Skocz do zawartości

Tidal nie działa. HELP!!!


Andrzej Wierus

Recommended Posts

Kupiłem streamer z natywną obsługą tidala i... tidal przestał mi grać ;)

Objaw jest taki że odkąd podpiąłem streamer do sieci wifi i zalogowałem się na moim koncie tidal, ten nie dość że nie zagrał via streamer to jeszcze przestał działać na komórce.

Jak tylko wyłączę wifi to na komórce zaczyna grać - przez LTE.

Próbowałem wszystkich możliwych resetów i nic. 

Pomóżcie!!! Z góry dziękuję

PS. tidal na aplikacji w komputerze śmiga elegancko jak śmigał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam od paru dni ten problem... Zakupiłem nowy telefon i po zainstalowaniu Tidala działa on tylko na LTE natomiast nic nie chce ruszyć na WIFI. Co ciekawe aplikacja z pewnością łączy się z WIFI bo mogę sterować moim Chromecastem Audio więc nie do końca wiem o co chodzi. Przegrzebałem ustawienia zasilania, powiadomień, sieci bezprzewodowej i nic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy wpis na forum więc witam wszystkich.

Również od 3 dni mam problem z Tidal Hifi.

Po zakupie 2 tygodnie temu amplitunera sieciowego Yamaha R-N602 nie było problemów. Od 3 dni tidal działa tylko po lte na telefonie. W sieci domowej wifi czy po lan tidal działa tylko na komputerze. Na telefonach czy yamaszce nie działa.

Przywracałem router do ustawień fabrycznych, yamahe do ustawień fabrycznych, ponownie instalowałem aplikacje tidal na telefonach i nic nie pomaga. Deezer działa bezproblemowo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, steff napisał:

Tak się tylko zapytam, próbowaliście restartować router?

restartowałem, przywracałem ustawienia fabryczne, robiłem update softu. 

mam wifi w domu na trzech routerach i wszędzie to samo

nie wiem czy nie jest przypadkiem tak, że skoro licencja tidal hifi przewiduje jedno urządzenie online to jeśli są dwa to coś się pier...

bo może tidal liczy komórę i streamer jako dwa online. Nie wiem, bo próbowałem wylogować tidal ze streamera i nic to nie dało

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej Wierus napisał:

nie wiem czy nie jest przypadkiem tak, że skoro licencja tidal hifi przewiduje jedno urządzenie online to jeśli są dwa to coś się pier...

Podejrzewam, że tutaj będzie pies pogrzebany. Spróbuj wylogować się z aplikacji Tidala na komórce i sprawdź czy wróci na Wifi.

 https://support.tidal.com/hc/pl/articles/201623252-Ile-urządzeń-mogę-jednocześnie-używać-

16 minut temu, tomaz75 napisał:

A co z niedziałający Tidal na komórce przez Wifi. Działa tylko przez Lte?Myślę że to nie w tym problem .Tidal na iOS w ipadzie działa w tej samej sieci co mój telefon z Androidem i jest ok

Być może nie byłeś zalogowany przez telefon a Twój router jest widziany jako jedno urządzenie? Nie wiem (ale mam identycznie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steff napisał:

Podejrzewam, że tutaj będzie pies pogrzebany. Spróbuj wylogować się z aplikacji Tidala na komórce i sprawdź czy wróci na Wifi.

 https://support.tidal.com/hc/pl/articles/201623252-Ile-urządzeń-mogę-jednocześnie-używać-

Być może nie byłeś zalogowany przez telefon a Twój router jest widziany jako jedno urządzenie? Nie wiem (ale mam identycznie).

Uwierz... próbowałem wszystkiego. Łącznie ze zmianą hasła, na wypadek gdyby ktoś podpiął się pod moje konto. Nic :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może wynikać z ostatniej aktualizacji tidala. Rozumiem że masz najnowszą wersję 2.5.1.778.1.To że na ios działa a na androidzie nie może wynikać z tego że inaczej te apki działają, w końcu inny system. Spróbuj do testów ustawić w routerze dmz dla ip telefonu i wyłączyć firewal spi. Najlepszym rozwiązaniem było by zesnifować śieć podczas łączenia tidala wtedy będzie widać w czym problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie fakty sa takie.Tidal dziala na ipadzie przez wifi,nie dziala na telefonie z androidem przez wifi,na lte dziala,brak mozliwosci natywnego odtwarzania na malinie za pomoca linnkazoo zarowno z telefonu jak z ipada,z ipada przez airplay na maline mozna odtwarzac

Edytowano przez tomaz75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok protokół tcpip trzeba prześledzić. łącząc się po lte masz otwarte porty i jesteś podłączony aktywnie, po wifi jesteś za natem (translacja adresów ip) czyli adres ip z twojej sieci wewnętrznej jest przekazany do adresu ip routera i tam może być problem. Trzeba na wstępie wyłączyć wszystkie zabezpieczenia by uzyskać nat 1do1. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...