Skocz do zawartości

Tidal nie działa. HELP!!!


Andrzej Wierus

Recommended Posts

  • 2 months later...

U mnie jakieś jazdy z Tidalem i aplitunerem Denon AVR 2400 z apką HEOS przez Wi Fi . Muzyka odpala się na 10-15 sekund i potem przeskakuje na następny utwór bez możliwości powrotu - tnie tnie tnie i to maksymalnie

Mam zainstalowanego HEOS_a na Iphone xs a tu jest z czapy antena do zasięgu i zastanawiam się czy to jest wina samego telefonu

 

Tidal z aplikacji z telefonu działa poprawnie, nawet po przełączeniu z samej aplikacji aby nie leciało z telefonu tylko przez głośniki ale po odpaleniu samej aplikacji HEOS już jest ciężki kibel 

 

Co robić, macie pomysł??

Internet z Play ZTE model WF 830 ( na wioski i pola ) ale na speed test wychodzi mi teraz 24 mb/s wiec tragedii nie ma 

komputer Mac pro 2018 

srajfon 10xs

 

jakieś pomysły ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam wiem że w tym wątku pisze kilku specjalistów od sieci ethernet  , mam mały problem raz na jakiś czas przycina mi bardzo Tidal  dosłownie bez możliwość korzystania  gram via roon  moja sieć wygląda tak Orange światłowód 300 router funbox 6 do niego po kablu rj 45  pc z core Roon   router kabel rj45 Lumin U2 mini co po poprawić ,komunikat w roon brzmi że to problem z siecią wolne wczytywanie , ale bez roon też bywały problemy z tidal

Edytowano przez blackromek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, blackromek napisał:

komunikat w roon brzmi że to problem z siecią wolne wczytywanie , ale bez roon też bywały problemy z tidal

Ja bym sprawdził transfer/szybkość sieci i ping w pierwszej kolejności. Np. na tej stronie. Konto Tidal jest Twoje czy rodzinka? Jeżeli rodzinka to pomiar transferu może być odrealniony bo mierzy lokalnie, a rodzinka może być przez serwery na Alasce, chociaż peności nie mam. Jeżeli łącze jest szybkie to sprawdziłbym w dalszej kolejności kable sieciowe (skrętki). Ostatni sprawdzian to roon. Miałem rok i zacinał się często na Tidalu. Szcególnie na treściach MQA. Przez to zrezygnowałem z tej aplikacji. Roon jest super ale przycinało dość często. Nie wiem z jakiego powodu. Topologia sieci? Zbyt słaba przepustowość? Kombinuj. 

Pozdrawiam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, blackromek napisał:

Witam wiem że w tym wątku pisze kilku specjalistów od sieci ethernet  , mam mały problem raz na jakiś czas przycina mi bardzo Tidal  dosłownie bez możliwość korzystania  gram via roon  moja sieć wygląda tak Orange światłowód 300 router funbox 6 do niego po kablu rj 45  pc z core Roon   router kabel rj45 Lumin U2 mini co po poprawić ,komunikat w roon brzmi że to problem z siecią wolne wczytywanie , ale bez roon też bywały problemy z tidal

Winmtr, sprawdź co się dzieje w stronę Tidala. Pokaże ci gdzie gubisz pakiety. Jak problem po stronie dostawcy , to kopia logu i reklamacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marecki napisał:

Jak to sprawdzić w WinMTR?

Wpisujesz adres tidala i ogień. Zaraz będziesz widział co jest pieć.

Ja kiedyś walczyłem z upc w podobnej sprawie. 

Wcześniej myśleli że rozmawiają z debilem, jak poszły logi z winmtr gdzie czarno na białym było widać czyj jest problem , to zaraz to naprawili. Inaczej zawsze będą zganiać na ciebie, a to wirus a to cos tam i tak zabawa w kółko .

Ja bym jeszcze spróbował użyć innych DNS-ow.

Edytowano przez moss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...