Skocz do zawartości

zakup słuchawek do 1000 zł...


Recommended Posts

Witam,

planuje zakupić słuchawki, założenie jest takie żeby zamknąć się w budżecie 1000 zł. Słuchawek używał będę podczas pracy przy komputerze, około 8-12 godzin dziennie więc bardzo ważne jest dla mnie aby to była wygodna konstrukcja z dużymi, dobrze okalającymi nausznikami, tak abym po kilku godzinach najmniej odczuwał ze mam coś na głowie. Ze względu na to że pracuję w domu i chciałbym się odizolować od otoczenia ma to być konstrukcja zamknięta dobrze tłumiąca dźwięki z zewnątrz. Muzyka jakiej głównie słucham to elektronika z dość dużą ilością niskich tonów, ale nie chciałbym aby było ich jakoś przesadnie dużo bo jest to męczące po kilku godzinach. 

Tak jak pisałem źródłem dźwięku będzie komputer - posiadam w nim zintegrowaną kartę dźwiękową do której mogę dokupić za grosze moduł dzięki któremu będę miał cyfrowe wyjście optyczne oraz już dość starą dodatkową kartę Sound Blaster Audigy 4 która nie ma żadnych wyjść cyfrowych. Będę więc pewnie potrzebował wzmacniacza, przedwzmacniacza lub może czegoś zupełnie innego? Mam bardzo małe o tym więc czekam na sugestie. Nie podaję tez dokładnej informacji jaki budżet na to przewiduję bo nie mam o tym pojęcia, ale z pewnością zależy mi aby to była z jednej strony jak najniższa kwota ale zarazem zdaję sobie sprawę że nie powinienem kupić czegoś co będzie ograniczało możliwości słuchawek. Ewentualnie jeśli okaże się że potrzebuję dużej kwoty to będę rozważał tymczasowe rozwiązanie aby kupić same słuchawki i za 1-2 miesiące resztę tylko pytanie jak ewentualnie nowy sprzęt poradzi sobie gdy podłączę go bezpośrednio do komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy chcesz używać tego Audigy jako tor, czy idziemy w zewnętrzną kartę lub coś wewnętrznego jak AIM SC808.

Co do słuchawek to zależy, bo wygoda to indywidualna sprawa. Do muzy elektro fajne chwalone będą focale listeny, jeszcze lepsze mogły by być Beyery DT150 ale są wymagające do do źródła.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytalem, poogladalem zeby miec jakis zarys co moglo by spelnic moje oczekiwania. Bardzo dobre recenzje maja Audio-Technica ATH-A990Z jesli chodzi o jakosc dzwieku, wygode oraz izolacje dzwiekow z zewnatrz. Cena niestety powyzej planowanego budzetu, ale zakladam ze kupuje na kilka ladnych lat wiec jestem w stanie to zaakceptowac. Niestety nie mam szansy nigdzie w poblizu odsluchac ich osobiscie. Obok mnie jest salon gdzie maja ATH-A550Z oraz ATH-MSR7 wiec przejde sie na dniach zeby zobaczyc chociaz takie tej firmy. Niestety nie maja tam tez DT150 o ktorych kolega pisal wyzej a jedynie DT880 i DT990 ktore z tego co widze sa kontrukcjami otwartymi ?

Jesli chodzi o sprawy zrodla najbardziej sklanialbym sie do czegos zewnetrznego, od czasu do czasu pracuje mobilnie na laptopie wiec moglbym sie cieszyc i wtedy z zakupionego sprzetu. Czy np DragonFly Black to dobry wybor do A990Z lub DT150? I jak bardzo warto doplacic do wersji red? Bo dla mnie, laika nie udalo mi sie tego ustalic.

Edytowano przez pszemula
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj z nadzieja na odsluch kilku par ale niestety nie bylo mozliwosci. Udalo mi sie posluchac jedynie Audio-Technica ATH-MSR7BK. Jakosc dzwieku spelnia moje oczekiwania w pelni, no ale tez ciezko sie dziwic skoro przesiadam sie ze starych creativek + nie moglem dzwieku porownac z innymi modelami . Izolacja dzwiekow z zewnatrz bardzo dobra. Niestety sluchawki ktorych nauszniki sa wykonczone "skorka" nie sa najlepszym rozwiazaniem. Po kilku minutach czulem ze ucho delikatnie sie poci a co dopiero gdybym mial ich uzywac 8h+. Takze najlepiej by bylo gdyby nauszniki  byly z pianki chociaz to bardzo moze ograniczac wybor wiec nie bede sie upieral. Preferowalbym tez wieksze nauszniki od tych MSR7BK

 

Edytowano przez pszemula
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłes na Sennheiser MB 660 UC? Mam takie do pracy w biurze idealne. Jesli chodzi o wygodę to miałem kilka par bose ale Snnheisery po 8 godzinach w biurze nawet nie czuję, że miałem je na sobie. Wygłuszają wszystko perfekcyjnie. Pracuje na 1 ładowaniu spokojnie cały tydzień (ponad 30 godzin). Niby Kosztują koło 2000 PLN ale za granica mozna dorwac za około 300 EUR albo widzę, że na alledrogo jest licytacja nówek, wiec może zawsze sie trafic jakas okazja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety konstrukcje zamknięte zwykle dość mocno grzeją uszy. Musisz szukać takich które maja sporą przestrzeń wewnątrz i będą możliwie dobrze odprowadzały ciepło. Brał bym pod uwagę AKG K550 mk II lub mk III . Są zrobione z aluminium. Zwykle najmniej grzeją uszy słuchawki otwarte, ale wtedy brak jest jakiejkolwiek izolacji od otoczenia. Na lato lepiej zaopatrzyć się w jakieś IEM-y. Jednak nie wszyscy są w stanie wytrzymać zbyt długo z czymś w kanałach słuchowych. Sprawę mogą poprawić tipsy piankowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj w salonie na odsluchu tego co bylo na miejscu. Sprawdzalem dosc dlugo kilka modeli: ATH-A990Z oraz ATH-A550Z (troche liczylem na to ze moje ucho nie bedzie dostrzegalo az tak duzej roznicy pomiedzy tymi modelami ale cos tam slysze ;) ), B&W (nie pamietam modelu) oraz Audioquest NightOwl Carbon. Sprawdzalem tez jak sprawdza sie konstrukcje polotwarte do wymagan o ktorych pisalem w pierwszym poscie. Do odsluchu uzywalem DragonFly wersji black oraz red.

Wnioski sa takie ze konstrukcje polotwarte odpadaja ze wzgledu na bardzo slabe tlumienie dzwiekow z zewnatrz i zdajac sobie sprawe ze ucho w konstrukcjach zamknietych bedzie sie pocilo musze sie na takie zdecydowac. Ze sluchawek ktore sprawdzalem najbardziej odpowiadaja moim oczekiwaniom A990Z. Jak dla mnie sa bardzo muzykalne, dzwiek jest bardzo wyrazisty, fajna scena, dol nie jest przesadzony. Tyle jesli chodzi o dzwiek. Jesli chodzi o sama konstrukcje i wygode uzytkowania to jest rewelacja. Konstrukcja palaka jest taka ze bardzo dobrze leza na glowie, nauszniki sa duze nie uciskuja w zaden sposob na malzowine. Podsumowujac zostaje przy nich i skupiam sie teraz na poszukaniu odpowiedniego zrodla do nich. Tak jak pisalem w salonie sprawdzalem obie wersje dragonfly. Black odpada - w porownaniu do wersji red wypada bardzo slabo, nie radzil sobie dobrze z napedzeniem sluchawek oraz sam dzwiek byl o wiele gorszy w kazdym elemencie. Niestety nie mialem mozliwosci sprawdzenia z innymi zrodlami aby porownac, nie mam juz w poblizu zadnych salonow gdzie moglbym to zrobic wiec zdaje sie na Wasza pomoc.

Jednym slowem - szukamy czegos co dobrze napedzi A990Z, w kwocie do 1000 zł ( o zgrozo wyszlo jak zwykle - zakladany budzet 1000zl a ostateczny 2x wiekszy) do sluchania muzyki z komputera. Czegos co w podobnej lub troche wyzszej kwocie niz dragon red napedzi i zagra lepiej z tymi sluchawkami. Jesli nie uda sie niczego takiego znalezc to za kilka dni zamowie zestaw A990Z+DragonFly Red

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...