Skocz do zawartości

Tidal nie działa. HELP!!!


Andrzej Wierus

Recommended Posts

Ale to musisz coś więcej powiedzieć o kompie. To Winda... czy Mac? Co to jest różności może być sporo

Najlepiej wysiąść i wsiąść czyli pełna deinstalacja z usunięciem katalogu programu i ponowna instalacja po restarcie. Jaw Winda to warto jeszcze jakiś regcleaner odpalić i usunąć śmieci z rejestru - można ręcznie ale sporo zabawy i jak ktoś zbyt „frywolny” przy usuwaniu to może coś przestać działać. Dlatego lepiej zrobić sobie punkt przywracania. W MacOSX powinno wystarczyć odinstalowanie restart i ponowna instalacja. A i jeszcze w Windzie bym sprawdził jak tam aktualizacje i te sprawy i czy firewall systemowy nie przyblokował czegoś. 

Jeszcze pytanie na które musisz sobie odpowiedzieć jak u pana doktora, jaka była historia choroby, czyli co instalowałeś czy odinstalowywałeś na tym komputerze co mogło spowodować ten problem. Jakieś antywirusowe oprogramowanie, aktualizacje  itd... no wiesz powodów może być tyle co utworów w TIDAL 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono,

Czy mogę prosić o jakieś porady w sprawie problemu z tidal w music cast? Problem polega na braku możliwości dodawania jakiegokolwiek utworu do utworzonych kilka miesięcy temu playlist w tidal oraz braku możliwości dodania utworów do kategorii ulubione w tidal. Problem występuje tak około od płowy lipca/ początku sierpnia (trudno wskzac bo soro byłem poza domem); wersja Androida to 8.0.0 musiccast 3.4. Wygląda to ak, że po nacisnięciu trzech kropek pod dowolnym utworem wyskakuje standardowe menu a po wybraniu dodaj do playlisty tidal lub do ulubionych utworów menu znika i nic się nie dodaje. Występuje to zawsze niezależnie od pory dnia, tygodnia czy utworu lub artysty. Próbowałem usunąć i ponownie zainstalować i tidal i musiccast ale bez rezultatu. Zainstalowałem musiccast na drugim telefonie i jest to samo, Nie mam już pomysłu..

Najdziwniejsze jest to, że jak zaloguje się bezpośrednio do tidal to wszystko działa. Napisałem do tidal i na support musiccast ale żadnej odpowiedzi.

Edytowano przez Marimoto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich

Od połowy września nasiliły się w moim Bluesound node 2i problemy z zacinaniem utworów. Dotyczy to zarówno jakości CD jak HiRes. Regularnie w piątki, soboty, niedziele powtarza się ten sam scenariusz: od godzin popołudnowych polskiego czasu zacina. Trwa to po kilka godzin. Aplikacja jest zainstalowana i na telefonie z androidem 9.0 i tablecie z androidem 8.0 i na PC z windowsem 10. Z akażdym razem sprawdzam speedtestem łącze. Jest bardzo dobrze, znacznie lepiej niż wymaga tego tidal. Czy także macie tego typu kłopoty? Czy to mogą być problemy na serwerach tidal czy jednak powinienen sam dalej coś sprawdzać u siebie? HELP pliz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2019 o 14:26, Rhone napisał:

Witam wszystkich

Od połowy września nasiliły się w moim Bluesound node 2i problemy z zacinaniem utworów. Dotyczy to zarówno jakości CD jak HiRes. Regularnie w piątki, soboty, niedziele powtarza się ten sam scenariusz: od godzin popołudnowych polskiego czasu zacina. Trwa to po kilka godzin. Aplikacja jest zainstalowana i na telefonie z androidem 9.0 i tablecie z androidem 8.0 i na PC z windowsem 10. Z akażdym razem sprawdzam speedtestem łącze. Jest bardzo dobrze, znacznie lepiej niż wymaga tego tidal. Czy także macie tego typu kłopoty? Czy to mogą być problemy na serwerach tidal czy jednak powinienen sam dalej coś sprawdzać u siebie? HELP pliz.

Jeśli to się dzieje w weekend to moim zdaniem nie chodzi o dostępność prędkości łącza ale samego łączą. Ewidentnie chodzi o zwiększony ruch w sieci że względu na ludzi w domach. Sproboj zmienić kanał na ruterze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziane że problemów jest kilka. Niestety teraz wszyscy wszystko łączą po wifi. Jak sprawdzony w piątek wieczorem to sieci wifi jest nasrane. Przepraszam za wyrażenie ci wszystkie w kanałach od 1-5. Niby ruter ma przydzielać auto ale wszystkie robią to tak samo źle.

U mnie wiele się zmieniło bo ręcznym wyborze. 

Do tego te wszystkie bluetooth. W przeciętnym bloku w okolicy gdzie się siedzi jest kilka telewizorów laptopów i telefonów.

Niedługo wszyscy umrzemy od tych fal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie,

Panowie, u mnie na Yamaha MusicCast problem mam nieco inny - nie mogę się nawet zalogować do Tidala. Wyskakuje jakiś komunikat o niemożliwości aktywowania urządzenia - tak jakby tylko ten soundbar YSP-2700 nie mógł się zalogować? Sprzęt spięty po kablu, Neostrada z Orange, Livebox 2.0. Na komputerach telefonach itd Tidal normalnie działa bezproblemowo, czy to po kablu, czy po WiFi. Nawet na Smart TV, pod którego zapięty jest ten bar, Tidal działa normalnie jakby nigdy nic.

Może to kwestia samego Tidala i sposobu zakładania konta? Rejestrowałem przez Facebook'a.
Swoją drogą teraz inaczej się chyba nawet nie da zarejestrować - tylko FB i Twitter bodajże.

Problem podobny do tego poniżej, ale tam magicznie samo zaczęło działać - u mnie nie za bardzo chce...

 

Edytowano przez ThoriN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2019 o 16:00, marecki napisał:

Na próbę załóż nowe konto na stronie Tidala używając laptopa (PC). Sprawdź czy będziesz mógł się zalogować na soundbarze YSP-2700.

Tylko że w tym momencie nie ma już możliwości stworzenia konta bez FB/Twittera. Taki był mój pierwszy plan, żeby pojechać z samym mailem, ale niestety się nie da ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marecki napisał:

Na stronie Tidala podajesz nowy adres mailowy:

załóż konto

O cholibka, dałem się oszukać tym przyciskiem "zaloguj się". Super, dziękuję bardzo - sprawdzę wieczorem czy działa na Yamaszce.

EDIT:
Sorry za offtop, ale akurat przy tej okazji - do końca roku jest promka dla nowych userów na Tidala - HiFi lub Family na 5 miesięcy za 10zł :)
https://www.pepper.pl/promocje/tidal-hifi-family-150-dni-at-10pln-213842

Edytowano przez ThoriN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ThoriN napisał:

O cholibka, dałem się oszukać tym przyciskiem "zaloguj się". Super, dziękuję bardzo - sprawdzę wieczorem czy działa na Yamaszce.

EDIT:
Sorry za offtop, ale akurat przy tej okazji - do końca roku jest promka dla nowych userów na Tidala - HiFi lub Family na 5 miesięcy za 10zł :)
https://www.pepper.pl/promocje/tidal-hifi-family-150-dni-at-10pln-213842

Wzięte, skorzystane. 

Nie da się castować na google casta w standardzie Master, z  automatu zbija do HIFI. Mój denon domowy nie ma Tidala :( kumpla Onkyo też ni ma Tidala :( a miał. Najbardziej elastyczne rozwiązanie które mam teraz w domu to A-S700 + topping d50 plus google audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jeszcze opcja z Android TV, na którym Tidal śmiga bez problemu... gratis, jako wygaszacz ekranu, lecą ładne zdjęcia z Chromecasta :P Tyle, że mając małe dzieciaki, niekoniecznie chcę, aby TV im cały czas biło po oczach, a przy zabawach muzyczka w tle często sobie leci, co bym się nie nudził za bardzo :D No i nie wiem jaka jest jakość na Tidalu pod Android TV - nawet nie wiem czy da się ją zmienić/ustawić.

Tak naprawdę to jedyne, czego mi do szczęścia brakuje, to Spotify HiFi... a to się przeciąga w nieskończoność i tak naprawdę nawet nie wiadomo czy i kiedy będzie...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie działa Tidal na koncie założonym przez e-mail na MusicCast w Yamaha YSP-2700.
Na koncie założonym przez Facebook'a niestety nie dało się zalogować, jak pisałem powyżej.

Na w/w soundbarze naprawdę słychać dużą różnicę pomiędzy Tidal HiFi i Spotify - pod kompem, na dobrych słuchawkach z DAC'em, jest ona znacznie mniejsza i potrzeba więcej czasu, aby ją wychwycić.

Plus taki, że 1,5 roku walki z tym tematem wynagradza mi promka z Peppera (5 miesięcy Tidal HiFi za 10zł).

Dziękuję za pomoc :)

Edytowano przez ThoriN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ThoriN napisał:

No i pięknie działa Tidal na koncie założonym przez e-mail na MusicCast w Yamaha YSP-2700.
Na koncie założonym przez Facebook'a niestety nie dało się zalogować, jak pisałem powyżej.

Na w/w soundbarze naprawdę słychać dużą różnicę pomiędzy Tidal HiFi i Spotify - pod kompem, na dobrych słuchawkach z DAC'em, jest ona znacznie mniejsza i potrzeba więcej czasu, aby ją wychwycić.

Plus taki, że 1,5 roku walki z tym tematem wynagradza mi promka z Peppera (5 miesięcy Tidal HiFi za 10zł).

Dziękuję za pomoc :)

Do konta założonego przez Facebook można zrobić logowanie za pomocą maila. Wystarczy zrobić opcję "zapomniałem hasła" na adresie z fejsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem z Tidal. Mimo ustawienia miejsca pobierania na karcie sd w telefonie, cały czas buforuje sobie w pamięci telefonu i ja wciąż zapełnia. Nie pobieram plików offline.  Wiadomo, że sobie buforuje pliki, ale dlaczego w pamięci telefonu. Też tak macie? W Spotify nie ma tego problemu. Tam pliki buforujące i pobierane utwory zapisują się razem na karcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 10.05.2020 o 11:33, Ja Ro napisał:

Czy z innymi stronami też było słabo? Czy tylko Tidal?

Nie chcę dublować tematu. Już powoli wychodzi w czym jest problem. Słaby internet wychodzi przy tidal hifi. Przy innych stronach czy youtube jest wystarczająco. Muszę zmienić tor ale czy np. Malinka rozwiąże problem,? Nie wiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...