc calosc w odbiorze dzwieku.....

Edytowano przez T Z6

Udost臋pnij ten post

Ale jak w salonie b臋dzie dobrze. To w domu i tak mo偶e by膰 z艂e. I to jest problem ods艂uchu w salonie , nie swoim.

Udost臋pnij ten post

A nie wiem. Jakie b臋dzie chcia艂.聽

Na telefonie ch艂opaki co艣 m贸wili o kefach. Ja bym te偶 sprawdzi艂 z ciekawo艣ci studio 16 Hz, elac b6 i heco 700.聽

Kurde im wi臋cej tym lepiej.聽

Co b臋dzie chcia艂 to mu wrzuc臋 do przesy艂ki. Nic na si艂臋

Udost臋pnij ten post

To z kim ja mam tam gadac bo juz ocipialem terazxDGadalem z jednym.Teraz gadac z drugim?:D

Edytowano przez RoRo
Odpowiadaj膮c na post bezpo艣rednio po nim nie ma sensu cytowa膰 go w ca艂o艣ci!

Udost臋pnij ten post

Ja jeszcze dorzuc臋 monitory Phonar i Dynaudio do ods艂uchu. Dystrybutor Nautilus. Ale nie wiem czy wysy艂aj膮.

Edytowano przez 1Ender

Udost臋pnij ten post

Ja sie z nikogo nie nasmiewam czy tam cos takiego ale fakt ze czasem niektore zachowania mnie troszke denerwuja.Ale z drugiej strony tez trzeba pomyslec czy czasem jakas firma nie jest przypadkiem tak zawalona praca ze juz przestaje nad tym panowac.I to bedzie w takiej sytuacji calkiem normalne.

Udost臋pnij ten post

17 godzin temu, 1Ender napisa艂:

@T Z6聽 W firmie @S4Home Grzegorz telefonista, a Piotrek pisarz :D聽 Wiem przerabia艂em to :D

Dok艂adnie!

16 godzin temu, Elizjum7919. napisa艂:

Bo pewnie jest ju偶 3 bo szukali pracownika馃槈Bo jak ch艂opaki je偶d偶膮 na monta偶 to kto艣 musi by膰 w salonie.

Dok艂adnie.

M艂ody te偶 Grzesiek :)

Udost臋pnij ten post

Dnia 16.05.2018 o 14:18, chemik1989 napisa艂:

Nie znam tego wzmacniacza i tych kolumn ale p贸艂 roku temu te偶 przezywalem 偶e m贸j zestaw za 6 ty艣 z艂 nie gra u mnie w domu... ze wzgl臋du na zupe艂nie inna akustyke ni偶 w salce...聽na szcz臋艣cie udalo mi si臋 go sprzeda膰 w dobrej cenie i wymieni膰. Wymiana polega艂a na wypo偶yczeniu i testowaniu... I to Ci polecam. Obecnie w moim odczuciu mam zaje... sty sprz臋t z kt贸rego jestem zadowolony mimo 偶e mam prawie 2 razy ta艅sze kolumny ni偶 pierwotnie! Zreszt膮 na forum opisywa艂em swoje wra偶enia. S艂ucham muzyki elektronicznej: trance, house Ale tak偶e w klimatach rockowych fajnie si臋 sprawdza.聽

Moja rada nie sugeruj si臋 opiniami w necie, zapytaj bran偶y w czym ewentualnie wybiera膰 i s艂uchaj w domu!!!. To jedyne wyj艣cie;)

Wtopilem prawdopodobnie 1500zl na niewlasciwy wzmacniacz sugerujac sie opiniami.Z kazdym dniem tylko sie to moje odczucie poteguje.Jeszcze zrobilem dodatkowa glupote i zamowilem w ciemno pewne monitory a dzis sie okazalo ze jeden jest uszkodzony bo gra bardzo przytlumionym dzwiekiem.Tez uzywane badziewie i tez sugerowalem sie opiniami.Teraz jestem do tylu na jakies prawie 2 tys zl.I mam tylko gowno a nie zaden sprzet.Jesli ktos to czyta z ludzi ktorzy tez chcieliby ale nie wiedza jak...to nie zrobcie tego co ja.Zadne opinie w necie forach czy cos takiego.Nie kupowac niczego na podstawie opinii innych ludzi czy proponowania czegos przez kogos.Rownie dobrze mozecie pieniadze wyrzucic przez okno i efekt bedzie podobny.Albo odsluch w domu poprzez wypozyczenie albo odsluch w salonie.A jesli chodzi o sprzet uzywany to tylko wtedy gdy mozna tez tego posluchac chociaz u sprzedajacego.Nigdy inaczej.....聽 聽 Jak ktos ma ochote na Audiolab 8000S made in uk to sie dogadamy...

Edytowano przez T Z6

Udost臋pnij ten post

@T Z6Dzwo艅 do @Pumpurek i wymie艅 na inny wzmacniacz mocno graj膮cy do艂em. Mo偶e si臋 uda razem z kolumnami w cenie wzmacniacza. Za 1500 wzmacniacz i kolumny. Pumpurek powinien Ci co艣 skompletowa膰. Przede wszystkim powiedz mu jakiego d藕wi臋ku oczekujesz. B臋dzie dobrze. :)

Edytowano przez 1Ender

Udost臋pnij ten post

Za 1500 jedno i drugie.No tak.To bedzie chyba Technics i CreativexD

Poszukuje takiego twittera.Na poczatku jest po 1 cyfra 9.Jakos tak zdjecie slabo wyszlo.

IMG_20180519_000735[1].jpg

Edytowano przez T Z6

Udost臋pnij ten post

@T Z6Na kilku forach chwalony jest Pan Arkadiusz Jasi艅ski - naprawia i regeneruje uszkodzone g艂o艣niki.

Nie wiem czy to aktualne, bo wpisy sprzed kilku lat. Spr贸buj si臋 skontaktowa膰.

Zapytaj czy lepiej wys艂a膰 dwa g艂o艣niki, czy wystarczy jeden. Wg teorii powinno si臋 wymienia膰 2 g艂o艣niki na identyczne pochodz膮ce najlepiej z tej samej partii produkcyjnej. Jak jest w praktyce nie wiem. Mam nadziej臋, 偶e pomog艂em.

"Naprawa g艂osnikow spalonych uszkodzonych mechanicznie, wymiana membran na nowe nietypowe zawieszenia i cewki Arkadiusz Jasi艅ski tel (32) 298-83-84 kom 502898760 email; aarek236@poczta.onet.pl"

Edycja:聽

Mo偶esz zacz膮膰 od ta艅szego wzmacniacza tak do 600 z艂 i kolumn do 1000-1200 z艂 i te偶 b臋dzie dobrze. Zadzwo艅 do @Pumpurek聽i powiedz, 偶e chcesz z艂o偶y膰 zastaw stereo do 1800 z艂. A ten wzmacniacz chcesz odda膰 w rozliczeniu. Powinien si臋 zgodzi膰 :D聽Przecie偶 u niego kupowa艂e艣, nie rozumiem co Ci臋 tak powstrzymuje?聽

Ja zaczyna艂em skromniej i te偶 by艂o ok.

Cd kupisz p贸藕niej.聽

Edytowano przez 1Ender

Udost臋pnij ten post

Ano to ze chcialbym jednak zobaczyc pelne mozliwosci audiolaba.Nie wierze ze nie ma do niego kolumn z ktorymi nie probowalby mi rozwalic podlogi馃槈Poprostu uwazam ze z nim zadne monitory nie zagraja dobrze nisko.Ma piekny dzwiek ale jeszcze jakby kopnal dobrym basem to wtedy bylbym happi.A z tym glosnikiem do Grundiga to szukam w necie do kupienia w calosci.Montaz przeciez dziecinnie prosty.Najlepiej dwa wlasnie.Ale kuzwa nie moge znalesc.Jakis nietypowy czy cos.Tamten facet to juz nieaktualne bo sprawdzalem.聽 Moze inne by pasowaly alby tylko srednica sie zgadzala i otwory montazowe.I aby byly 4 ohm.聽 A jakbym zamontowal w obu kolumnach inne kopulki ale 4 ohmowe o podobnej mocy to chyba nic by sie nie stalo?Nawet jesli bedzie troszke inna srednica otworow montazowych to przeciez tez nie powinno byc problemu.Aby tylko nie byly za male i aby weszly do srodka.Czy sie myle?

Edytowano przez T Z6

Udost臋pnij ten post

Dnia 19 maja 2018 o 16:46, T Z6 napisa艂:

.A z tym glosnikiem do Grundiga to szukam w necie do kupienia w calosci.
...
Moze inne by pasowaly alby tylko srednica sie zgadzala i otwory montazowe.I aby byly 4 ohm.聽 A jakbym zamontowal w obu kolumnach inne kopulki ale 4 ohmowe o podobnej mocy to chyba nic by sie nie stalo?Nawet jesli bedzie troszke inna srednica otworow montazowych to przeciez tez nie powinno byc problemu.Aby tylko nie byly za male i aby weszly do srodka.Czy sie myle?

T Z6 - mylisz si臋 i to mocno!

Wymieniasz g艂o艣niki na takie same - a jak nie mo偶esz znale藕膰 to naprawiasz stare. Poza tym je艣li g艂o艣nik ju偶 gra艂 jaki艣 czas to nale偶y jednocze艣nie wymienia膰 (albo naprawia膰) g艂o艣niki w obu kolumnach - czyli oba niskotonowe. (Edit: powinno by膰 "wysokotonowe", bo niskotonowe s膮 sprawne)
Pod konkretne g艂o艣niki jest strojona zwrotnica w kolumnie.
To nie s膮 opony samochodowe, w kt贸rych liczy si臋 rozmiar i prz贸d mo偶e by膰 inny ni偶 ty艂.

Parametry g艂o艣nika to nie tylko 艣rednica i impedancja, jest wiele innych parametr贸w (cho膰by pasmo przenoszenia, skuteczno艣膰 itd).

Poza tym sporo os贸b na Forum (g艂贸wnie spo艣r贸d tych, kt贸rzy maj膮 co艣 do powiedzenia聽xD ) wyra藕nie i cz臋sto pisze o tym, 偶eby stara膰 si臋 przed zakupem sprawdzi膰 i ods艂ucha膰 sprz臋t.
Za co do Twojego Audiolaba -poszukaj kolumn o wysokiej skuteczno艣ci i dobrymi niskimi tonami i wtedy sprawd藕 jak zagraj膮 z Twoim wzmacniaczem.

Pozdrawiam
PS. 1Ender - to nie tylko teoria, ale i praktyka by wymienia膰/naprawia膰 g艂o艣niki w obu kolumnach jednocze艣nie.

Udost臋pnij ten post

Utw贸rz konto lub zaloguj si臋, aby skomentowa膰

Musisz by膰 u偶ytkownikiem, aby doda膰 komentarz

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest 艂atwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Masz ju偶 konto? Zaloguj si臋.

Zaloguj si臋