Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla poczatkujacego laika w tym temacie


Gość

Recommended Posts

Ale w niecalych 20m powinno byc juz ok nie?W tym miesiacu przenosze sie do tego wiekszego pokoju.Tylko troszke go podremontuje.

Tak w ogole warto brac pod uwage Heco do takich klimatow jak Genesis Pink Floyd Jean Michel Jarre Schiller i rocka?Pytan o Heco bo widze ze jest tego duzo i ceny sa calkiem nieduze zarowno za monitory jak i podlogowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@T Z6 Monitory to bezpieczniejszy zakup. Spróbuj te heco odsłuchać, jak Ci podejdą to kup mniejsze. Za granicą 500 widziałem za około 800-900 zł w przeliczeniu. Wysyłka ok. 200 do 300zł. To i tak taniej niż te co pisałeś. Zastanów się. 

O heco pytaj @S4Home on tego dużo słuchał. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do 13 m to bym metasow nie pakował. Kumplowi parę lat temu sprzedałem XT 501 i wsadził je do 14m no i było sporo basu, za dużo. Za mało kontrolowany. Teraz stoją w 25m i jest wszystko ok. 

Jeśli netady to faktycznie monitory do tego pomieszczenia. 

Albo podłogowe elaci. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Myślę, że 23- 25m2 to takie absolutne minimum dla 500-tek.  Przy 20 m2 też może brumić, ale to w dużej mierze będzie zależało od akustyki.

Dlatego jestem zdania, że najpierw kolega @T Z6 powinien spróbować te większe kolumny odsłuchać. Zapisać z czym to grało, cały tor (wzmacniacz, źródło, przewody IC i głośnikowe). I podstawowe pytanie, czy taki dźwięk mu odpowiada.

Kupić coś by kupić? Raczej odradzam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2018 o 07:37, S4Home napisał:

No do 13 m to bym metasow nie pakował. Kumplowi parę lat temu sprzedałem XT 501 i wsadził je do 14m no i było sporo basu, za dużo. Za mało kontrolowany. Teraz stoją w 25m i jest wszystko ok. 

Jeśli netady to faktycznie monitory do tego pomieszczenia. 

Albo podłogowe elaci. 

Piotrek

 ELAC EL-170S  nie za duze?Albo EL 115S?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz gdzie mieszkasz. Byłeś na odsłuchu heco?

Edycja:

Do Kolumn podłogowych potrzebujesz minimum 80-100 cm odstępu od ściany tylnej, odległość między kolumnami 180 - 200 cm, odległość od ścian bocznych minimum 50 cm, więcej lepiej. Odległość między słuchaczem, a kolumną taka jak odległość między kolumnami. Zasada trójkąta równobocznego, ewentualnie równoramiennego. Czytałeś coś o akustyce? Bo chyba nie, a od tego powinieneś zacząć.

Kolumny podłogowe, nie. Nie do 13m2. Odpuść sobie. Szukaj monitorów, kolumn podstawkowych. Monitory zajmą Ci tyle samo miejsca co podłogowe, a w Twoim metrażu zagrają lepiej, pełniej i na niskie nie powinieneś narzekać, przy w miarę dobrej akustyce. Do monitorów dolicz standy używane czasem można kupić już od 150 zł za parę, ale liczyłbym 200-300 zł. Na kolumny monitory wychodzi Ci 700 - 800 zł, a przy tej kwocie jest już duży wybór używanych, dobrze grających kolumn podstawkowych

Jaki maksymalny masz budżet na całość? Możesz coś naciągnąć?

Możesz też kupić pierwszy wzmacniacz i z nim jeździć na odsłuchy, wzmacniacz możesz wziąć pod pachę i pojechać, kolumny już nie zawsze. To od strony praktycznej. Dużo osób tak robi.

Edycja2:

Z podstawkowych polecam Eltax liberty 3.

Basu będziesz miał sporo, "towar chodliwy", łatwo sprzedasz, granie dynamiczne, dość dobra scena i lokalizacja źródeł pozornych. Te z aukcji masz w komplecie oryginalny karton. Kolumny na Vifie i czarnej membranie. Tej lepszej. Jeszcze możesz wynegocjować cenę.

@T Z6 uważam, że są dobre na początek przygody z audio.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze lepsze podstawkowe.Nie mam nigdzie blisko i czasu niestety malo.Wiec z odsluchami ciezko...Mam drugi pokoj okolo 20m(jakos chyba 18) i w tym roku zamierzam tam sie przeniesc po zrobieniu remontu prawdopodobnie w sierpniu.Dlatego to biore pod uwage.Ale chyba tez tam podstawkowe dadza rade.Na poczatku chcialem podlogowe ale to nie bylo niczym tak naprawde podparte.A czasem pytam o jakis model podlogowych bo poprostu w moim miescie akurat cos takiego ktos sprzedaje.Na kolumny podstawkowe moge wydac do 1500zl napewno.Tylko pojecia nie mam w ktore modele isc...Do tego wzmacniacz gdzies drugie 1500 gora 2000zl.Wiadomo ze w tej cenie uzywany i cudow oczekiwac nie mozna.Cd mam Technicsa kupiony niedawno od kolegi za 80zl i jeszcze go troche pomecze bo dobrze sie sprawuje.Choc to zwykly podstawowy model odtwarzacza.SL-PG3.Mp3 sobie daruje i inne bajery.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T Z6 Ponegocjuj cenę tych eltaxów, za 450- 480 zł w tym stanie uważam że warto. Słuchałem Liberty 5, To ta sama konstrukcja tyle, że mniejsza. Zostanie Ci więcej na standy. Kup najlepsze na jakie będzie Cię stać, muszą być ciężkie. Kolumny sprzedasz, a standy Ci zostaną. Dobrze jak będzie możliwość dodatkowego obciążenia, wsypania prażonego piasku, albo np. kulek ołowianych. Kolumny przyklejasz do standów masą blue-tack, do dostania na znanych portalach, lub w sklepach papierniczych. Robisz 4 kulki i przyklejasz do kolumn po rogach. Później mocno dociskasz. Bardzo dobrze tłumią drgania. Odklejasz ruchem obrotowym, kręcąc monitorem. Nie pozostawiają śladów na kolumnach.

Edycja:

W kwestii kolumn pytaj kolegów.

W innym temacie koledzy polecali podstawkowe Epos nie pamiętam modeli.
M5 za około 1000 zł masz na allegro. Zawsze możesz spróbować ponegocjować cenę i kupić poza allegro.

Inna propozycja z forum Magnat quantum.

Do magnata @S4Home polecał Audiolaba. Zapytaj o wypożyczenie kolumn podstawkowych do domu. Może mają też standy do pożyczenia?

Przypomnij mi co będzie źródłem? Komputer, odtwarzacz CD?? Do komputera trzeba doliczyć Dac 400-600 zł około za używany. CD można już kupić za parę złotych.

No i parę groszy zostaw też na przewody. Jak widzisz temat bardzo złożony.

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz cd.Mam Technicsa starego kupionego niedawno za grosze od kolegi.Zadnych komputerow ani innych takich bajerow.Moze kiedys odtwarzacz strumieniowy kupie ale podkreslam-moze...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home polecałeś magnat quantum ale podłogowe w innym temacie na forum, może masz godne polecenia monitory, które mógłbyś koledze wysłać na testy? Najlepiej coś z ekspozycji, bo wygrzane. Jeszcze lepiej jakieś standy do tego ? Coś co mogłoby podpasować. Pomyśl. Budżet kolega napisał 4000 zł max na całość.

Trzeba w tym uwzględnić jeszcze przewody i wzmacniacz, ale tu myślę, że lepiej coś z używanych. Odtwarzacz CD kolega już ma.

Edycja:

Budżet rozłożył bym 2500 zł monitory ze standami, wzmacniacz i przewody 1500 zł. Myślę, że Kolega @T Z6 się przyjrzy i może zaakceptuje??

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T Z6 mieszkasz w Szczecinku? Moja rada jedź na ten odsłuch do tych kolumn co chciałeś. Kupować nie musisz. 

Weź ze sobą notes i 2-3 płyty CD, które znasz. Zabierz ze sobą odtwarzacz. Szkoda, że nie masz wzmacniacza. Było by łatwiej..

Podczas odsłuchu skup się maksymalnie na muzyce i rób notatki. Pisz co Ci się podoba, a co nie. Bo nie ruszymy z miejsca. Musisz wiedzieć jaki dźwięk lubisz. A jaki nie. Bez tej wiedzy doradztwo nie ma sensu. 

Na koniec dziękując powiedz, że musisz się jeszcze zastanowić. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Piotrek, problem w tym, że kolega nie wiej jakiego dźwięku oczekuje. Dlatego pisałem by pojechał na odsłuch kolumn w swoim mieście. To że wybierzecie coś wspólnie, nie wątpię.

Odsłuchy są ważne. Kolega @T Z6 do komisów i salonów audio ma daleko, a przy tym i mało czasu. A bazując na tym co ludzie wystawią w jego miasteczku to raczej ciężko.

Dalej będę się upierał, może nie słusznie ;) że pierwszy wzmacniacz, ale..

Tak sobie myślę, że obaj mamy rację :D Teraz zależy jak podejdzie do tego @T Z6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

No to kolega musi się zgłosić. Ja oczywiście coś dobiorę. 

Mamy i ekspo i zwroty i nowe towary. Zawsze można coś ugrać :)

Piotrek

To sie zglaszam?Preferencje muzyczne juz chyba znane.Prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biore tego Audiolaba  8000a - MK II.Najwyzej za rok lub dwa zmienie na inny.

Gosc jak sie okazuje nie powazny.Zmienil zdanie i napisal ze nie wysle mi bo nie ma gwarancji ze odbiore.OLX ostrzega zeby przed odbiorem nie placic za zaden towar a ten chce by mu za wzmacniacz od razu przelac kase na konto....Jesli ktos to czyta tez szukajac wzmacniacza to uwazajcie na tego goscia..

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T Z6Facet do mnie napisał, że najpierw chce kupić wzmacniacz, a za jakiś czas dostaję informacje, że kupił lepszy sprzęt i ma w domu.

Za około tydzień ponownie napisał, że jednak decyduje się na zakup i że był na odsłuchu tego wzmacniacza. I tu pojawia się pierwsza wątpliwość, czy ten nabywca jest wiarygodny?

Później napisał, że cena zakupu wzmacniacza wcześniej ustalona jemu odpowiada, ale warunek przesyłka pobraniowa. Zgodziłem się. Jest to normalna praktyka na OLX.

Istotne jest też, iż potencjalny nabywca poinformował, że koszty wysyłki są bez znaczenia i najlepiej priorytet.

I tu moja kolejna wątpliwość, kto za to zapłaci jeśli się okaże, że w międzyczasie rzeczony nabywca, zakupił w jego mniemaniu lepszy wzmacniacz i ten jest mu zbędny. Celem informacyjnym, koszty w obie strony, w sytuacji jw. pokrywa niestety nadawca.

Po przekazaniu moich wątpliwości zainteresowanemu, że nie mam gwarancji, że odbierze, w odpowiedzi otrzymałem stek inwektyw i pomówień.

Czy mój tok rozumowania jest podstawą do tego, żeby mnie posądzić o niecne zamiary??? Czy ten ktoś ma moralne prawo mnie oskarżać, że chcę oszukać i sprzedać mu szrot?

Konkludując, wystarczyłaby normalna, biznesowa rozmowa, celem dogadania szczegółów transakcji. A cała ta sytuacja, niestety odbyła się w "jaskiniowym stylu".

Nie polecam tego kupującego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Audiofan6 napisał:

@T Z6Facet do mnie napisał, że najpierw chce kupić wzmacniacz, a za jakiś czas dostaję informacje, że kupił lepszy sprzęt i ma w domu.

Za około tydzień ponownie napisał, że jednak decyduje się na zakup i że był na odsłuchu tego wzmacniacza. I tu pojawia się pierwsza wątpliwość, czy ten nabywca jest wiarygodny?

Później napisał, że cena zakupu wzmacniacza wcześniej ustalona jemu odpowiada, ale warunek przesyłka pobraniowa. Zgodziłem się. Jest to normalna praktyka na OLX.

Istotne jest też, iż potencjalny nabywca poinformował, że koszty wysyłki są bez znaczenia i najlepiej priorytet.

I tu moja kolejna wątpliwość, kto za to zapłaci jeśli się okaże, że w międzyczasie rzeczony nabywca, zakupił w jego mniemaniu lepszy wzmacniacz i ten jest mu zbędny. Celem informacyjnym, koszty w obie strony, w sytuacji jw. pokrywa niestety nadawca.

Po przekazaniu moich wątpliwości zainteresowanemu, że nie mam gwarancji, że odbierze, w odpowiedzi otrzymałem stek inwektyw i pomówień.

Czy mój tok rozumowania jest podstawą do tego, żeby mnie posądzić o niecne zamiary??? Czy ten ktoś ma moralne prawo mnie oskarżać, że chcę oszukać i sprzedać mu szrot?

Konkludując, wystarczyłaby normalna, biznesowa rozmowa, celem dogadania szczegółów transakcji. A cała ta sytuacja, niestety odbyła się w "jaskiniowym stylu".

Nie polecam tego kupującego.

Nie polecam tego sprzedajacego.Dotychczas na OLX kupowalem rozne inne rzeczy poza sprzetem audio.Nigdy nie bylo zadnego problemu.Zawsze wszystko odbywalo sie bez najmniejszych problemow.Tu facet mi pisze zebym sie szybko zdecydowal a nastepnie odpisuje ze zmienil zdanie.Nie chce mi sie ciagnac tego tematu bo to bez sensu.Na cale szczescie na tym forum jest sporo innych naprawde bardzo fajnych osob.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...