Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla poczatkujacego laika w tym temacie


Gość

Recommended Posts

Ze sprzętu używanego polecił bym Ci wzmacniacz Audiolab 8000a można go kupić za około 1200 zł. Świetny stosunek jakość/cena. Dźwięk przestrzenny, duża dynamika, dobra kontrola niskich. Wzmacniacz wydajny prądowo, choć ma tylko 60W przy 8 omach, przy impedancji kolumn 4 omy generuje 90W. Polecam do mocniejszego jak i spokojniejszego grania. Jest dość uniwersalny. Dźwięk neutralny. Scena szeroka, dobra lokalizacja źródeł pozornych, dużo niskich. No i na godzinie 10 nie da się słuchać, dla mnie jest za głośno. W sumie nigdy nie odkręcałem potencjometru dalej jak godzina 11. :D

Kolumny dobrałbym lekko ocieplone. Tu pomogą koledzy. Kable, przewody na początek podstawowe z miedzi beztlenowej OFC. Jak się odsłuchasz to wtedy kupisz coś lepszego. 

Edycja: znalazłem Audiolaba 8000a w dobrej cenie LINK

Ja kupowałem trochę drożej. Wygląda na zadbany. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koledzy co by bylo dobre do tego Audiolaba??O kolumny pytam?Ale natrafilem na informacje ze te wzmacniacze potrafia lekko trzeszczec przy cichym sluchaniu.I ze ponoc one poprostu tak maja...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T Z6  Poszperałem trochę w internecie, jedyne co znalazłem to, że problem był na połączeniu gramofonu. Przycisk zastały. Po przeczyszczeniu i wielokrotnym włączeniu i wyłączeniu czerwonego guzika pre gramofonu we wzmacniaczu,  problem ustał. Więc chyba nie ma się co martwić :D

I co zdecydowałeś się na jakiś wzmacniacz, kolumny? Padło dużo propozycji. 

Jakbyś znalazł Audiolaba z tej serii co podałem tak w okolicach 1150zł w ładnym stanie, to można kupić. Audiolab 8000a produkowany był w trzech seriach. Mk 1 do Mk 3. Ale poszukiwania bym zaczął od Mk 2. Różnią się budową. Spójrz na tylną ściankę. W Mk 1 są gniazda 5-cio pionowe. Konstrukcja zbyt stara.  Brak RCA.

W Mk 2 zastosowano już RCA, natomiast w Mk 3 wszystkie gniazda RCA są złocone i dołożenie gniazdo Video. Ale uważam, że nie ma co przepłacać za Mk 3. Dźwiękowo nie testowałem. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego co zaproponowales z olx.Pogadalem troche z tym gosciem.Twierdzi ze wzmacniacz jest w bardzo dobrym stanie.Ze bardzo o niego dbal.Nie moge go niestety odsluchac bo troche za daleko a ja czasu mam malo wolnego.Ale chyba go kupie w ciemno.Tylko troszke sie boje przesylki zeby jakis niedorobiony kurier nie potraktowal tego jak to niektorzy potrafia.Sam kiedys widzialem jak przy paczkomacie kurier wyrzucal z samochodu przesylki na glebe a potem z tej gleby do paczkomatu.Strach pomyslec co by sie stalo gdyby tak potraktowac wzmacniacz....

Edytowano przez Gość
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuj wysyłkę pocztą z opcją OSTROŻNIE, paczka 48 lub 24, wyjdzie około 40 zł za wysyłkę, ale masz pewność, że dojdzie cało. Trochę dłużej, może ciut drożej od kuriera, ale będziesz spokojniejszy :D Powiem Ci, że jest różnica. Na plus dla poczty. 

W portalach kurierskich przesyłka jest tańsza, ale nie spotkałem opcji OSTROŻNIE. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 1Ender napisał:

Zaproponuj wysyłkę pocztą z opcją OSTROŻNIE, paczka 48 lub 24, wyjdzie około 40 zł za wysyłkę, ale masz pewność, że dojdzie cało. Trochę dłużej, może ciut drożej od kuriera, ale będziesz spokojniejszy :D Powiem Ci, że jest różnica. Na plus dla poczty. 

W portalach kurierskich przesyłka jest tańsza, ale nie spotkałem opcji OSTROŻNIE. 

Jeszcze chcialbym podlaczyc tv ale widze ze tu raczej tej opcji nie bedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T Z6 Mylisz się :D. Masz dwie opcje na szybko podłączasz kabelkiem mini jack - 2 x RCA, dźwięk nie najlepszy, ale na początek wystarczy. 2 opcja: kupujesz dac z wejściem optycznym i koaksjalnym, najprostszy to Fiio D03 za około 130 zł. Łączysz to TV z dac przewód koaksjalny lub optyczny. Dac  ze wzmacniaczem przewód 2x RCA - 2x RCA.

Ale uważam, że lepiej dołożyć do daca i kupić coś w stylu CA Dac Magic 100. Masz możliwość podłączenia dodatkowo Laptopa przez USB. Dac bardzo dobry i dźwięk przynajmniej o 1 klasę wyżej od Fiio. 

Drugim daciem wartym uwagi to coś z NOSTROMO. Polski producent i świetny dac. Niestety nie miałem możliwości odsłuchać, ale czytając wypowiedzi kolegów z forum, wierzę, że jest dobry. Dlatego o nim wspomniałem. 

Mam nadzieję, że nikt mi nie zarzuci coś w stylu "- nie słuchałeś i polecasz?"Ano nie polecam, tylko piszę że jest taki dac. 

Daca szukaj używanego to zawsze trochę taniej. Czasami można "upolować" niezły dac z dedykowanym zasilaczem, np. od Tomanka. W cenie nowego daca. To masz w kieszeni około 300zł :D

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 1Ender napisał:

@T Z6 Mylisz się :D. Masz dwie opcje na szybko podłączasz kabelkiem mini jack - 2 x RCA, dźwięk nie najlepszy, ale na początek wystarczy. 2 opcja: kupujesz dac z wejściem optycznym i koaksjalnym, najprostszy to Fiio D03 za około 130 zł. Łączysz to TV z dac przewód koaksjalny lub optyczny. Dac  ze wzmacniaczem przewód 2x RCA - 2x RCA.

Ale uważam, że lepiej dołożyć do daca i kupić coś w stylu CA Dac Magic 100. Masz możliwość podłączenia dodatkowo Laptopa przez USB. Dac bardzo dobry i dźwięk przynajmniej o 1 klasę wyżej od Fiio. 

Drugim daciem wartym uwagi to coś z NOSTROMO. Polski producent i świetny dac. Niestety nie miałem możliwości odsłuchać, ale czytając wypowiedzi kolegów z forum, wierzę, że jest dobry. Dlatego o nim wspomniałem. 

Mam nadzieję, że nikt mi nie zarzuci coś w stylu "- nie słuchałeś i polecasz?"Ano nie polecam, tylko piszę że jest taki dac. 

Z tym tv to nie jest az takie wazne.Zawsze moge tv zostawic podlaczony pod obecny Sony(nie powiem jaki zeby nie bylo smiechu na sali:D) bo radzi sobie z tym calkiem niezle...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga, nie cytuj wypowiedzi jak odpowiadasz bezpośrednio na post. Poniżej masz okienko "odpowiedz". To niepotrzebnie wydłuża całość. 

Z opcji "odpisz cytując" korzystamy wtedy, gdy chcesz się odnieść do jakiegoś postu, który jest kilka wypowiedzi wyżej. Ale nigdy post pod postem. 

Nie wiem czy to jasno napisałem.. 

Przepraszam za off top. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko kumam.

Tego Audiolaba facet chce sprzedac za wlasnie 1150zl.Cena poczatkowa wynosila 1196zl.Wytargowalem na 1150 choc chcialem wiekszego rabatu ale nie dal sie naklonic ?No zobaczymy jak to dalej bedzie.Zamiast zaczynac od kolumn to ja od wzmaczniacza ?Oby mi to bokiem nie wyszlo...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumnami nie pomogę, pytaj kolegów.

I raczej szukaj monitorów, kolumn podstawkowych + standy. Taka kolumna zagra Ci dobrze i w małym (do 15m2) i większym pokoju (trochę powyżej 20 m2) . A jak przeprowadzisz się do 20 m2 to też będzie dobrze. 

Podłogowe mogą dudnić w 13m2.

Pozdrawiam

PS. Z tego Audiolaba, powinieneś być zadowolony. To bardzo dobry wzmacniacz w tej cenie. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w miescie ktos sprzedaje uzywane kolumny Heco Metas 500.Cena 1500zl.Maja dobre opinie z tego co wyczytalem.Ale sa duze i bodajze mocne.Ale mialbym okazje na miejscu posluchac.Szkoda ze mam nieduzy pokoj zarowno jeden jak i drugi....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Audiolaba poleca sporo osob.Napewno jest lepszy od obecnych nowych wzmacniaczy w tym przedziale cenowym.Nowe moze maja wiecej "bajerow" ale mi one akurat nie sa do niczego potrzebne.Dlatego bardziej poszukuje po przemysleniach uzywek starszych niz tego nowoczesnego sprzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, T Z6 napisał:

Napewno jest lepszy od obecnych nowych wzmacniaczy w tym przedziale cenowym.

Skąd wiesz? Z czytania??:)

Czyli w jakim przedziale cenowym?

Tak pytam nie zrozum. Mnie źle. Ja także polecam tego audiolab i uważam że to dobry wzmak. Chodzi mi bardziej o to jak podchodzisz do sprawy. Ktoś proponuje model czytasz, i nagle zmieniasz zdanie.

A co powiesz o Denon pma1500r

Roksan K2?

Chodź ten będzie droższy.

Poza tym jak mówiłem. Wybieraj wzmak pod kolumny.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latwo mowic jak sie nie mieszka w pierdziszewie i jeszcze do tego ma sie sporo wolnego czasu.Ja nie mam czasu na podroze w celu odsluchow i jeszcze wszedzie mam dosyc daleko.Wiec czytam i czytam i czytam.I szczerze mowiac...juz zglupialem.I pewnie efekt koncowy bedzie taki ze albo kupie cos w ciemno albo dam sobie z tym calkiem spokoj.Jak kupie w ciemno to albo bede zadowolony albo wyrzuce zakupiony nabytek na smietnik.Polska dzieli sie na dwie kategorie.Miejsca cywilizowane i pierdziszewa gdzie powinni mieszkac tylko emeryci.Ja chyba juz przejde na emeryture skoro mieszkam w takim miejscu pomimo jeszcze dosc nieemerytalnego wieku...:D A co do tych wzmacniaczy Denon i Roksan to przeciez pojecia nie mam....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab nie jest zły

Jest jednak sporo osób które twierdzi że jest "suchy", tutaj wchodzi jak zwykle problem osobistych preferencji, dobranych kolumn i pomieszczenia.

Często polecany roksan dla niektórych jest zbyt żywiołowy a czasem określany że gra skrajami pasma.

I tak można by mnożyć opinie a podstawą jest własny odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie poszukam kolumn.Tak pomyslalem ze chyba jednak faktycznie lepiej od tego zaczac.Dobor wzmacniacza bedzie wtedy chyba prostszy.Tak to jest jak czlowiek sie nie zna na rzeczy.Sto razy zmienia zdanie itd?Ale skoro wiekszosc ludzi poleca zaczac od kolumn to jednak pojde ta wlasnie droga....

To jak z tymi kolumnami Heco?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...