Skocz do zawartości

Tidal nie działa. HELP!!!


Andrzej Wierus

Recommended Posts

15 minut temu, marecki napisał:

Jeśli będzie połączona kablem LAN.

Czy muszę mieć internet który dochodzi do domu po kablu, czy wystarczy kabel między routerem a malinką? 

Czy zatem nie wystarczy gdy mam chromecast audio tylko do wifi abym mógł sterować z telefonu a router połączyć ze wzmacniaczem kablem? 

Router ze wzmacniaczem mogę podłączyć tylko kablem takim jak do drukarki z komputerem. 

Wyjącia LAN we wzmacniaczu nie mam

Edytowano przez Art39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marecki napisał:

Potrzebny jest odtwarzacz sieciowy do odbioru Tidala.

Czyli Malinka?

Mam wrażenie że ten chromecast audio przerywa i psuje wszystko. 

Internet mam obecnie 2.50mbps, jest to w porównaniu do Waszego mało, ale nic nie zacina. Strony otwierają się szybko. Tidal hifi gra bez zarzutu a godzinę temu przy takiej samej prędkości już zacinał. 

 

Dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marecki napisał:

Jeśli podłączysz Malinkę kablem LAN, zwiększysz szybkość połączenia do routera. Ale pozostaje problem wolnego internetu.

Rozumiem. Ostatnie pytanie które nie daje mi spokoju. 

Kupiłem śmieszny chromecast audio za 100zł w empiku i ma to spełniać zadanie sprzętu który kosztuje często kilkadziesiąt razy  tyle? Na czym polega różnica np.  Bluesound Node 2i? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam testowy wykres szybkości połączenia internetowego przez wi-fi. Przy średniej prędkości 7 Mb/s chwilowa prędkość spada poniżej 1 Mb/s. Jeśli Twoja średnia prędkość wynosi 2,5 Mb/s to chwilowa spada do poziomu kb/s. W takim momencie występują przerwy w odtwarzaniu.

Capture+_2020-03-27-14-33-46.png

2 minuty temu, Art39 napisał:

Kupiłem śmieszny chromecast audio za 100zł w empiku i ma to spełniać zadanie sprzętu który kosztuje często kilkadziesiąt razy  tyle? Na czym polega różnica np.  Bluesound Node 2i?

Różnica jest głównie w jakości odtwarzanego dźwięku. Można słuchać muzyki na wzmacniaczu za 100 zł jak i za 100000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinc napisał:

Na tym screenshot-cie masz włączone połączenie LTE, a nie wifi.

Ok. Teraz(o tej godzinie) transfer jest tragiczny. Tidal nie działa mam  maksymalnie .0.69

Co dziwne przez chromacast audio działa nieprzerwalnie radio internetowe., strony otwierają się normalnie, youtube bez problemu. 

Czy mogę jakimś wzmacniaczem sygnału poprawić transfer? Widziałem takie wzmacniacze do kontaktu

Edytowano przez Art39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Art39 napisał:

Co dziwne przez chromacast audio działa nieprzerwalnie radio internetowe., strony otwierają się normalnie, youtube bez problemu. 

Czy mogę jakimś wzmacniaczem sygnału poprawić transfer? Widziałem takie wzmacniacze do kontaktu

Radio internetowe ma niższy bitrate niż Tidal, dlatego jest odtwarzane normalnie.
Niestety w tym przypadku wzmacniacz sygnału nie pomoże. One sprawdzają się wtedy, gdy odtwarzacz znajduje się daleko od routera. Ale nie przyspieszą internetu dostarczanego do routera. Proponuję na początek poszukanie w mieszkaniu miejsca najlepszego odbioru internetu za pomocą smartfona. Teoretycznie powinien to być parapet okna w kierunku na nadajnik BTS. Po znalezieniu najlepszego miejsca przenieś tam router. Możesz też kupić karty startowe SIM innych operatorów i sprawdzić szybkość internetu. Jeśli uzyskasz znaczącą poprawę zmień operatora. Ale najlepszym sposobem na dobry internet jest połączenie kablowe lub światłowodowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Art39 napisał:

Ok. Teraz(o tej godzinie) transfer jest tragiczny. Tidal nie działa mam  maksymalnie .0.69

Co dziwne przez chromacast audio działa nieprzerwalnie radio internetowe., strony otwierają się normalnie, youtube bez problemu. 

Czy mogę jakimś wzmacniaczem sygnału poprawić transfer? Widziałem takie wzmacniacze do kontaktu

Pisałem Ci już w innym wątku - zmień operatora. To co dostarcza Ci Plus to są po prostu kpiny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana dostawcy niekoniecznie przyniesie poprawę. Szybkość połączenia przez LTE zależy też od mocy sygnału. Jeśli nadajnik innego operatora nie będzie bliżej niż ten z Plusa, to poprawy raczej nie będzie. Najpierw musi zrobić testy z kartami innych operatorów. Jeśli internet z innych sieci też będzie wolny i nie może założyć internetu kablowego to pozostaje wymiana routera. Najlepszy sygnał zapewni router z zewnętrznymi antenami, np taki:

https://www.neo24.pl/zyxel-lte3301-m209-w3301-m209-eu01v1f.html?___store=neo24

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marecki napisał:

Najpierw musi zrobić testy z kartami innych operatorów. Jeśli internet z innych sieci też będzie wolny i nie może założyć internetu kablowego to pozostaje wymiana routera. Najlepszy sygnał zapewni router z zewnętrznymi antenami, np taki:

https://www.neo24.pl/zyxel-lte3301-m209-w3301-m209-eu01v1f.html?___store=neo24

 

Zgadza się, trzeba zrobić testy, czyli najlepiej zakupić startery innych operatorów i wypróbować. Albo chociaż uśmiechnąć się do znajomych, którzy są w innych sieciach i z ich telefonów odpalić speedtest-a - pewnie byłoby prościej.

Polecam też sprawdzić na http://beta.btsearch.pl/, czy nie ma masztu innego operatora w pobliżu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marecki napisał:

Zmiana dostawcy niekoniecznie przyniesie poprawę. Szybkość połączenia przez LTE zależy też od mocy sygnału. Jeśli nadajnik innego operatora nie będzie bliżej niż ten z Plusa, to poprawy raczej nie będzie. Najpierw musi zrobić testy z kartami innych operatorów. Jeśli internet z innych sieci też będzie wolny i nie może założyć internetu kablowego to pozostaje wymiana routera. Najlepszy sygnał zapewni router z zewnętrznymi antenami, np taki:

https://www.neo24.pl/zyxel-lte3301-m209-w3301-m209-eu01v1f.html?___store=neo24

 

Fajny ten router. Szkoda że taki drogi i nie obsługuje 5G, plus wprowadza właśnie tę technologie. Być może do mnie na wioskę też dojdzie ten sygnał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marecki napisał:

Art39 mieszka na wsi, więc problem wynika raczej z dużej odległości do nadajnika niż z przeciążenia sieci.

Z tego co mi powiedział technik na infolinii to jest jeden nadajnik lecz z za dużo ludzi z niego pobiera. Faktycznie router z antenkami tu raczej nie pomoże. Z rana mam bardzo szybkie łącze więc to nie wynika z zaniku sygnału

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...