Skocz do zawartości

Niskobudżetowe słuchawki douszne


Recommended Posts

Hej,

Chciałbym kupić Mamie na urodziny słuchawki dokanałowe, mój budżet to okolice 70 zł. Od razu zaznaczam, że chciałbym uniknąć ewentualnej dopłaty - słuchawki są dla prostej osoby, która lubi czasem posłuchać muzyki i nie ma nic wspólnego z audiofilskim środowiskiem. Rozważałem model Audictus Explorer, jednak recenzja pana Jakuba na portalu AudioF****** (cenzuruję, żeby nikt nie posądził mnie o reklamę) mnie zniechęciła, ponieważ napisał on: 
 

"Słuchawki raczej nie spodobają się natomiast osobom:
preferującym słuchawki jasne i lekkie
również tym lubiącym bardziej wyważone brzmienie
wrażliwym na nadmiar basu
używającym słuchawek głównie w domu, gdzie nie ma potrzeby kompensacji basu z otoczenia."

A to właśnie tego oczekuje moja Mama :P. Słucha ona głównie jazzu, przeważnie w domu, szuka konstrukcji lekkiej i wygodnej. Pomożecie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie moim zdaniem dobrym wyborem były by Brainwavz Delta. Z dopłatą za 75 zł na allegro możesz kupić na allegro wersję z mikrofonem, 3 przyciskowym pilotem i firmowym fajnym etui wraz z dostawą. Dobrze brzmią i ładnie wyglądają. Powinny sprawdzić się w gatunkach muzyki jakie lubi Mama. nie są też zbyt wymagające od źrdła dźwięku.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej, 

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie, Delty będą chyba najlepszym wyborem. Rozumiem, że mówisz o tej aukcji: http://allegro.pl/sluchawki-z-mikrofonem-brainwavz-delta-etui-comply-i6454779695.html?fromVariant=6814290571

Słuchawki te kosztują jednak niewiele mniej bez owych dodatków, niepokoi mnie więc, czy aukcja ta na pewno jest uczciwa, a zamiast upragnionych Delt nie dostanę jakiś chińczyków? Ktoś już kupował od tego sprzedawcy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobne pytanie odnośnie dousznych w tej cenie. Mam spis tych co mnie zainteresowały i nie chcę jak idiota kupować i zwracać, żeby na koniec kupić "najlepsze". 

Sony MDRXB50, Snab EP-101m, Nuforce NE-600M, Cresyn C450S

Pod uwagę nie biorę Sennheiser CX3.00, Soundmagic E10 itp.

Chodzi o jak najlepszy bas i najlepiej odwzorowane tony niskie, średnie oraz wysokie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Snab EP-101m są warte uwagi jeśli chodzi o dźwięk lekko monitorowy z podkreślonymi skrajami pasma, do tego są dość dobrze wyposażone wprost z pudełka. Zdecydowanie najlepiej grają z piankowymi nakładkami. Za to zdecydowanie bardziej detaliczne i moim zdaniem lepsze są KZ ZS5 lub ZS6. Jednak te słuchawki mogą zagrać zbyt krzykliwie z źle dobraną elektroniką i moim zdaniem wymagają dokupienia tipsów piankowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, uretom napisał:

Witam, mam podobne pytanie odnośnie dousznych w tej cenie. Mam spis tych co mnie zainteresowały i nie chcę jak idiota kupować i zwracać, żeby na koniec kupić "najlepsze". 

Sony MDRXB50, Snab EP-101m, Nuforce NE-600M, Cresyn C450S

Pod uwagę nie biorę Sennheiser CX3.00, Soundmagic E10 itp.

Chodzi o jak najlepszy bas i najlepiej odwzorowane tony niskie, średnie oraz wysokie. 

A może NuForce 700X

https://www.olx.pl/oferta/nuforce-ne-700x-okazja-CID99-IDssYKP.html#fc1b9ccb3a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać link do tych słuchawek Xiaomi ? Bo napisałeś że to były słuchawki douszne ( pewnie były dokanałowe ) tej marki, a oni maja różne modele tego typu. Oni dają zwykle bardzo cienkie tipsy silikonowe na wyposażeniu. Są przez to wygodne, lecz reprodukcja basu może z nimi pozostawiać wiele do życzenia. Jeśli je jeszcze masz to spróbuj z innymi tipsami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cresyn C450S ani Sony MDRXB50, nie znam, jednak z moich doświadczeń z innymi słuchawkami dokanałowymi Sony mogę powiedzieć ze potrafią zrobić dobrze grające słuchawki z dobrym basem. Więc może warto je spróbować. Jednak przy standardowej ich cenie, nie oczekiwał bym rewelacji co do ogólnej relacji jakość cena.

Co do słuchawek Xiaomi wiem ze będące ostatnio w sprzedaży słuchawki tej marki Xiaomi Fresh Version mają dużo marnej jakości basu i ogólnie nie są to zbyt dobre słuchawki. Ale jak widać można je kupić za mniej niż 2 dychy z wysyłką. Bardzo do nich podobne Xiaomi Basic Edition zewnętrznie różniące się tylko użyciem płaskiego kabla graja zupełnie inaczej. Z mniejsza ilością basu, dużo jaśniej. Są niewiele droższe i wydaje mi się że często pod tą nazwą sprzedaje się właśnie Fresh Version . Do tego co do jakości wykonania trudno im cokolwiek zarzucić jeśli weźmie się pod uwagę ich cenę. Obudowy głośniczków są z anodyzowanego aluminium.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Możesz dać link do tych słuchawek Xiaomi ? Bo napisałeś że to były słuchawki douszne ( pewnie były dokanałowe ) tej marki, a oni maja różne modele tego typu. Oni dają zwykle bardzo cienkie tipsy silikonowe na wyposażeniu. Są przez to wygodne, lecz reprodukcja basu może z nimi pozostawiać wiele do życzenia. Jeśli je jeszcze masz to spróbuj z innymi tipsami.

Z tipsami fabrycznymi te Xiaomi w ogóle "nie grają". Dopiero zmiana na Comply przenosi te słuchawki w inny wymiar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do tych Xiaomi Headphone Mi In Ear

https://www.mediaexpert.pl/sluchawki-douszne/sluchawki-dokanalowe-xiaomi-mi-in-ear-piston-headphone-srebrny,id-908144

Aktualnie 77zl, przecenione z 98 (wtedy gdy kupowałem).

Generalnie dźwięk ustępuje Snab EP-101M.. I nie chodzi mi o to że w zestawie są pianki Comply, bo na samych silikonach grają o niebo lepiej. 

Chodziło mi o to, że dźwięk nie jest tak ciepły, przyjemny w tych Xiaomi w porównaniu z ep-101m, Xiaomi jest bardziej metaliczny chłodny. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi Twoja kategoryczna ocena tych hybrydowych słuchawek Xiaomi. Poza tym że Snab EP-101M kupuje się z piankowymi tipsami i podwójnymi silikonowymi na wyposażeniu jest jeszcze etui. Pianki wprawdzie nie są produktami Comply, tylko produkcja dla marki Snab, lecz są dobrej jakości i niema się do czego do nich przyczepić, to jednak wykonanie samych słuchawek Xiaomi oceniam troche wyżej, choć i 101M są zrobione naprawdę dobrze w swojej cenie. Nie jestem pewien czy problem nie tkwi w tym do czego podłączałeś te słuchawki. Na armaturowych driverach odpowiedzialnych za górę pasma w Xiaomi mogły wyjść rożne brudy z nagrań i elektroniki. Faktem jest też i to że użyte w nich armatury nie należa do najbardziej wyrafinowanych. Jedne i drugie słuchawki mają charakterystykę częstotliwościową w kształcie V, w przypadku Snabów jest to bardziej U i ich charakterystyka jest chyba mniej pofalowana. Mimo wszystko uważam za lepsze Xiaomi Mi Hybrid, choć rozumiem ze w pewnych konfiguracjach ze sprzętem i przy pewnych preferencjach Snab EP-101M mogą być uznane za lepsze, szczególnie jeśli chodzi o dźwięk. Kolejna wersja hybrydowych słuchawek Xiaomi Hybrid Pro uważam za znacznie lepsze, choć to zupełnie inne brzmienie. Bardziej monitorowe basem podanym z lekkim niedosytem niż przesada jak to jest w ich wcześniejszej wersji. Lecz to dla ich ewentualnych odbiorców może być większym problemem. W Hybrid Pro góra jest znacznie lepsza. Jednak i te nie będą cieplejsze w brzmieniu. Snab EP-101M mimo wszystko nie zaliczył bym do słuchawek o ciepłym brzmieniu. Ich góra pasma mimo że dobra jak na ich cenę i pojedyncze przetworniki dynamiczne nie jest tak szczegółowa i wymaga długiego wygrzewania aby straciła pewną piskliwość o chłodnym zabarwieniu. Możliwe też ze Trafił Ci się jakiś wadliwy egzemplarz Xiaomi Mi Hybrid.

A tak swoja drogą to Xiaomi powinno jakoś uściślić nazewnictwo swoich słuchawek. Brak jest gdziekolwiek konkretnych oznaczeń poszczególnych modeli, jak to robią chyba prawie wszyscy producenci sprzętu. Podobnie jest również z ich głośniczkami bluetooth. W różnych sklepach są opisywane inaczej, a na opakowaniach i w instrukcjach obsługi nazywane są tylko ogólnie jako głośniki bluetooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, MobyDick napisał:

Trochę mnie dziwi Twoja kategoryczna ocena tych hybrydowych słuchawek Xiaomi. Poza tym że Snab EP-101M kupuje się z piankowymi tipsami i podwójnymi silikonowymi na wyposażeniu jest jeszcze etui. Pianki wprawdzie nie są produktami Comply, tylko produkcja dla marki Snab, lecz są dobrej jakości i niema się do czego do nich przyczepić, to jednak wykonanie samych słuchawek Xiaomi oceniam troche wyżej, choć i 101M są zrobione naprawdę dobrze w swojej cenie. Nie jestem pewien czy problem nie tkwi w tym do czego podłączałeś te słuchawki. Na armaturowych driverach odpowiedzialnych za górę pasma w Xiaomi mogły wyjść rożne brudy z nagrań i elektroniki. Faktem jest też i to że użyte w nich armatury nie należa do najbardziej wyrafinowanych. Jedne i drugie słuchawki mają charakterystykę częstotliwościową w kształcie V, w przypadku Snabów jest to bardziej U i ich charakterystyka jest chyba mniej pofalowana. Mimo wszystko uważam za lepsze Xiaomi Mi Hybrid, choć rozumiem ze w pewnych konfiguracjach ze sprzętem i przy pewnych preferencjach Snab EP-101M mogą być uznane za lepsze, szczególnie jeśli chodzi o dźwięk. Kolejna wersja hybrydowych słuchawek Xiaomi Hybrid Pro uważam za znacznie lepsze, choć to zupełnie inne brzmienie. Bardziej monitorowe basem podanym z lekkim niedosytem niż przesada jak to jest w ich wcześniejszej wersji. Lecz to dla ich ewentualnych odbiorców może być większym problemem. W Hybrid Pro góra jest znacznie lepsza. Jednak i te nie będą cieplejsze w brzmieniu. Snab EP-101M mimo wszystko nie zaliczył bym do słuchawek o ciepłym brzmieniu. Ich góra pasma mimo że dobra jak na ich cenę i pojedyncze przetworniki dynamiczne nie jest tak szczegółowa i wymaga długiego wygrzewania aby straciła pewną piskliwość o chłodnym zabarwieniu. Możliwe też ze Trafił Ci się jakiś wadliwy egzemplarz Xiaomi Mi Hybrid.

A tak swoja drogą to Xiaomi powinno jakoś uściślić nazewnictwo swoich słuchawek. Brak jes

A no powinni, bo Xiaomi Headphone Mi In Ear to chyba Piston V3 Hybrid? A Xiaomi HEADPHONE PRO to V4? Ciekaw jestem czy te Pro wiele się różnią. Natomiast jeśli chodzi o jakość dźwięku może to być w wielu przypadkach kwestia indywidualna odbiorcy i jego gustu dźwiękowego. 

Aktualnie sprawdzam jak grają Cresyn C450S. 

Nigdy nie sprawdzałem jak grają słuchawki bluetooth? Jest to znacząca strata na jakości odbioru dźwięku? 

Edytowano przez uretom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piston V2 to były słuchawki z obudowami w kształcie walca z rowkami , czyli tłoka. Stad ich nazwa Piston. Piston V3 miały już zupełnie inny kształt i brzmienie lecz nadal nazywano je Pistonami. To one dostały nagrodę Red Dot Design za wzornictwo użytkowe. Na tych samych driverach zbudowano bardziej luksusowe i nieco mniej basowe  1More Voice of China i to chyba na nich oparto Xiaomi Basic Edition i w ich obudowach jeszcze bardziej uproszczone Fresh Version w których zrezygnowano z warstwy metalu w membranie ( a był to pierwotnie beryl a obecnie jest to prawdopodobnie tytan ) i chyba w ogóle z warstwowej jej budowy. Wszystko wskazuje na to że oznaczenie V2 i V3 to nie wersja słuchawek lecz generacja systemu tłumienia w driverach w nich użytych. Ten system tłumienia jest zarówno w Pistonach V3 jak i kolejnych uproszczonych mniej lub bardziej wersjach. Notabene po drodze była nieco bardziej plastikowa uproszczona wersja Pistonów V3. Najprawdopodobniej słuchawki hybrydowe mają również system tłumienia V3 w driverach dynamicznych. Słuchawki hybrydowe Xiaomi czasem są nazywane Pistonami , jednak nie za bardzo do nich to określenie pasuje, bo nie mają kształtu tłoka. Hybrid Pro mocno różnią się dźwiękiem od wcześniejszych Hybridów. Poza tym ich kształt jest nieco bardziej wyrafinowany, użyto lepszych armatur i głośniki dynamiczne wzmocniono strukturą grafenu. Powrócono w nich do wyposażania w plastikowe pudełeczko do ich przechowywania z silikonowym zwijaczem i dodano woreczek z materiału. Ich charakterystyka jest dość liniowa z lekko podkreślona górą pasma. O ile ich brzmienie jest najbardziej dojrzałe i wyrafinowane, to zupełnie nie przypadną wielbicielom mocnego basu. Jeśli miałbym porównywać któreś z słuchawek Xiaomi do Snabów ep-101m to były by to chyba Pistony V3 , 1More Voice of Cina i , Basic Edition. Tyle że wszystkie te słuchawki mają mniej basu i mocniej grają wyższym środkiem. Na ich tle Snaby ep-101m wypadają bardzo dobrze. Jednak to właśnie nierozwinięciem brzmienia Pistonów V3 będą Hybrydy Pro a wcześniejsze hybrydy są jakby rozwinięciem hybrydowym Pistonów V2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli by porównać Snab EP-101M z Nuforce NE-600M? Najgorsze jest to, jak pisze na słuchawkach extra bass później otwierasz słuchasz i okazuje się płaski dźwięk. Nie wiem, czy Sony robi dobre słuchawki dokanalowe, bo ich nie miałem w rękach, np mdrxb50.

BTW, co do Cresyn C450S grają w zbliżony sposób do Xiaomi Mi In Ear. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...