Skocz do zawartości
Portimo

FLAC z telefonu - jak przesłać najlepszą jakość

Recommended Posts

Witam,

Zanim ogarnę dobrego daca pomyślałem o słuchaniu plików Flac z telefonu i tu pojawia się pytanie w co uderzyć ?

- myślałem a jakimś adapterze bluetooth z aptx: jakie możecie polecić ?  (telefon mam z aptx)

I jeszcze zastanawia mnie chromecast audio ale zupełnie nie znam tego urządzenia. Doczytałem, że wspiera strumieniowanie Flac ale czy prześlę pliki flac z telefonu na wzmacniacz za pomocą chromecasta czy można tylko słuchać z spotify i tidal?

Odtwarzacz Rocket odtwarza FLAC i obsługuje chromecast-a, do tego jest bardzo dobrym odtwarzaczem na androida a przez niektórych uważany za najlepszy. To będzie chyba najlepsze rozwiązanie czasowe zanim kupisz DACa.

Edytowano przez SaruSc

oki, dzięki za apkę - przetestuję i porównam do wbudowanej. Ale bardziej potrzebuję informacji z czego wydobędę lepszy dźwięk?

adapter bluetooth aptX czy chromecast audio ?????????  

jeśli adapter to jaki bo mało jest tych z aptx.     Źródło to FLAC z telefonu (zakupione na melodishop.com)

aptX prawdopodobnie używa lepszego algorytmu i wyraźnie poprawia jakość dźwięku w stosunki do starszych wersji BT ale jest on daleki od bezstratności ze względu na kompresję.

W przypadku Chromecasta Audio (lub Chromecasta) nie ma kompresji w transmisji. Jakość dźwięku jest ograniczona jedynie przez źródło muzyki i jakość odbiornika. Połączenie WiFi jest o wiele bardziej niż wystarczające dla bezstratnych formatów audio.

Jeśli korzystasz z wyjścia analogowego w Chromecast Audio, DACa to Chromecast Audio jest przyzwoity, chociaż nie jest to high-end.

Jeśli więc porównasz Chromecasta Audio z Bluetoothem, Chromecast Audio zdecydowanie wygrywa w jakości dźwięku. Chromecast Audio zwykle nie jest wąskim gardłem, gdzie Bluetooth zwykle jest wąskim gardłem dla jakości dźwięku.

Edytowano przez SaruSc

Dokładnie tak.

A szczerze mówiąc to słuchając z telefonu nie odczujesz roznicy czy to FLAC czy MP3. Mogę się założyć!!

Piotrek:)

Tego właśnie się obawiałem. A czy macie jakieś pomysły jak uzyskać jakość FLAC urządzeniami alternatywnymi zanim w przyszłości kupię sobie kosztownego dac'a

Od razu mówię że CD odpada- brak zbioru płyt oraz fakt że piosenki które lubię to 2-3 na płycie a najczęściej jedną :)

Wracając do ciasta audio to czy zauważalna jest różnica gdy odpalę flaca z playera telefonu czy puszczę Tidala z abonamentem hi-fi ?

Ale ten telefon ma być źródłem i być podłączony do tego co "ma grać"? Podłączenie koniecznie bezprzewodowe?

Edytowano przez Dydex

Z tego co czytałem to telefony na wyjściu Jack grają bardzo słabo dlatego zastanawiam się na chromecast audio, Bluetooth aptX lub jeszcze czymś innym.

Szukam najlepszej jakości zanim dorobię się dac'a. A czy będzie to na kablu czy bez to nie ma dużego znaczenia

Na jacku faktycznie nie ma sensu bo telefony mają bardzo słaba przetworniki. No tzn. te flagowe mają trochę lepsze ale i tak szału nie ma :) 

Mam Samsunga Note 8 i nie umywa się do laptopa, ale z drogiej strony mam Macbooka Pro który ma dosyć dobrą kartę dźwiękową. 

Skoro i tak będziesz kupował DACa to narazie w zupełności wystarczy Ci chromecast. Raczej nic lepszego nie wymyślisz.

Edytowano przez SaruSc

Nie do końca telefony maja słabe przetworniki są dedykowane telefony z mocnymi i dobrymi układami Hi-fi . Wystarczy poszukać w chińskich sklepach . Mój Lenovo Vibe jest jednym z przykładów . Pozdrawiam

Nie mówię, że DAC w topowych smartfonach są złe (bo są dobre jak na smartfony), ale że nie są to przetworniki do sprzętu Hi-fi, one mają się sprawdzać na słuchawkach słuchając muzyki z telefonu w autobusie lub podczas bieganie. Taki DAC w smartfonie jest bardzo mały i pobiera znikome ilości prądu a jak by to miało wystarczać to nie robiono wielkich, masywnych DAC do hi-fi. Z takiego przetwornika nie uzyskasz dobrego dźwięku na sprzęcie hi-fi. Słychać różnice jak podpinasz te same słuchawki pod nawet topowy smartfon z genialnym DACem, potem pod dobrej jakości kartę dźwiękową w PC lub laptopie, że już nie wspomnę do wzmacniaczach słuchakowych. 

Edytowano przez SaruSc

Jest choćby Dragonfly, który można podłączyć do telefonu i komputera. Można znaleźć konkurencyjne urządzenia tego typu, jedne tańsze, drugie droższe. 
Właściwie to dlaczego telefon, a nie komputer?

Nie mam PC więc nie pobawię się w zmianę karty dzwiękowej. Mam laptopa Acer aspire e1 i na pokładzie ma bluetooth, wifi, Jack i zintegrowaną kartę dźwiękową. Myślałem że pewnie nie zagra lepiej niż smartfon, który jest bardziej wygodny. Jeśli da się coś wyciągnąć z tego lapka by grało lepiej niż telefon z chromecast audio to jestem zainteresowany :)

Edytowano przez Portimo

Dragonfly to jest mini DAC na USB, podpinasz go pod laptopa albo telefonu a pod niego Jacka i do wzmacniacza. Daleko mu do pelnowymiarowego DAC ale jest na pewno lepszy od tego co jest w telefonach i w większości laptopów.

Edytowano przez SaruSc

Tylko tu już cena przekracza 700 zł a w tej cenie mogę mieć używanego Denona dnp 720 ktory ma również USB i mogę FLAC z pendrive podłączyć.

Teraz pytanie jak wielkie są różnice między:

chromecast audio

Dragonfly

Denon dnp 720

W mojej opini Denon zagra najlepiej z tym, że on po USB odtworzyć maksymalnie FLAC 24 bity/96 kHz

Edytowano przez SaruSc

Fiio e07k to DAC i wzmacniacz słuchawkowy w jednym. Odpowiednim kablem można go podłączyć że wzmacniaczem.

Na dodatek USB Audio pro jako soft i już będzie naprawdę dobre granie

Całość wraz z zakupem programu i kabla to do 400 złotych.

Telefon jaki by nie był i jaki by nie miał układ to montowali tam dedykowane układy pod słuchawki. Z racji że wzmacniacz i samo połączenie kablowe jest delikatnie inne no nie jest to źródło dźwięku. Sterownik tak ale nie źródło. 

Nie ma szans abyś rozpoznał czy to FLAC czy MP3 czy radio. No nie oszukujemy się. 

Chord ma taki przetowrnik mobilny z baterią. Zobacz ile to kosztuje.

Chcesz dobry dźwięk to zamontuj sobie malinkę, yamahe wxad10 albo nuprime i koniec.

Piotrek

Myślę, że jak masz małe fundusze to chromecast audio i podlaczasz analogiem do wzmacniacza i bedzie na początek ok, a jak dokupisz kiedyś dobrego daca to wtedy chromcasta podłączysz do niego optykiem i będzie dużo lepiej ale max 96KHz/24-bit. wydaje się to wystarczające dla większości, bo pliki z wyższym próbkowaniem raczej rzadko spotykane.

Dnia 25.04.2018 o 07:37, S4Home napisał:

Telefon jaki by nie był i jaki by nie miał układ to montowali tam dedykowane układy pod słuchawki. Z racji że wzmacniacz i samo połączenie kablowe jest delikatnie inne no nie jest to źródło dźwięku. Sterownik tak ale nie źródło. 

Nie ma szans abyś rozpoznał czy to FLAC czy MP3 czy radio. No nie oszukujemy się. 

Chord ma taki przetowrnik mobilny z baterią. Zobacz ile to kosztuje.

Chcesz dobry dźwięk to zamontuj sobie malinkę, yamahe wxad10 albo nuprime i koniec.

Piotrek

Ja puszczając z telefonu muzykę FLAC z Tidala, odnoszę wrażenie, że jest lepsza niż Spotify z telewizora po DAC do wzmacniacza.

Tylko, że mój LG G6 posiada dedykowany DAC, może dlatego?
THD 0,0002%
32 Bit

"Quad DAC Doświadcz niezwykłego doznania dźwięku dzięki Hi-Fi Quad DAC playback, który pozwoli Ci na usłyszenie czystego, wolnego od zniekształceń dźwięku!"

Edytowano przez ald890

Muzyka z telefonu vs muzyka z TV

Z całym szacunkiem może mieć wbudowany dac i mało tego grać nawet dobrze. Ale to wciąż porownywanie i wyścigi między żółwiem a ślimakiem.

To nie urządzenia do audio. Zarówno tidal jak i Spotify mogą zagrać lepiej.

Piotrek

9 godzin temu, S4Home napisał:

Muzyka z telefonu vs muzyka z TV

Z całym szacunkiem może mieć wbudowany dac i mało tego grać nawet dobrze. Ale to wciąż porownywanie i wyścigi między żółwiem a ślimakiem.

To nie urządzenia do audio. Zarówno tidal jak i Spotify mogą zagrać lepiej.

Piotrek

Żeby nie być gołosłownym odpaliłem sprzęt
Macbook + Tidal Master -> DAC -> Wzmacniacz
LG G6 + Tidal HiFi -> Wzmacniacz

Mogłem przełączać pilotem źródło na tej samej głośności więc miałem doskonałe warunki, żeby to zweryfikować. Jakie wnioski?
Żadnej różnicy w jakości, nie ma szansy żeby ktoś usłyszał, jedyna wada telefonu, to, że gra ciszej od początku i wzmacniacz trzeba mocniej kręcić na potencjometrze.

Spotify z TV -> DAC -> Wzmacniacz - gra tragicznie i to każdy usłyszy.

Proszę sobie zrobić taki test i mogę rozmawiać, no nie jesteś mnie teraz w stanie przekonać. :)