Skocz do zawartości

[Używane] Starsze Wzmacniacze Cambridge Audio A1v3, A4, A5,..Marantz - warto?


Tweeter2016

Recommended Posts

Witam forum! 

Na allegro natknąłem się na sprzęt używany w dobrych cenach, moją uwagę zwróciły 4 wzmacaniacze:
- Cambridge Audio A1 v3 (220-250 zł)
- Cambridge Audio A4 ok. 400 zł
- Cambridge Audio A5 ok. 400 zł
- Marantz PM6010 OSE - 600 zł

Czy warto pakować się w starszy sprzęt stereo, ale renomowanych firm? Czy to jest już przysłowiowy "złom" nie wart nawet tych kilkuset złotych, czy przeciwnie, może jeszcze zagrać?

Ponoć A1 v3 gra przyzwoicie (wersja V3 otrzymała poprawione układy, nieco lepsze podzespoły)... Nie przeszkadza mi, że ten wzm. ma tylko 2 x 25W, ważne żeby przyzwoicie zagrał.
Cudów się nie spodziewam po sprzęcie za takie pieniądze...Ale nie chcę też kompletnego gniota ;)

Generalnie nie lubię używanego sprzętu, ale pomyślałem, że złożyłbym mały zestaw z kolumnami do ok. 1000 zł (za całość).
Z tego co widzę, jest to jak najbardziej możliwe (ofert z używkami, na które dotychczas nawet nie patrzyłem, jest wiele).

Warto? 

Stereo miało by trafić do 12-metrowej klitki (prostokąt 4x3 m). Źródłem dźwięku PC + DAC.

Myślałem o zestawieniu wzmacniacza z takimi kolumnami, jak:
- Heco Victa Prime 202 - nowe
- Jamo S 426 lub Studio S 801 - nowe
lub czymś używanym (może Yamaszki z zestawów Pianocraft ?, może M-Audio HCS9950 ??)

Z góry dziękuje za sugestie i przede wszystkim czy warto się pchać w sprzęt sprzed ...n lat?

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używany sprzęt jest zadbany to warto go kupić. A ryzyko jest zawsze-również wtedy gdy kupujesz nowy sprzęt i skończy się gwarancja. Dotyczy to zarówno wzmacniaczy jak i kolumn. Wiele osób kupuje używany sprzęt-co pewnie zauważyłeś czytając to Forum :-)

Co do kolumn to raczej coś innego, to są  raczej słabe modele (Jamo i tym bardziej M-Audio), a PianoCraft będą za małe.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RoRo za odzew!

 

Jakie kolumny byś polecił do Cambridge Audio A1 (taki ostatecznie kupiłem)?? 

Wzmacniacz ma zaledwie 2 x 25 W, więc sądziłem że Yamaszki z Pianocrafta będą OK.??

W takim razie, co innego?

Raczej używane, podłogowe lub podstawkowe/monitory, tak za 300-600 zł za parę (najchętniej w tym przedziale). Nie chciałbym inwestować więcej bo wzmacniacz kupiłem za grosze, a jeszcze będę rozglądał się za jakimś DAC-iem, ale to nieco później.

Dzięki za sugestie!

Pozdrawiam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mkk.

Poza JBL nie znam tych firm, ale wyglądają dość ciekawie, szczególnie te ostatnie. Będe musiał poczytać o nich, bo odsłuchy raczej nie wchodzą w grę :)

Które z nich najlepiej nadają się do wzmacniacza CA A1 i pod muzykę typu chillout / house / elektroniczną / .............ogólnie to co gra Chilli Zet ;)  ???

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało o nich informacji w Internecie i wybór na Allegro niewielki. Muszę się zdać na Was, wiec proszę o dobre propozycje! 

Tak jak pisałem kolumny rozsiane są po Polsce, więc jeżdżenie do sprzedawców i odsłuch nie wchodzą w grę. Tym bardziej zakup jest trudny. Kwota rzędu 300 zł to nie jest dużo, ale nie chce kupić "grata", z którym nie będę wiedział później co zrobić...

 

Witam ponownie i dalej męczę pytaniami....


ponieważ kompletnie nie znam się na kolumnach używanych, proszę o radę - co kupić.
Zdaję się tutaj całkowicie na Wasze propozycje, opinie bo tak jak mówię jestem w temacie zielony.
( Odsłuchy są niemożliwe - kolumny rozsiane po całym kraju, więc będę bazował na Waszych opiniach i uwagach ).

 

Jeszcze raz podsumowanie:

 

  • Słuchana muzyka: chillout / muzyka elektroniczna / jazz / house,....to co gra CHilliZet :)
  •  
  • Pomieszczenie - klitka 12 m.kw (4 x 3).
  •  
  • Wzmacniacz CA A1 - 2 x 25W.
  •  
  • Budżet to ok. 500-750 zł. Podłogowe lub podstawkowe.

 


W podanym budżecie znalazłem kilka Bowers & Wilkins, między innymi:

  • B&W DM601  za 750 zł.
  • B&W DM 1600 za 550 zł
  • Kolumny Bowers & Wilkins V202 za 500 zł

 oraz inne:
 

  • WHARFEDALE Diamond 225 za 700 zł
  • AKAI JAPAN AKHS-220.5-34S za 600 zł
  • Wharfedale Vardus VR-200 za 530 zł
  • nowiutkie HECO Victa Prime 202 za 500 zł



Więcej na:
 

Oferta Allegro (zawężona do interesujących firm)


Z góry dziękuje za sugestie i pozdrawiam.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

nadal szukam kolumienek, większość osób poleca Tannoy Mercury M3 lub Revolution R3, R4.

Ja chciałem zapytać co sądzicie o polskich STX-ach pod wzmacniacz CA A1 v3 (w niedalekiej przyszłości zamienię go na A500 lub A640 v2).

Spodobały mi się STXy F130n i F200n - dobry to kierunek? Podobno wśród budżetowych kolumn są więcej niż przyzwoite.

 

Dzięki za opinie!

 

Smacznego piwa i karkówki !!!

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...